Astronomy and Astrophysics

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Astronomy and Astrophysics (A&A) — журнал, що рецензується з астрономії та астрофізики, що охоплює теоретичну, наглядову і інструментальну астрономію і астрофізику. EDP Sciences публікує 16 номерів журналу в рік. Головним редактором журналу є Террі Форвель (Thierry Forveille, Обсерваторія Наук про Всесвіт[1], Гренобль). Імпакт-фактор журналу в 2012 році склав 5,084.

Історія[ред.ред. код]

Журнал «Astronomy and Astrophysics» був сформований в 1969 шляхом злиття декількох національних журналів Європейських країн:

У 1992 році до журналу «Astronomy and Astrophysics» також підключилося видання Бюлетеня Астрономічних Інститутів Чехословаччини, засноване в 1947 році. Спочатку, журнал випускав статті англійською, французькою або німецькою, але статей німецькою та французькою було завжди досить мало. Через це журнал припинив друкувати статті на цих мовах, частково внаслідок того, що стало важко відшукати рецензентів, які в достатній мірі володіють цими мовами.

Відкритий доступ[ред.ред. код]

Всі статті та листи до редакції, що публікуються в електронних розділах (Атомні, молекулярні та ядерні дані — Астрономічні прилади — Каталоги та дані — Чисельні методи і коди) журналу надаються у відкритому доступі, безкоштовно для авторів. 


До статей в інших розділах журналу вільний доступ відкривається через 12 місяців з моменту публікації через сайт видавця і через АІС НАСА, в форматах HTML і PDF. A & A також надає авторам можливість заплатити за те, щоб стаття з закритого розділу з'явилася у відкритому доступі відразу після публікації. Крім того, A & A заохочує зберігання статей авторами на своїх персональних веб-сторінках, в електронних архівах інститутів і на сервері arXiv

Автори з країн, які спонсорують журнал, можуть друкуватися в A&A безкоштовно, а автори з інших країн платять посторінковий тариф. Автори передають права публікації ЕЮО, яка дозволяє журналу видавати ліцензії на повторне використання матеріалів статей після їх публікації[2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Observatoire des Sciences de l'Univers de Grenoble. Процитовано 2014-01-23. 
  2. Astronomy and Astrophysics - Journal Information. EDP Sciences. Процитовано 2014-01-23. 

Посилання[ред.ред. код]

  • aanda.org — офіційна сторінка