Azotobacter vinelandii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав
Copyright.svg

Текст, що раніше перебував на цій сторінці, запідозрено в порушенні авторських прав на текст із таких джерел:

https://www.jic.ac.uk/SCIENCE/molmicro/Azot.html

Дата, коли було знайдено порушення: 4 березня 2017.


Тому, хто повісив цей шаблон:

На сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, варто додати повідомлення {{subst:nothanks cv|Azotobacter vinelandii|url=https://www.jic.ac.uk/SCIENCE/molmicro/Azot.html}} --~~~~.


Emblem-important.svg До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Додержуйтеся вказівок нижче.

  1. Напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу: не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
  2. Залиште все як є, і тоді статтю буде вилучено.

У випадку, якщо новий текст написано не буде, цю статтю буде вилучено через тиждень після появи цього попередження (детальніше див. документацію шаблону).

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачів, які додають до Вікіпедії такі матеріали, може бути тимчасово позбавлено права редагувати статті.

Незважаючи ні на що, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.


Цю сторінку внесено до категорії Вікіпедія:Можливе порушення авторських прав.


Azotobacter vinelandii
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Proteobacteria
Клас: Gamma Proteobacteria
Ряд: Pseudomonadales
Родина: Pseudomonadaceae
Підродина: група Azotobacter
Рід: Azotobacter
Вид: Azotobacter vinelandii
Біноміальна назва
Azotobacter vinelandii
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Azotobacter vinelandii
EOL logo.svg EOL: 973110
ITIS logo.svg ITIS: 130
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 352

Azotobacter vinelandii — облігатно аеробна ґрунтова бактерія, відома великою кількістю метаболічних здібностей, включаючи здатність фіксувати атмосферний азот, перетворюючи його на амоній. Подібно до Klebsiella pneumoniae, він фіксує азот у вільному стані, не вступаючи в симбіоз з рослинами (так як це робить Rhizobium, що вступає в симбіоз з бобовими). Завдяки двом особливостям процесу фіксації азоту ця бактерія дуже широко досліджується. Також цей організм відомий здатністю фомувати унікальни цисти, що дозволяють йому переносити періоди висушування та відсутності джерела вуглецю. Зараз частково завершений проект визначення послідовності геному цієї бактерії.

Azotobacter vinelandii виробляє не тільки нітрогеназу з атомом молібдену в активному центрі, як переважна більшість діазотрофів, таких як Klebsiella pneumoniae і Rhizobium leguminosarum, але також і дві альтернативні нітрогенази; в одній іон молібдену замінений іоном ванадію, а в іншому зовсім немає іонів переходних металів, лише залізо. Здатність проводити реакцію відновлення азоту на подібних активних центрах дуже важливо для хіміків, що досліджують механізм фіксації азоту. Альтернативні нітрогенази кодуються окремими групами генів, vnfHDGK і anfHDGK: гени vnfG і anfG кодують субодиниці, відсутні в молібденовій нітрогеназі, тоді велика кількість генів, наприклад nifUSVWZ і nifM використовуються в біосинтезі всіх трьох ферментів. Синтез альтернативних нітрогеназ регулюються наявністю відповідних металів, тобто молібдену або ванадію, а експресія кожного набору генів регулююється відповідними регуляторним білком, продуктом одного з генів nifA, vnfA або anfA. Також цікаво, яким чином A. vinelandii транспортує молібден у клітину та відрізняє його від подібних іонів, таких як сульфат, за цей процес відповідає ціла група транспортних генів, modEABC і modG, що мають гомологи і в інших бактеріях.

A. vinelandii зумів розвити ряд фізіологічних механізмів, що дозволяють йому фіксувати азот за аеробними умовами, попри чутливість нітрогенази до кисню. Зокрема, бактерія має високий рівень дихання та цитохроми, що забезпечують практичне безкисневе середовище для нітрогенази, хоча енергія і отримується шляхом аеробного метаболізму. Також бактерія синтезує захисний білок 2Fe-2S, що зв'язується з нітрогеназою в умовах кисневого стресу та формує неактивний комплекс, нечутливий до кисню.

Посилання[ред.ред. код]


Бактерія Це незавершена стаття з бактеріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.