Association for Computing Machinery

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Association for Computing Machinery
Асоціація обчислювальної техніки
ACM 4C vector 80.png
Заснування 1947
Штаб-квартира Нью-Йорк, США
Членство 83 000 людей
Президент Венді Хол
Веб-сайт www.acm.org

Асоціація обчислювальної техніки (англ. Association for Computing Machinery, ACM) — найстаріша і найбільша міжнародна організація в комп'ютерній галузі. Об'єднує близько 83 000 спеціалістів (дані 2007 року). Штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.

Діяльність[ред.ред. код]

ACM організовано у більш ніж 170 регіональних відділень і 34 Спеціальних зацікавлених груп (англ. Special Interest Group, SIG), які й проводять основну діяльність. Додатково, є більше 500 університетських відділень. Перший студентський філіал організації був створений у 1961 в Університеті Луїзіанни в Лафаеті.

Багато SIG'ів (наприклад, SIGGRAPH, SIGPLAN та SIGCOMM) фінансують регулярні конференції, які стають переважаючим місцем представлення іновацій у різних галузях. Групи також публікують велику кількість спеціалізованих журналів, газет та інших періодичних видань.

ACM також фінансує інші, пов'язані з комп'ютерними науками, події такі як Міжнародна студентська олімпіада з програмування (англ. ACM International Collegiate Programming Contest, ICPC), так і інші події як шаховий матч між Гаррі Каспаровим та комп'ютером IBM Deep Blue.

Служби[ред.ред. код]

АСМ Press публікує престижний академічний журнал, Journal of the ACM (JACM), і загальні журнали для комп'ютерних професіоналів, Communications of the ACM (також відомий як Communications чи CACM) і Queue. Інші публікації ACM включають:

Хоча Communications більше не оприлюднює результатів первинних досліджень, і не вважається дуже престижним місцем для публікацій, багато великих дебатів і результатів в історії комп'ютерної науки були опуліковані саме на його сторінках.

ACM зробив більшість своїх публікацій доступними для платної підписки онлайн на своїй Цифровій Бібліотеці (англ. Digital Library), а також має посібник по обчислювальній літературі (англ. Guide to Computing Literature). Окрім того, організація пропонує страхування та інші послуги своїм членам.

Цифрова Бібліотека[ред.ред. код]

Цифрова Бібліотека ACM (англ. ACM Digital Library) містить величезний архів журналів, газет та записів конференції організації. Онлайн-сервіси включають форуми, що мають назви Ubiquity та Tech News digest.

ACM вимагає зберігати при публікації авторське право всіх матеріалів, які передані організації. Автори можуть розміщувати свої документи на власних веб-сайтах, але вони зобов'язані розміщувати посилання на відповідну сторінку із бібліотеки ACM. Не зважаючи на те, що авторам не дозволяється отримувати кошти за доступ до копії їхньої роботи, скачування матеріалів з сайту ACM вимагає платної підписки.

Керівництво[ред.ред. код]

Президентом ACM на час 2008–2010 років є Венді Хол з Університету Саутгемптону.

ACM керується Радою, що складається з президента, віце-президента, скарбника, екс-президента, голови урядового управління SIG (англ. SIG Governing Board), голови прес-центру (англ. Publications Board), трьох представників урядового управління SIG і семи виборних членів. Цю інстистуцію часто називають «Радою» у Communications of the ACM.

Посилання[ред.ред. код]