Assassin's Creed Origins

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Assassin’s Creed Origins
Assassin's Creed Origins Cover Art.png
Обкладинка відеогри
Розробник Канада Ubisoft Montreal
Видавець Ubisoft
Дистриб'ютор Humble Store[d][1], Steam[2], Epic Games Store[3], Microsoft Store, Ubisoft Stored і Google Stadia
Жанр(и) Action-adventure, відкритий світ, стелс-екшн
Платформа PC (Microsoft Windows), PlayStation 4, Xbox One
Дата випуску 27 жовтня 2017
Режим гри Однокористувацький
Мова англійська
Творці
Керівник(и) Ашраф Ісмаїл
Композитор(и) Сара Шахнерd
Технічні деталі
Рушій AnvilNext 2.0
Носій цифрова дистрибюція Uplay, Steam
Assassin's Creed
Попередня гра Assassin's Creed Syndicate
Офіційний сайт
CMNS: Assassin's Creed Origins у Вікісховищі

Assassin's Creed Origins (укр. Кредо асасина: Походження) — багатоплатформна відеогра жанру рольового бойовика, розроблена канадською студією Ubisoft Montreal і видана компанією Ubisoft. Є десятою грою з основної серії Assassin's Creed. Випуск гри відбувся 27 жовтня 2017 року на платформах Microsoft Windows, PlayStation 4 та Xbox One.

Дія розгортається в Елліністичному Єгипті під час правління Клеопатри та її брата Птолемея XIII. Головним героєм виступає Байєк — меджай, який шукає помсти за свого сина і допомагає Клеопатрі в боротьбі проти брата. Ці події зрештою закладають основи Братства асасинів.[4]

Ігровий процес[ред. | ред. код]

На відміну від попередніх ігор серії, в Assassin's Creed Origins наявні рольові елементи, представлені перками, які поступово відкриває протагоніст. Головний герой, меджай Байєк, просувається за сюжетом, виконуючи квести — лінійні сценарії з цілями на кшталт убити ворожого високопосадовця чи підслухати таємні відомості. Поза квестами Байєк може вільно подорожувати по відкритому світу пішки, верхи на коні чи верблюді, на колісниці або човні. Відкритий світ включає Єгипет, де є пустелі, оазиси, озера та історичні міста, такі як Александрія та Мемфіс. Байєк вперше в серії може пірнати під воду й досліджувати дно в пошуках скарбів або свідчень для своїх розслідувань.

Між основними сюжетними квестами різні персонажі можуть запропонувати побічні квести, такі як боротьба з розбійниками, дослідження стародавніх руїн із загадками, добуття військових трофеїв, перегони на колісницях або участь у бійцівських змаганнях. Виконавши деякі додаткові завдання Байєк отримує додаткові відомості, що доповнюють сюжет, і розблоковує точки швидкої подорожі, які дозволяють миттєво перенестися до іншої такої точки, пропускаючи довгий шлях.

Бій в Assassin's Creed Origins відбуваються за анімаціями, визначеними штучним інтелектом згідно обставин, а не за наперед записаними. Атаки ближнього бою мечами або булавами поділяються на важкі, але повільні, та легкі, але швидкі. Також, Байєк повинен користуватися щитом і парирувати ворожі атаки. Крім того, йому доступні луки, списи, дротики та бомби. Зброя поділяється на звичайну, рідкісну та легендарні, відповідно завдаючи різну кількість ушкоджень. Що небезпечніші вороги, то якісніша в них зброя. Під час бою Байєк накопичує шкалу адреналіну і коли вона заповнена, отримує змогу виконати нищівну ближню атаку.

Виконуючи завдання, вбиваючи ворогів або відкриваючи нові локації, Байєк отримує очки досвіду. Коли їх накопичується достатньо, Байєк отримує перк, що розблоковує нові здібності. Дерево навичок має три гілки: «Мисливець», «Воїн» та «Провидець». «Мисливець» надає здібності в користуванні стрілецькою чи метальною зброєю (луки, списи); «Воїн» робить Байєка вправнішим у ближньому бою (мечі, парні клинки, булави); «Провидець» удосконалює здібності з прихованих убивств та диверсій (користування отруйними та присипляючими дротиками, запалювальними стрілами чи бомбами). Місії мають рекомендований рівень, за якого Байєк зміг би їх виконати. Йому дозволяється виконати ці місії й раніше, але тоді й небезпека буде вища.

Полюючи та збираючи матеріали, Байєк здатен виготовити з отриманих елементів зброю і спорядження, або вдосконалити їх: прихований клинок, сагайдак, рукавиці, наручі, нагрудник і сумку. Байєк повинен отримувати монети як трофеї або як винагороду. Потім за монети можна придбати готові зброю, спорядження та їхні вдосконалення. Компоненти для майстрування можна придбати у продавців або через лут-бокси за внутрішньоігрову валюту. Деякі косметичні деталі можна придбати лише через монети Helix, які отримуються за реальну валюту[5][6].

Сюжет[ред. | ред. код]

У 48 р. до н. е. меджай Байєк знаходить свого кривдника, але в ході бою з ним провалюється в покинутий храм. Вибравшись, він зустрічає товариша Хепзефу, з яким прямує в рідний оазис Сіва, зайнятий жорстоким жерцем Медунамоном, і береться визволити оазис.

Згодом з'ясовується, що рік тому в оазис прибули невідомі в масках, які викрали Байєка та його сина Хему. Обох доставили до храму Амона, де Байєку дали Яблуко Едему, вимагаючи відкрити сховище цивілізації ісу. Коли Хему спробував визволити батька, зловмисники підставили хлопчика під смертельний удар Байєка. Потім вони побили Байєка та забрали Яблуко. Байєк поставив собі мету розшукати людей в масках і покарати їх. Послідовно він убиває Медунамона та його поплічників.

Знайшовши всі цілі, крім останньої, Байєк прямує до Александрії за новим спорядженням, куди також вирушила раніше його дружина Айя. Від дружини він отримує прихований клинок, який належав цареві Дарію. Байєк вислідковує чоловіка в масці — царського писаря Евдороса, але той перед смертю каже, що людей у масках насправді більше. Айя спрямовує Байєка до свого друга Аполлодора за подробицями. Аполлодор знайомить його з Клеопатрою, яка розповідає, що люди в масках є членами Ордену Стародавніх, який скинув її з трону і прагне керувати Єгиптом, використовуючи нового фараона Птолемея як маріонетку.

Клеопатра доручає Байєку вбити чотирьох високопосадовців Птолемея. Він вистежує їх і вбиває, поки Айя переконує римського полководця Помпея Великого укласти союз із Клеопатрою. Царський зодчий Тахарка отруює Байєка та полишає його в пустелі на смерть. Але завдяки коневі та ручному орлу Байєк рятується і потім убиває Тахарку. Далі він убиває розкрадачку гробниць, котра намагалася з допомогою технологій ісу воскресити свою дитину.

Байєк вирушає в Мемфіс, де священний бик і жрець Апіса потерпають від таємничої хвороби. Разом з Аєю він шукає джерело «прокляття» і виявляє змову двох жриць, які під погрозами жерця бога Анубіса отруїли бика і священнослужителя, щоб запевнити народ ніби боги проти Клеопатри. Шукаючи далі номарха Береніку, Байєк розкриває злочини продажних жерців і дізнається, що всі, кого він убивав за завданням Клеопатри, не були причетні до смерті його сина. Байєк розуміє, що Клеопатра використала його аби захопити трон.

Клеопатра очікує прибуття Помпея, щоб повалити Птолемея, але його за завданням Ордену Стародавніх убиває габаніан Люцій Септимій. Проти Клеопатри готується замах і Байєк з Аєю вирішує все ж завадити планам Ордена Стародавніх. Коли загрозу усунено, Клеопатра заручається підтримкою тестя Помпея — Гая Юлія Цезаря. Птолемей намагається розбити зібраний Клеопатрою флот, тому зустріч у морі зривається. Натомість Байєк з Аєю ховають Клеопатру в скрученому килимі й таємно проносять у палац Птолемея, де фараон мав зустрітися з Цезарем. Несподівано для всіх Клеопатра постає перед Цезарем і пропонує стати його дружиною в обмін на військовий союз. Цезар, попри обурення Птолемея, погоджується.

Цезар просить показати йому гробницю Александра Великого. Байєк з дружиною розшукують гробницю та знаходять там Посох Едему, здатний навіювати людям вигідні власнику думки, який потім забирає Люцій. Птолемей збирає військо проти Цезаря, під час битви Байєк допомагає в боротьбі проти сил фараона та потім убиває Люція. Зрештою Птолемей зазнає поразки і намагається втекти. Айя цілиться в нього з лука, та на човен фараона нападають крокодили і Птолемей гине.

Коли Клеопатра стає царицею Єгипту, Байєк з Айєю усвідомлюють, що вона стала на бік Ордена Стародавніх задля здобуття ще більшої влади. В пошуках способу завадити Ордену, вони повертаються до гробниці Александра Великого, де знаходять смертельного пораненого Аполлодора. Той встигає повідомити, що Орденом керує проконсул Флавій Метеллій, який насправді і є тим, хто організував викрадення Байєка і його сина.

Б'ючись із римськими солдатами, Байєка та Айя прямують в Сіву, до храму ісу. Але Флавій з Люцієм уже відкрили храм і лишили всередині убитого Хепзефу як попередження для Байєка. Тоді Байєк вирушає навздогін за Флавієм, а Айя — за Люцієм. Користуючись силою Яблука, Флавій створює ілюзії, проте Байєк впізнає де Флавій і вбиває його. На шляху до Айї Байєк також долає римських окупантів і їхніх прибічників.

У підземеллі Александрійської бібліотеки він зустрічається з дружиною, котра повідомляє, що Цезар і Люцій вирішили до Риму. Проте їй вдається заручитися допомогою декількох впливових римлян. Айя вирішує відплисти в Рим, щоби там завадити планам Цезаря використати Посох Едему. Байєк ховає Яблуко Едему, після чого разом з дружиною вирішує, що тепер вони житимуть заради вищої мети — таємно протистояти Ордену Стародавніх. Вони засновують Братство Незримих і викидають намисто Хему. Відбиток намиста на піску стає символом Братства, що потім стало Братством асасинів.

У Римі Айя знаходить і вбиває Люція, проте Посох Едему лишається в руках Ордена. Вона проникає в римський сенат і організовує вбивство Цезаря. Пізніше Айя бере собі ім'я Амунет, зустрічає Клеопатру і застерігає її покинути Орден. Згодом Байєк та Айя набирають послідовників і засновують Братство відповідно в Єгипті та в Римі.

В сучасності Лейла Хасан, колишня дослідниця з «Abstergo Industries», розшукує в Єгипті артефакти ісу. Вона відшукує гробницю, де лежать мумії Байєка та Айї. Сподіваючись знайти в їхній ДНК корисну інформацію, Лейла таємно переглядає з допомогою портативної версії «Анімуса» їхню генетичну пам'ять. «Abstergo» посилає найманців убити її, але їхній план не вдається через піщану бурю. Лейла повертається до «Анімуса», а згодом її отямлює Вільям Майлз, батько загиблого Дезмонда Майлза. Вона приймає його пропозицію співпрацювати з асасинами та вирушає до сучасної Александрії.

Переживаючи спогади Байєка, Лейла може відшукати низку старовинних споруд ісу, де дізнатися про своє значення в майбутніх апокаліптичних подіях.

Розробка[ред. | ред. код]

Інформація про гру вперше почала з'являтися в січні 2017 року, включаючи в себе кілька скріншотів персонажа на човні та попереду печери. Гра була офіційно анонсована 11 червня 2017 року на виставці E3 2017.[7]

Оцінки й відгуки[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
EurogamerRecommended[12]
Game Informer8.5/10[13]
GameSpot7/10[14]
GamesRadar5/5 зірок[15]
IGN9/10[16]
PC Gamer (US)84/100[17]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacritic(PC) 84/100[8]
(PS4) 81/100[9]
(XONE) 85/100[10]

Assassin's Creed Origins зібрала високі оцінки критиків, здобувши на агрегаторі Metacritic середню оцінку 84/100 у версії для ПК[8], 81/100 для PlayStation 4[9] і 85/100 для Xbox One[10]. Ця гра належить до найпродаваніших у серії, в 2020 році її продажі перевищили 10 млн копій[20].

Крістофер Лівінгстон з PC Gamer відгукнувся, що нова система бою, заснована на ухиляннях, користуванні щитом і різноманітних застосуваннях кожної зброї, привабливіша, ніж у попередніх іграх, хоча захисні тактики дещо нав'язливі. Він зазначив, що вимоги до рівня протагоніста в квестах місцями змушують відволікатися на інші завдання, поки не буде досягнено потрібного рівня, через що центральна сюжетна лінія подекуди губиться. Але загалом гра утримує увагу гравців і успішно подає передісторію всієї серії[17].

Алана Пірс з IGN у вердикті відзначила: «Assassin's Creed Origins — це глибоке занурення у справді приголомшливе зображення Стародавнього Єгипту, з багатим набором культур, правдоподібними персонажами та більшою різноманітністю місій, ніж будь-яка інша гра серії. Бій складний і продуманий, і хоча система трофеїв не рівня таким іграм, як Destiny 2, є достатньо різних типів зброї та достатньо різноманітних ворогів, щоб ви могли перемикатися між зброєю, враховуючи ситуацію. Елементи RPG самі по собі заохочують приймати виклики, і навіть незважаючи на кілька помилок, я відчайдушно хотіла продовжувати грати»[16].

Алессандро Філларі з GameSpot писав, що «Хоча Assassin's Creed Origins досягає великих висот у цій новій обстановці, воно регулярно стикається з проблемами, які „топлять“ загальний досвід. Технічні проблеми призводять до непослідовних вражень, і нові ігрові основи хитаються під вагою власних систем. Але, незважаючи на це, світ Origins залишається свіжим та захопливим для вивчення, що є підґрунтям для чудового сетинґу та переконливої історії. Assassin's Creed зазнала багато змін у своїй довгій та багатошаровій історії, і Origins почувається першим кроком на початку нової подорожі. В неї є чимала частка проблем, але образ її майбутнього того вартий»[14].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Humble Store
 2. Steam — 2003.
 3. Epic Games Store — 2018.
 4. Assassin's Creed Origins Characters & Story - Available now on PS4, Xbox One, PC | Ubisoft. Процитовано 2018-03-26. 
 5. Assassin's Creed Origins Wiki Guide - IGN (en). Процитовано 2021-03-14. 
 6. Parkin, Jeffrey (2017-12-27). Assassin’s Creed Origins guide: Beginner’s Guide. Polygon (en). Процитовано 2021-03-14. 
 7. EVERYTHING WE KNOW ABOUT ‘ASSASSIN’S CREED ORIGINS’. Digital Trends. June 11, 2017. 
 8. а б Assassin's Creed Origins for PC Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за October 28, 2017. Процитовано October 26, 2017. 
 9. а б Assassin's Creed Origins for PlayStation 4 Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за November 1, 2017. Процитовано October 30, 2017. 
 10. а б Assassin's Creed Origins for Xbox One Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за November 1, 2017. Процитовано October 26, 2017. 
 11. Carter, Chris (October 27, 2017). Review: Assassin's Creed Origins. Destructoid. Архів оригіналу за October 27, 2017. Процитовано October 28, 2017. 
 12. Donlan, Christian (October 26, 2017). Assassin's Creed Origins review. Eurogamer. Архів оригіналу за November 11, 2020. Процитовано December 16, 2020. 
 13. Vazquez, Suriel (October 26, 2017). Keeping The Faith By Questioning It – Assassin's Creed Origins – Xbox One. Game Informer. Архів оригіналу за October 26, 2017. Процитовано October 26, 2017. 
 14. а б Fillari, Alessandro (October 26, 2017). Assassin's Creed Origins Review. GameSpot. Архів оригіналу за November 8, 2017. Процитовано October 26, 2017. 
 15. Blain, Louise (October 26, 2017). Assassin's Creed Origins review. GamesRadar+. Future plc. Архів оригіналу за October 26, 2017. Процитовано October 26, 2017. 
 16. а б Pearce, Alanah (October 26, 2017). Assassin's Creed Origins Review. IGN. Архів оригіналу за October 26, 2017. Процитовано October 26, 2017. 
 17. а б Livingston, Christopher (November 1, 2017). Assassin's Creed Origins review. PC Gamer. Архів оригіналу за November 1, 2017. Процитовано November 1, 2017. 
 18. Campbell, Colin (October 26, 2017). Assassin's Creed Origins review. Polygon. Архів оригіналу за October 26, 2017. Процитовано October 26, 2017. 
 19. Chan, Stephanie (October 26, 2017). Assassin's Creed: Origins review — side quests waylay a search for justice. VentureBeat. Архів оригіналу за October 22, 2020. Процитовано December 16, 2020. 
 20. Ubisoft Reveals 11 of Its Games That Sold Over 10 Million This Generation. Game Rant (en-US). 2020-05-16. Процитовано 2021-02-25. 

Посилання[ред. | ред. код]