Atyopsis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Atyopsis
Atyopsis moluccensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти( Eukarya)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Десятиногі (Decapoda)
Підряд: Плеоцимати (Pleocyemata)
Інфраряд: Креветки (Caridea)
Родина: Атидові (Atyidae)
Рід: Atyopsis
(Chase, 1983)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Atyopsis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Atyopsis
EOL logo.svg EOL: 4262577
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 395615

Atyopsis (Chase, 1983) — рід прісноводних креветок родини Atyidae. Був створений Феннером Чейзом у 1983 році шляхом відділення від роду Atya двох видів, що відрізнялися за наступними показниками: довша форма тельсона та наявність «масивних шпор» на третій парі перейоподів чоловічих особин[1].

Інформації про знаходження викопних решток організмів цього роду немає[2]. Креветки Atyopsis вперше були знайдені на вулканічних островах поблизу Шрі-Ланки, Окінави, у архіпелазі Самоа, а також на азійському материку від Малайського півострова до Індії.

Належать до типу креветок-фільтраторів через особливість пари грудних ніг, що мають на кінцях подоби «віяла», завдяки яким Atyopsis фільтрують воду та здобувають собі харчування. Atyopsis moluccensis користується популярністю серед акваріумістів завдяки своїм чималим розмірам, цікавому зафарбуванню та миролюбності. Незважаючи на те, що креветки цього виду можуть досягати 10 см у довжину, вони не становлять ніякої загрози навіть для маленьких та повільних риб. У дикій природі харчуються переважно фітопланктоном та зоопланктоном.

Види[ред.ред. код]

Тривалий час у роді Atyopsis вирізняли лише два види:

Особини А. moluccensis відрізнялися від особин A. spinipes кількістю зубів у нижній частині роструму: перші мали 7-16 зубів, тоді як другі всього 2-6[1].

У таксономічній базі даних NCBI станом на початок 2013 року була подана інформація про можливу приналежність до роду Atyopsis ще двох видів:

Втім ці види остаточно досліджені не були і вердикту щодо їхньої остаточної класифікації немає. Деяка інформація про A. sp. HDB-2008 з'являлася і у інших джерелах[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Fenner A. Chace, Jr. (1983). The Atya-like shrimps of the Indo-Pacific region (Decapoda: Atyidae). Smithsonian Contributions to Zoology 384: 1–54. hdl: 10088/5472. 
  2. Sammy De Grave, N. Dean Pentcheff, Shane T. Ahyong та інші (2009). A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans. Raffles Bulletin of Zoology. Suppl. 21: 1–109. 
  3. Опис виду Atyopsis spinipes (англ.). «Aquaportail». Процитовано 10 квітня 2013. 

Посилання[ред.ред. код]