Assassin's Creed (серія ігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Серія «Assassin's Creed»
Assassin's Creed logo

Логотип серії Assassin's Creed
Жанр Action-adventure, з елементами стелс-екшену
Розробник Ubisoft Montreal
Ubisoft Annecy
Ubisoft Sofia
Ubisoft Milan
Ubisoft Toronto
Ubisoft Kiev
Gameloft
Griptonite Games
Видавці Прапор Землі Ubisoft
Платформи PC
Xbox 360
Xbox One
PlayStation 3
PlayStation 4
Wii U
Nintendo DS
PSP
Nintendo 3DS
PS Vita
iOS
Android
Перша гра Assassin's Creed / 14 листопада 2007
Остання гра Assassin's Creed Rogue / 11 листопада 2014
Офіційний сайт

Assassin's Creed (укр. Кредо Асасина) — серія мультиплатформових відеоігор у жанрі action-adventure, що на даний момент включає в себе сім основних, а також декілька другорядних ігор, які видаються французькою компанією Ubisoft.

Основні ігри серії були розроблені Ubisoft Montreal для самітної гри та Ubisoft Annecy для багатокористувацької гри, в той час як розробкою ігор для мобільних платформ займались Gameloft and Gryptonite Games. Серія була добре прийнята публікою і критиками. Станом на квітень 2014 року було продано понад 73 мільйонів копій, що зробило ії найуспішнішою серією Ubisoft. Розробники черпали натхнення з роману Володими Бартола - "Аламут". Вважається, що, Assassin's Creed є духовним спадкоємцем серії Prince of Persia.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет гри в основному обертається навколо протистояння двох древніх товариств: асасинів та тамплієрів. Головний герой перших п'яти ігор — асасин Дезмонд Майлз. Він, за допомогою машини, яка зчитує пам'ять пращурів з ДНК — Анімуса, переживає заново події далекого минулого. Його мета — дізнатися, де його пращури сховали Частинки Едему й отримати їх раніше за тамплієрів, а також запобігти кінцю світу. В Assassin's Creed IV: Black Flag протагоністом виступає безіменний асасин, що працює під прикриттям в тамплієрській організації «Абстерґо Індастріз» в якості аналітика і за допомогою Анімуса дізнається подробиці з життя предка Дезмонда — пірата Едварда Кенвея.

Основна серія[ред.ред. код]

Assassin's Creed[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed

Перша гра серії. Події гри відбуваються паралельно в 2012 та 1191 рр. У першому випадку головним героєм є бармен Дезмонд Майлз, викрадений вченими корпорації «Абстерґо Індастріз». За допомогою машини під назвою Анімус вони намагаються відновити фрагмент з життя далекого пращура Дезмонда — Альтаїра ібн Ла-Ахада, асасина, який діяв в епоху хрестових походів, аби отримати необхідну їм інформацію.

Assassin's Creed II[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed II

Головним героєм виступає пращур Дезмонда — Еціо Аудиторе да Фіренце, молодий флорентійський аристократ. Події гри відбуваються з 1476 по 1499 рік в Італії епохи Відродження.

Assassin's Creed: Brotherhood[ред.ред. код]

Події гри відбуваються в кінці XV — на початку XVI століття. Сюжет розвивається безпосередньоRealSteelChampions після закінчення подій Assassin's Creed II. Головний герой гри — італійський дворянин — асасин Еціо Аудиторе да Фіренце, який продовжує свою боротьбу з орденом тамплієрів в Римі

Assassin's Creed: Revelations[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed: Revelations

Основні події гри відбуваються у 1511 в Константинополі, де головним героєм знову виступає Еціо Аудиторе да Фіренце. Також, у грі розповідається про подальше життя Альтаїра, і долю ордену асасинів.

Assassin's Creed III[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed III

Події гри переносяться в Америку часів війни за незалежність та охоплять період з 1753 по 1783 роки, де головним героєм став Конор Кенвей, індіанець-напівкровка. Ця гра завершує історію Дезмонда.

Assassin's Creed IV: Black Flag[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed IV: Black Flag

Події гри розгортаються в самий розвіт доби піратства: з 1715 по 1722 рік на Карибах, де головним героєм виступає дід Конора — пірат та асасин Едвард Кенвей.

Assassin's Creed Unity[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed: Unity

Події гри переносять гравця в Париж періоду Великої французької революції і розповідають історію тогочасного асасина Арно Доріана.

Assassin's Creed Rogue[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed Rogue

Гра слугує продовженням «Assassin's Creed IV: Black Flag» 2013 року, а також містить у собі сюжетні елементи з «Assassin's Creed III» та «Assassin's Creed Unity». Події гри розгортаються в середині XVIII століття, під час Семирічної війни. Головним героєм виступає тамплієр Шей Кормак, котрий колись був частиною ордену асасинів, але покинув його, розчарувавшись у його методах. Ігровий процес багато у чому нагадує «Assassin's Creed IV: Black Flag» і включає в себе морські бої з вдосконаленою механікою.

Assassin's Creed Syndicate[ред.ред. код]

Докладніше: Assassin's Creed Syndicate

Події Assassin's Creed Syndicate розгортатимуться в Лондоні XIX століття - у вікторіанську епоху. Гра вийде 23 жовтня 2015.

Інші ігри[ред.ред. код]

  • Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles
  • Assassin's Creed: Bloodlines
  • Assassin's Creed II: Discovery
  • Assassin's Creed: Recollection
  • Assassin's Creed: Multiplayer Rearmed
  • Assassin's Creed III: Liberation
  • Assassin's Creed: Pirates
  • Assassin's Creed Memories
  • Assassin's Creed Chronicles: China
  • Assassin's Creed Identity

Майбутнє серії[ред.ред. код]

У листопаді 2011 року було проведено опитування Ubisoft стосовно того, які місця та історичні епохи публіка бажала б побачити в серії "Assassin's Creed". Найбільш популярними варіантами стали: середньовічний Китайвікторіанська АнгліяСтародавній Єгипет, іспанська та португальська колонізації Америки, Американська революція (вже використана в Assassin's Creed III), Російська революція 1917 рокуфеодальна Японія та Стародавній Рим.

Фільми[ред.ред. код]

У 2009 році на сайті YouTube з'явився короткометражний фільм Assassin's Creed: Lineage, що розповідає про Джованні Аудиторе — батька Еціо (головного героя серії від 2 частини до Revelations).

У 2011 році, в Ubisoft і Sony Pictures проводились переговори щодо повнометражного фільму Assassin's Creed. Sony придбала права на фільм.

Ubisoft підтвердила, що фільм буде в 3D.

Ubisoft співпрацюватиме з 20th Century Fox і New Regency, для створення фільму.

Зйомки фільму плануються на 2013-й рік, сам фільм вийде 2015-го року.

Мультфільми[ред.ред. код]

У 2010 році вийшов короткометражний мультфільм Assassin's Creed: Ascendance, який розказує про Чезаре Борджіа.

У спеціальному виданні Assassin's Creed: Revelations — Animus Edition додано мультфільм «Assassin's Creed: Embers».

Книги та мальописи[ред.ред. код]

У листопаді 2010 року вийшов перший з трьох випусків мальопису Assassin's Creed: The Fall, ще два вийшли дещо пізніше. Також присутній їх переклад українською.

13 листопада 2009 вийшов роман-Assassin's Creed Vol. 1: Desmond, а потім Assassin's Creed Vol. 2: Aquilus.

Після першої частини гри вийшов роман Assassin's Creed: Graphic Novel.

Після 2 частини гри вийшов роман за мотивами 2 частини гри-Assassin's Creed: Renaissance.

Після «Братства» вийшов роман за мотивами гри — Assassin's Creed: Brotherhood.

У липні 2011 року вийшов роман Assassin's Creed: The Secret Crusade, за мотивами першої гри, але з продовженням.

Влітку 2011 року анонсовано мальопис Assassin's Creed: The Chain, продовження історії Деніала Кроса та Миколи Орлова. Цей комікс також має українізацію.

Після «Одкровень» вийшов роман за мотивами гри — Assassin's Creed: Revelations.

У грудні 2012 вийшла нова книга Assassin's Creed: Forsaken за мотивами 3-ї частини гри.

31 жовтня 2013 вийшов мальопис Assassin's Creed: Brahman Брендана Флетчера, дія якого відбувається в Індії XIX століття.

З серпня 2013 в японському журналі Jump оприлюднилась манґа «Assassin's Creed 4: Black Flag».