Apache Solr

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Solr
Surface1.png
Тип Пошуковий індекс
Розробник Apache Software Foundation
Стабільний випуск 7.2.1 (15 січня 2018)
Версії 7.2.1
Репозиторій git.apache.org/lucene-solr.git
Платформа Віртуальна машина Java
Операційна система Багатоплатформність
Написано на Java
Ліцензія Apache License
lucene.apache.org/solr

Solr (вимовляється як «солар») вільне та відкрите програмне забезпечення, пошукова платформа реалізована на Java, базується на Apache Lucene. Основні можливості включають повнотекстовий пошук, підсвічування результатів, фасетний пошук, індексування в реальному часі, динамічну кластеризацію, інтеграцію з базами даних, NoSQL можливості, обробку складних форматів (наприклад, Word, PDF). Solr має можливості розподіленого пошуку та реплікації індексу, має дуже добру масштабованість і стійкість до відмов.[1] Solr — один з найпопулярніших пошукових рушіїв (другий за популярністю після Elasticsearch).[2]

Solr запускається як окремий сервер.  Використовує бібліотеку Lucene як ядро для впровадження повнотекстового пошуку та індексації, має REST-подібний HTTP/XML і JSON API що дозволяє використовувати Solr програмами написаними на інших мовах програмування. Solr має гнучку систему налаштувань та дозволяє підключення зовнішніх модулів (плагінів).

Apache Lucene та Apache Solr розроблюються однією командою Apache Software Foundation після їх злиття в 2010 році. Дуже часто на ці продукти посилаються як на Lucene/Solr або Solr/Lucene.

Застосування[ред.ред. код]

Apache Solr був використаний, зокрема, Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів для дослідження інформації у так званих «панамських документах»[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Apache Solr -. lucene.apache.org. Процитовано 2016-02-10. 
  2. DB-Engines Ranking - popularity ranking of search engines. db-engines.com. Процитовано 2016-02-10. 
  3. Mar Cabra, Erin Kissane (11 квітня 2016). The People and Tech Behind the Panama Papers. opennews.org. An OpenNews project. Процитовано 18 квітня 2016. 

Див. також[ред.ред. код]