BIBSYS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скриншот пошукової сторінки Oria.no

BIBSYS є державною установою та основним постачальником послуг і бібліотечних та інформаційних систем для усіх бібліотек норвезьких університетів і коледжів. BIBSYS започаткований 1972 року та був спільним проєктом бібліотеки Королівського Норвезького товариства наук і літератури (норв. Det Norske Kongelige Videnskabers Selskabs Bibliotek), бібліотеки Норвезького технологічного інституту і комп'ютерного центру Норвезького технологічного інституту.

BIBSYS співпрацює з усіма норвезькими університетами та коледжами, а також науково-дослідними інститутами і Національною бібліотекою Норвегії.[1][2] BIBSYS офіційно організована як єдине ціле в Норвезькому університеті природничих та технічних наук (NTNU), розташованому в Тронгеймі, Норвегія. Рада директорів призначаються норвезьким Міністерством освіти і науки.

BIBSYS пропонує дослідникам, студентам та усім іншим легкий доступ до бібліотечних ресурсів, надаючи єдину пошукову службу Oria.no [Архівовано 30 листопада 2020 у Wayback Machine.] та інші бібліотечні послуги.[3] Він також забезпечує інтегровані продукти для внутрішньої роботи науково-дослідних і спеціальних бібліотек, а також відкриті освітні ресурси.[4] Зведений електронний каталог BIBSYS відбиває фонди не лише Національна бібліотека Норвегії, але й багатьох університетських і наукових бібліотек Норвегії. Окрім норвезького, він має англомовний інтерфейс, що дозволяє проводити пошук за традиційним набором полів, серед яких — індивідуальний і колективний автори, заголовок, ключові слова, предметні рубрики, а також ISBN і ISSN.

Як член DataCite BIBSYS виступає національним представником DataCite в Норвегії, що дозволяє всім вищим навчальним закладам та науково-дослідним інститутам країни використовувати DOI у своїх наукових даних.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Language institute asks hackers to help (archived) in Aftenposten, 7 June 2002 «The Ivar Aasen Center is a member of Bibsys, which is a library data center offering services to all Norwegian University Libraries, the National Library, all college libraries, and a number of research libraries.»
  2. Kulturell kampanjejournalistikk [Архівовано 9 серпня 2016 у Archive.is] in Aftenposten 4 March 2009 «Et enkelt søk i Bibsys (et elektronisk biblioteksystem for hele landet, red.anm.)»
  3. Pilotprosjekt i det stille [Архівовано 9 серпня 2016 у Archive.is] in Aftenposten 25 June 2009 «eller du kan låne den fra nærmeste bibliotek gjennom Bibsys.»
  4. Harvard i spissen for utdanningsrevolusjon [Архівовано 9 серпня 2016 у Archive.is] in Aftenposten 5 June 2014 «Mellom fem og ti nye studietilbud har meldt sin ankomst til sommeren og høsten, sier Frode Arntsen i Bibsys, som er ansvarlig for nettportalen.»

Посилання[ред. | ред. код]