Apple Desktop Bus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pin 1 ADB Data
Pin 2 PSW Power on
Pin 3 +5V +5 volts power
Pin 4 GND Ground
Same connector as S-Video

Apple Desktop Bus (ADB) — застарілий комп'ютерний порт (послідовна шина введення-виведення даних), створений для під'єднання повільних пристроїв (комп'ютерна клавіатура і миша) до комп'ютерів Apple Macintosh. Встановлювалася на всіх настільних комп'ютерах Apple аж до 1999 року. Для цього використовували розетку з'єднувача міні-DIN.

Перша система для використання ADB був Apple IIGS в 1986 році. Згодом вона була використана на всіх машинах Apple Macintosh, починаючи з Macintosh II і Macintosh SE. ADB був також використаний в ряді інших мікрокомп'ютерів на основі 680x0 в тому числі більш пізніх моделях комп'ютерів. Переважна більшість пристроїв ADB були для введення, у тому числі трекболи, джойстики, графічні планшети і аналогічні пристрої. ADB спеціального призначення використовує ключ для захисту програмного забезпечення і навіть Teleport модем.

Проблеми[ред. | ред. код]

Фактично в усіх оригінальних системах ADB небезпечно включати або відключати пристрій після включення системи (Гаряча заміна). Це могло викликати перегорання впаянного на материнській платі запобіжника, що вимагало б відправки комп'ютера в центр обслуговування. Простою альтернативою була купівля запобіжника за номінальною вартістю і з'єднання його паралельно згорілому (щоб не було пайок на платі, не зазначених в сервіс-центрі).

З'єднувачі типу miniDIN були розраховані всього на 400 вставлень-виймань, а при неуважному вставлянні можна було погнути штирі.

Див. також[ред. | ред. код]