Aria the Scarlet Ammo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Aria the Scarlet Ammo
Aria the Scarlet Ammo vol01 Cover.jpg
緋弾のアリア
(«Арія на прізвище Червона Куля»)
Жанр комедія, романтика, школа, пригоди
Лайт-новел
Автор Тогаку Амакацу
Ілюстратор Кобуїті
Видавець Media Factory
Період випуску 25 серпня 2008 рокутеперішній час
Кількість томів 11
Манґа
Автор Йошіно Койока
Видавець Media Factory
Публікується в Monthly Comic Alive
Період випуску 26 вересня 2009теперішній час
Кількість томів 10
Манґа
Aria the Scarlet Ammo AA
Автор Соґако Тачібана
Видавець Square Enix
Публікується в Monthly Comic Alive
Період випуску 5 листопада 2010теперішній час
Кількість томів 8
Аніме-серіал
Арія на прізвище Червона Куля
(Aria the Scarlet Ammo)
Режисер Такасі Ватанабе
Студія J.C.Staff
Мережа TBS, CBC, Mainichi Broadcasting System, Inc., Minaminihon Broadcasting Co., BS-TBS
Період показу 15 квітня 2011 року1 липня 2011 року
Кількість серій 12
Аніме-серіал
Арія на прізвище Червона Куля: Подвійне А
(Aria the Scarlet Ammo AA)
Режисер Такасі Кавабата
Студія [[ Doga Kobo]]
Мережа AT-X, Tokyo MX, SUN, KBS, TVA, BS11
Період показу 6 жовтня 2015 року22 грудня 2015 року
Кількість серій 12
OVA
Бутеї у весняному тренувальному таборі
(Butei's Going on a Hot Spring Training Camp)
Режисер Такасі Ватанабе
Студія J.C. Staff
Кількість серій 1

Aria the Scarlet Ammo (яп. 緋弾のアリア Хідан но Аріа?, укр. «Арія на прізвище Червона Куля») — японська серія лайт-новел Тоґаку Акамацу з ілюстраціями художника Кобуїті. Видається видавництвом Media Factory під лейблом MF Bunko. Адаптація манґи з ілюстраціями Йошіно Койока почала виходити в сейнен-журналі «Monthly Comic Alive» з 26 вересня 2009 року. Виробництво аніме-серіалу за сюжетом лайт-новели почалося 19 квітні 2010 [1]. Аніме-серіал виходив з 15 квітня по 1 липня 2011 року[2]. Опенінг «Scarlet Ballet» виконала May'n, а ендінг «Camellia no Hitomi» — Айко Накано. OVA був випущений 21 грудня 2011 року. Спін-оф серіалу, під назвою Aria the Scarlet Ammo AA, показували з 6 жовтня по 22 грудня 2015 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Кіндзі Тояма — студент Токійської середньої школи Бутей, спеціального навчального закладу. У цій школі для студентів проводять спеціальну навчальну підготовку для вивчення шляху бутеїв, яка дозволяє їм носити зброю та ловити злочинців. Бутеї були створені для боротьби з погіршенням умов злочинності, для цього їх навчають в різних спеціалізованих областях. Одного разу Кіндзі вирішує покинути школу Бутей, проте на нього нападає убивця бутеїв — відомий мисливець на бутеїв. Але йому на допомогу приходить Арія Кандзакі. Із цього часу майбутнє Кіндзі Тоями різко змінюється.

Персонажі[ред.ред. код]

 • Кіндзі Тояма (яп. 遠山 キンジ То:яма Кіндзі?)

Сейю: Дзюндзі Мадзіма(Junji Majima)

Головний герой історії та студент школи Бутей. Він має ранг Е (найнижчий бойовий ранг) у зв'язку з пропуском останнього екзамену. Але, коли Кіндзі сексуально збуджується то переходить в стан, відомий як «Істерія», в якому його когнітивні та фізичні здібності збільшуються в 30 разів від нормального стану, що дозволяє йому здійснювати неймовірні вчинки (таку як точно стріляти у ворога, увертатися від ворожих куль, розмахувати ножем на надзвуковій швидкості). «Істерія» — це генетична ознака, якою володіють всі члени родини Тояма, і заявляють, що це високо розвинений природний чоловічий інстинкт для захисту жінок. Таким чином, коли настає «Істерія», то головною слабкістю Кіндзі є факт, що він не може нашкодити жінкам, хоча може їх здержувати, не наносячи шкоди. Кіндзі не цікавиться дівчатами, але в режимі «Істерія» він стає чемним і ставится спокусливо до дівчат, що робить його дуже привабливим для них. В даний час юнак вступив у відділ «Inquesta», хоча в минулому був вундеркіндом (маючи ранг S). Згодом він починає поважати Арію та навіть відчувати романтичні почуття до неї.
Він вибрав пістолет Beretta 92F (який був незаконно змінений, щоб стріляти по три постріли поспіль, він ще називається як Beretta Kinji). Він також володіє ножем-метеликом. В 6-у томі він отримує чорний Desert Eagle (який так само змінений), який належав його батькову, та двосічний сакс (змінений з прихованою оболонкою та посиленою гумовою ручкою), який належав Шерлоку Холмсу.
 • Арія Холмс Кандзакі (яп. 神崎・H・アリア Кандзакі Етті Аріа?)

Сейю: Ріе Куґімія (Rie Kugimiya)

Студентка по обміну школи Бутей. Вона елітний студент S-ранга відділу «Штурм», до якого хоче долучити й Кіндзі після їх зустрічі. Арія уміє володіти двома пістолетами та двома мечами одночасно, отримавши за це кличку «Квадра». Її зброя — це пістолет M1911 (також відомий як Colt Government) та два японських меча, відомі як Кодаті. «Х» в середині імені означає «Холмс», отже, вона є нащадком самого Шерлока Холмса. Її повна назва Арія Холмс Кандзакі IV. Мати Арії — японка, а батько — британець. Її бабуся член Британської Королівської сім'ї, яка отримала назву «дама». Крім того, вона має почуття до Кіндзі, але показує це по-особливому, ніж інші люди.
 • Сіраюкі Хотоґі (яп. 星伽 白雪 Хотоґі Сіраюкі?)

Сейю: Мікако Такахаші (Mikako Takahashi)

Сіраюкі Хітоші — студентка середньої школи Бутей та друг дитинства Кіндзі, бутей рангу А. Вступила в спеціальний відділ школи Бутей, відомий як SSR. Вона голова студентської ради та різних клубів (таких як: ремісничого, садівничого клубів та дівочого волейбольного клуба). Сіраюкі ямато надесіко для Кіндзі, за винятком одного недоліку — ревнощів, які перетворюють її в берсека для тих дівчат, які наближаються до Кіндзі. Коли Хітоші дізналася, що Арія живе разом з Кіндзі, то вона намагалася її вбити. Сіраюкі так кохає Кіндзі, що зробить будь-що для нього. Дівчина використовує японський меч, відомий як Irokane Ayame. Відомо, що ім'я Сіраюкі було псевдонімом, щоб приховати справжнє — Хіміко.
 • Ріко Міне (яп. 峰 理子 Міне Ріко?)

Сейю: Марія Ісе (Mariya Ise)

Студентка середньої школи Бутей, друг Кіндзі. Вона поступила до відділу «Inquesta», хоча часто вважається найбільшою ідіоткою в класі Кіндзі. Вона має талант інтелектуальної оцінки і, у школі Бутей, плітки. Їй подобається ходити в уніформі Готичного стилю Лоліти. Ріко володіє двома Walther P99 і двом ножами. Як і Арія, її кличка також «Квадра». Ближче до кінця першого тому вона показує, що є нащадком Арсена Люпіна. І справжнє ім'я дівчини Ріко Міне Люпін IV. Також зясовувається, що вона вбивця бутеїв. Студентка має комплекс неповноцінності до першого Люпіна і хоче його перевершити. Її планом було зробити Арію і Кіндзі партнерами, щоб створити таку саму ситуацію бою, де Шерлок має партнера Вотсона. Перемога над ними буде означати, що Ріко перевершила свого предка, оскільки Шерлок Холмс і Арсен Люпін воювали 100 років тому і жодна сторона не стала переможцем. Також було з'ясовано чому в Ріко є комплекс стати кращою за першого Люпіна. Вона була в полоні у Влада Безгрішного і недавно він пообіцяв її відпустити, але за умови, що вона перевершить предка. Ріко та Арія мають декілька схожих рис: статус «Квадра», невеликий зріст, два хвостики волосся та обидві з четвертого покоління.

Сейю: Каорі Ішіхара (Kaori Ishihara)

Ас відділу «Бекас», бутей рангу S, справжнє ім'я невідоме. Вона зазвичай мовчазна, байдужа та нейтрально ставиться до моди. Дівчина завжди носить навушники. Її цитата-підпис: «Я — єдина куля. Вона не має сердця. Вона завжди досягає мети». Вона завжди говорить її перед тим як вистрелить у свою мішень. Рекі стріляє в будь-що радіусом 2 км, не пропускаючи нічого. Її особиста зброя — снайперська гвинтівка Драгунова з приєднаним багнет-ножем. Дівчина очевидно слухає музику вітру з її Батьківщини (десь між Північною Монголією і Сибіром) з її навушників (Sennheiser PMX990). В середині 3 тому вона приручає вовка за 5 хвилин, якого пізніше назвала Хіймакі, і навчатиме його бути бутей-собакою. З того часу рекі живе разом з Хімакі у своїй кімнаті в гуртожитку. Кіндзі до 6 тому лайт-новели був в її кімнаті 2 рази і зазначив, що вона дуже проста. Крім того студентка спить вертикально з Драгуновим у руках. Можливо, що запобігти засідки згідно зі словами Кіндзі. Рекі, очевидно, не має багато одягу, крім кількох шкільних уніформ, які носить періодично.
Вона грає другорядну роль у серіалі. Зазвичай забезпечує вогняну підтримку Кіндзі та Арії, коли вони борються з близької відстані. Також дівчина показує, що знає про E-U и режим «Істерії». Очевидно, перш ніж прибути в школу Бутей, Рекі робила «незафіксовану» роботу в Росії та Китаї, використовуючи ліцензію Бутей. Тобто, вона працювала «щіткою», убиваючи свої цілі.
Кіндзі Тояма Арія Кандзакі Сіраюкі Хотогі Ріко Міне Рекі
Кіндзі Тояма Арія Кандзакі Сіраюкі Хотогі Ріко Міне Рекі

Токійська середня школа Бутей[ред.ред. код]

Студенти[ред.ред. код]

Жанна д'Арк (яп. ジャンヌ・ダルク?)

Сейю: Аяко Кавасумі

Жанна д'Арк тридцята (також відома як Дюрандор) має льодові здібності від I.U (кримінальної організації). Під час подій у 2-у тому вона викрадає Сіраюкі та змушує приєднатися до I.U. Жанна успішно захоплена спільними зусиллями Арії, Кіндзі та Сіраюкі. Вона визнала свою провину і за умовою залишається в школі Бутей, як дворічний іноземний студент з Парижа, вступивши до відділу «Informa». Ріко і Жанна ладнають дуже добре.
Вона є однією з людей, що знають секрет Кіндзі. Характер дівчини серйозний і прохолодний. Її перший коментар про спідниці школи Бутей: «Незаміжні дівчата не повинні так показувати свої ноги!» Але це поняття було зруйноване через сильний вплив Ріко на неї, і в неї з'явилася звичка збирати сукні стилю Лоліта та інші симпатичні сукні. Хоча Жанна неординарна з точки бойових навичок та краси, її здібності до малювання не вражають. Дівчина вважає себе найслабшою з усіх членів I.U., але насправді це не так.
Хіна Фума (яп. 風魔 陽菜?)

Сейю: невідомо

Новачок, зареєстрована в класі 1-С. В неї темне волосся, зазвичай с «кінським хвостом». Вона носить довгий шарф навколо шиї і з'являється в традиційному одязі ніндзі. За чутками, Хіна є нащадком відомого ніндзя (мабуть, покійного Фума Котаро).
В дитинстві Кіндзі та Хіна разом практикувалися в боксі. Тоді Кінджі випадково впав в режим «Істерії» та виграв у неї, як в дитини. З того часу вона почала його поважати та називати «Майстер». Щоб сплатити за навчання та проживання дівчина працює неповний робочий день, який називає «тренування».
Ґокі Муто (яп. 武藤 剛気 ?)

Сейю: Такаюкі Кондо

Туз відділу «Logi» висотою 190 см і із загостреним волоссям. Кіндзі вважає, що він фанатик транспортних засобів. Це тому, що він знає про всі транспортні засоби суші, моря і повітря. Гокі може водити будь-який транспорт, від автомобіля до атомного підводного човна. Його особиста зброя Colt Python, використовує кулі калібру .357 magnum.
Ріо Сірануї (яп. 不知火 亮 ?)

Сейю: Такуя Еґучі

Красивий і популярний хлопець. Зареєстрований у відділу «Assault», у тому класі де Кіндзі. Його ранг А. Такі елементи як боротися голими руками, ножем чи пістолетом оцінюються високо. Використовує зброю Mk. 23 Mod0 з лазерною установкою. Крім, того, він дуже рідкісна ввічлива людина в школі Бутей. Ріо є близьким другом Кіндзі.
Айя Хіраґа (яп. 平賀 文 ?)

Сейю: невідомо

Геній відділу «Amdo». До неї звертаються, щоб змінити чи поліпшити зброю (таким прикладом є пістолет Beretta 92 Кіндзі). Її предок Хінаг Ґеннаї. Але всупереч її геніальності в настройках зброї, вона буває неакуратною і тому зброя може робити з несправностями. Так наприклад, пістолет Кіндзі має функцію випускати три кулі одразу, але пізніше перестає працювати і замість цього випускає 2 кулі майже в той самий час.
Кіндзі говорив, що її можливості повинні бути оцінені на ранг S. Але через великі витрати та велику кількість незаконних модифікацій має ранг А.
Місакі Насакорачі (яп. 中空知 美咲 ?)

Сейю: Хісоко Канемото

Студент другого курсу відділу «Зв'язку». Вона спеціалізується в наданні зв'язку в реальному часі для бутеїв. Її інструкції завжди ясні і Кіндз говорить, що у неї голос гідний диктора телекомпанії NHK. Крім того, вона володій неймовірним слухом. Однак Місакі вкрай сором'язлива і має труднощі в спілкуванні з людьми без засобів зв'язку, тому була класифікована в ранг В. Місакі сильно подружилася з Жанною.

Вчителі[ред.ред. код]

Юторі Такамаґахара (яп. 高天原 ゆとり?)

Сейю: Май Наґахара

Класний керівник класу 2-А і начальник відділу «Inquesta». Описана як «добрий учитель школи Бутей» і є, також, одним із не жорстоких вчителів.
Юмеко Цюзурі (яп. 綴 梅子?)

Сейю: Масумі Асано

Класний керівник класу 2-Б і начальник відділу «Dagula». Експертом в галузі методів допиту, вона здатна отримати зізнання від найжорстокіших злочинців. В неї є звичка курити скручені вручну сигарети, навіть в присутності студентів. Володіє Glock 18.
Рембіо (яп. 蘭豹 ?)
Вчитель відділу «Assault». Дуже жорстока, за що отримала прізвисько «людина-бункер». Вона часто повторяє фрази такі як: «Іди і помри», «смерть». Кажуть, що це пов'язано з тріадами в Гонконгу.
Торі Сайонакі (яп. 蘭豹 ?)

Сейю: Кендзі Нодзіма

Генетик, який працює неповний робочий день відділу «Швидкої допомоги». Він закінчив інститут за кордоном. Торі, як відомо. дуже ввічливий і завжди використовує мову кейго, що дало йому велику популярність в школі Бутей.

Список серій[ред.ред. код]

Новела[ред.ред. код]

Назва ISBN Дата виходу
1 Aria the Scarlet Ammo
«緋弾のアリア» (Hidan no Aria) 
ISBN 978-4-8401-2401-0 25 серпня 2008
 
2 Aria the Scarlet Ammo II ~Blazing Diamond Dust~
«緋弾のアリアII 燃える銀氷(ダイヤモンドダスト)» (Hidan no Aria II Moeru Ginhyō) 
ISBN 978-4-8401-2600-7 25 грудня 2008
 
3 Aria the Scarlet Ammo III ~Honey Trap~
«(緋弾のアリアIII 蜂蜜色の罠(ハニー・トラップ)» (Hidan no Aria III Hachimitsu-iro no Wana) 
ISBN 978-4-8401-2720-2 25 березня 2009
 
4 Aria the Scarlet Ammo IV ~Fall of the Scarlet Ammo~
«(緋弾のアリアIV 堕ちた緋弾(スカーレット)» (Hidan no Aria IV Ochita Hidan) 
ISBN 978-4-8401-2873-5 25 серпня 2009
 
5 Aria the Scarlet Ammo V ~Overture's Fine~
«(緋弾のアリアV 序曲の終止線(プレリュード・フィーネ)» (Hidan no Aria V Jokyoku no Shūshisen) 
ISBN 978-4-8401-3126-1 25 грудня 2009
 
6 Aria the Scarlet Ammo II ~Blazing Diamond Dust~
«緋弾のアリアII 燃える銀氷(ダイヤモンドダスト)» (Hidan no Aria II Moeru Ginhyō) 
ISBN 978-4-8401-2600-7 25 грудня 2008
 
7 Aria the Scarlet Ammo VII ~Waltz of Wind and Fire -Castling Turn-~
«緋弾のアリアVII 火と風の円舞(キャスリング・ターン)» (Hidan no Aria VII Hi to Kaze no Embu) 
ISBN 978-4-8401-3486-6 25 серпня 2010
 
8 Aria the Scarlet Ammo VIII ~Tornado High~
«緋弾のアリアVIII 螺旋の天空樹(トルネード・ハイ)» (Hidan no Aria VIII Rasen no Tenkūki) 
ISBN 978-4-8401-3678-5 24 грудня 2010
 
9 Aria the Scarlet Ammo IX ~Spark Out~
«緋弾のアリアIX 蒼き閃光(スパーク・アウト)» (Hidan no Aria IX Aoki Senkō) 
ISBN 978-4-8401-3859-8 25 березня 2010
 
10 Aria the Scarlet Ammo X ~Arcanum Duo~
«緋弾のアリアX 禁忌の双極(アルカナム・デュオ)» (Hidan no Aria X Kinki no Sōkyoku) 
ISBN 978-4-8401-3969-4 25 липня 2011
 
11 Aria the Scarlet Ammo XI ~Collateral Bros~
«緋弾のアリアXI Gの血族(コラテラル・ブロス)» (Hidan no Aria XI G no Ketsuzoku) 
ISBN 978-4-8401-4331-8 22 грудня 2011
 
 • Лайт-новелу «Арія Яскраво-червона Куля» було продано більше 1,9 млн. копій (станом на квітень 2011 року)[3]

Аніме[ред.ред. код]

Опенінг: Scarlet Ballet — May'n

Ендінг: Camellia no Hitomi — Айко Накано

Назва Дата виходу
1 «Дівчина»
«"La Bambina"» ("The Girl") 
14 квітня 2011 [4]
 
2 «Квадро Арія»
«"Kadora no Aria" (双剣双銃のアリア)» ("Aria the Quadra") 
21 квітня 2011 [4]
 
3 «Перша місія»
«"Fāsuto Misshon" (ファースト・ミッション)» ("First Mission") 
28 квітня 2011 [4]
 
4 «Вбивця бутеїв»
«"Butei Goroshi" (武偵殺し)» ("Butei Killer") 
5 травня 2011 [4]
 
5 «Статут бутеїв, розділ 1»
«"Butei Kenshō Ichijō" (武偵憲章1条)» ("Butei Charter, Section 1") 
12 травня 2011 [5]
 
6 «Сходи в небо»
«"Tengoku he No Kaidan" (天国への階段)» ("Stairway to Heaven") 
19 травня 2011 [5]
 
7 «Птах у клітці»
«"Kago no Tori" (かごのとり)» ("Caged Bird") 
26 травня 2011 [5]
 
8 «Дюрандал»
«"Durandaru" (魔剣(デュランダル))» ("Durandal") 
2 червня 2011 [5]
 
9 «Медова пастка»
«"Hanito Torapu" (蜂蜜色の罠(ハニートラップ))» ("Honey Trap") 
9 червня 2011 [5]
 
10 «Спеціальне тренування»
«"Tokkun" (特訓)» ("Special Training") 
16 червня 2011 [6]
 
11 «Проникнення»
«"Sennyū" (潜入)» ("Infiltration") 
30 червня 2011 [6]
 
12 «Влад»
«"Burado" (ブラド)» ("Vlad") 
30 червня 2011 [6]
 
13 «Бутеї у весняному тренувальному таборі»
«"Butei ga Kitarite Onsen Kensyū" (武偵が着たりて温泉研修)» ("Butei's Going on a Hot Spring Training Camp") 
OVA
 

Примітки[ред.ред. код]

 1. Aria the Scarlet Ammo Light Novels Get TV Anime Green-Lit. Anime News Network. 19 квітня 2010. Архів оригіналу за 15 травня 2016. Процитовано 20 вересня 2016. 
 2. Hidan no Aria, English Durarara Promos Streamed Anime News Network
 3. 注目アニメ紹介 :「緋弾のアリア」 ライトノベルをアニメ化 凸凹コンビのアクションラブコメ. Mantanweb (Japanese). Mainichi Shimbun Digital. 2011-04-13. Архів оригіналу за 2012-07-13. 
 4. а б в г 緋弾のアリア (Japanese). Syoboi. 14 травня 2011. 
 5. а б в г д 緋弾のアリア (Japanese). Web Newtype. 2011-05-10. Архів оригіналу за 2013-07-23. 
 6. а б в 緋弾のアリア (Japanese). Web Newtype. 2011-07-10. Архів оригіналу за 2013-07-23. 

Посилання[ред.ред. код]