Association for Computing Machinery

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Association for Computing Machinery
Асоціація обчислювальної техніки
80x80
Абревіатура ACM
Засновано 1947
Тип професійне об'єднання
наукове товариство[d]
видавництво і open-access publisher[d][2]
Правовий статус 501(c) організація[d]
Сфера комп'ютинг і інформатика
Штаб-квартира Нью-Йорк, США
Членство 100 000 людей
Президент Александр Л. Вулф[1]
Веб-сайт www.acm.org

CMNS: Association for Computing Machinery на Вікісховищі

Асоціація обчислювальної техніки (англ. Association for Computing Machinery, ACM) — найстаріша і найбільша[3] міжнародна організація в комп'ютерній галузі. Не прибуткова організація.[4] Об'єднує близько 100 000 спеціалістів (дані 2011 року). Штаб-квартира розташована у Нью-Йорку.

Діяльність[ред. | ред. код]

ACM організовано у більш ніж 170 регіональних відділень і 34 Спеціальних зацікавлених груп (англ. Special Interest Group, SIG), які й проводять основну діяльність. Додатково, є більше 500 університетських відділень. Перший студентський філіал організації був створений у 1961 в Університеті Луїзіанни в Лафаеті.

Багато SIG'ів (наприклад, SIGGRAPH, SIGPLAN та SIGCOMM) фінансують регулярні конференції, які стають переважаючим місцем представлення іновацій у різних галузях. Групи також публікують велику кількість спеціалізованих журналів, газет та інших періодичних видань.

ACM також фінансує інші, пов'язані з комп'ютерними науками, події такі як Міжнародна студентська олімпіада з програмування (англ. ACM International Collegiate Programming Contest, ICPC), так і інші події як шаховий матч між Гаррі Каспаровим та комп'ютером IBM Deep Blue.

Служби[ред. | ред. код]

АСМ Press публікує престижний академічний журнал, Journal of the ACM (JACM), і загальні журнали для комп'ютерних професіоналів, Communications of the ACM (також відомий як Communications чи CACM) і Queue. Інші публікації ACM включають:

Хоча Communications більше не оприлюднює результатів первинних досліджень, і не вважається дуже престижним місцем для публікацій, багато великих дебатів і результатів в історії комп'ютерної науки були опубліковані саме на його сторінках.

ACM зробив більшість своїх публікацій доступними для платної підписки онлайн на своїй Цифровій Бібліотеці (англ. Digital Library), а також має посібник по обчислювальній літературі (англ. Guide to Computing Literature). Окрім того, організація пропонує страхування та інші послуги своїм членам.

Цифрова Бібліотека[ред. | ред. код]

Цифрова Бібліотека ACM (англ. ACM Digital Library) містить величезний архів журналів, газет та записів конференції організації. Онлайн-сервіси включають форуми, що мають назви Ubiquity та Tech News digest.

ACM вимагає зберігати при публікації авторське право всіх матеріалів, які передані організації. Автори можуть розміщувати свої документи на власних веб-сайтах, але вони зобов'язані розміщувати посилання на відповідну сторінку із бібліотеки ACM. Не зважаючи на те, що авторам не дозволяється отримувати кошти за доступ до копії їхньої роботи, завантаження матеріалів з сайту ACM вимагає платної підписки.

Керівництво[ред. | ред. код]

Президентом ACM з 2014 року є Александр Л. Вулф[en].

ACM керується Радою, що складається з президента, віце-президента, скарбника, екс-президента, голови урядового управління SIG (англ. SIG Governing Board), голови прес-центру (англ. Publications Board), трьох представників урядового управління SIG і семи виборних членів. Цю інстистуцію часто називають «Радою» у Communications of the ACM.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. New ACM Officers Elected to Lead amid Digital Changes Facing Computing Community. acm.org. Архів оригіналу за 2014-10-20. Процитовано 2014-10-12. 
  2. Sutton C., Субер П. Society Open Access Research (SOAR) Catalog — 2007.
  3. Indiana University Media Relations. indiana.edu. Процитовано October 10, 2012. 
  4. ACM 501(c)3 Status as a group. irs.gov. Процитовано October 1, 2012. 

Посилання[ред. | ред. код]