Перейти до вмісту

Anourosorex yamashinai

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Anourosorex yamashinai
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Комахоїдні (Eulipotyphla)
Родина: Мідицеві (Soricidae)
Рід: Anourosorex
Вид:
A. yamashinai
Біноміальна назва
Anourosorex yamashinai
Kuroda, 1935

Anourosorex yamashinaiвид комахоїдних ссавців з родини мідицевих (Soricidae).

Морфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Довжина голови й тулуба від 5 до 9,8 сантиметрів. Хвіст досягає в довжину 7–13 міліметрів, а задні лапи — 11–16 міліметрів. Як і у всіх видів роду, хвіст дуже короткий і тонкий. Вид схожий на Anourosorex squamipes, але значно менший і має коротший хвіст. Спина і черевце однорідно від темно-сірого до коричневого кольору, черевна сторона трохи світліша. Передні лапи мають значно збільшені кігті[1].

Череп має максимальну довжину від 23 до 26 міліметрів. Як і всі види роду, вид має один різець, два ікла, один премоляр і три моляри на верхній щелепі. На кожній половині нижньої щелепи є лише один ікло. Всього у тварин 26 зубів. Треті моляри зменшуються як на верхній, так і на нижній щелепі[1].

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

Цей вид є ендемічним для Тайваню. Він займає висоту від 300 до 3000 метрів над рівнем моря. Цей вид мешкає в субтропічних, змішаних листяних і хвойних лісах, а також у альпійській тундрі, його ловили на сільськогосподарських полях, у прибережних лісах і карликовому бамбуку. Найбільш поширений у листяних лісах (1500–2500 метрів над рівнем моря)[2].

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Як і інші види роду, A. yamashinai пристосований до підземного способу життя, але також знаходить частину їжі в ґрунтовому покриві. Як і в інших мідиць, раціон складається з комах, черв'яків та інших безхребетних[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Robert S. Hoffmann, Darrin Lunde. Taiwanese Mole Shrew // A Guide to the Mammals of China / Andrew T. Smith, Yan Xie. — Princeton University Press. — Princeton, 2008. — С. 304–305. — ISBN 978-0-691-09984-2. (англ.)
  2. Smith, A. T. (2016). Anourosorex yamashinai. The IUCN. Процитовано 08.08.2022. (англ.)