Astronomy and Astrophysics

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Науковий журнал
Моваанглійська
Публікація
ВидавецьEDP Sciences (Франція)
Видається1969 - дотепер
Частота видання16 / рік
Вільний доступчерез 12 місяців після публікації
Імпакт-фактор5,084 (2012)
Бібліографічні дані
ISO4Astron. Astrophys.
ISSN0004-6361 (осн.)
1432-0746 (онлайн)
Посилання
Офіційний сайт

Astronomy and Astrophysics (A&A) — науковий журнал з астрономії та астрофізики, що охоплює теоретичну, спостережну та інструментальну астрономію і астрофізику. EDP Sciences публікує 16 номерів журналу на рік. Головним редактором журналу є Террі Форвель (Thierry Forveille, Обсерваторія Наук про Всесвіт[1], Гренобль). Імпакт-фактор журналу 2012 року становив 5,084[джерело?].

Історія

[ред. | ред. код]

Журнал «Astronomy and Astrophysics» було утворено 1969 року шляхом злиття кількох національних журналів Європейських країн:

1992 року до журналу також приєднався Бюлетень астрономічних інститутів Чехословаччини, заснований 1947 року. Спочатку журнал друкував статті англійською, французькою або німецькою, але статей німецькою та французькою завжди було мало. Через це журнал припинив друкувати статті цими мовами, зокрема, внаслідок того, що стало важко знайти рецензентів, які достатньою мірою володіють ними.

Відкритий доступ

[ред. | ред. код]

Усі статті та листи до редакції, що публікуються в електронних розділах (Атомні, молекулярні та ядерні дані — Астрономічні прилади — Каталоги та дані — Чисельні методи і коди) журналу надаються у відкритому доступі, безкоштовно для авторів.
До статей в інших розділах журналу вільний доступ відкривається через 12 місяців з моменту публікації через сайт видавця та через Астрофізичну інформаційну систему НАСА, у форматах HTML і PDF. Журнал також надає авторам можливість заплатити за те, щоб стаття із закритого розділу з'явилася у відкритому доступі відразу після публікації. Крім того, A & A заохочує зберігання статей авторами на своїх персональних вебсторінках, в електронних архівах інститутів і на сервері arXiv
Автори з країн, які спонсорують журнал, можуть друкуватися в A&A безкоштовно, а автори з інших країн платять посторінковий тариф. Автори передають права публікації Європейській південній обсерваторії, яка дозволяє журналу видавати ліцензії на повторне використання матеріалів статей після їх публікації[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Observatoire des Sciences de l'Univers de Grenoble. Архів оригіналу за 11 квітня 2022. Процитовано 23 січня 2014.
  2. Astronomy and Astrophysics - Journal Information. EDP Sciences. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 23 січня 2014.

Посилання

[ред. | ред. код]