BIONIC University

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BIONIC University
BIONIC University Opening Ceremony..JPG
Київ
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Засновано 2012
Акредитація IV  рівня
Адреса

Київ, вул. Григорія Сковороди, 2

(корпус на території НаУКМА)
Сайт bionic-university.com/

BIONIC University (IT-університет Василя Хмельницького) — перший в Україні відкритий міжкорпоративний ІТ-університет.

Про заклад[ред. | ред. код]

Завдання BIONIC University — підготовка IT-спеціалістів нової формації, конкурентоспроможних у глобальному контексті, але орієнтованих на професійну реалізацію в Україні.[1] Заклад працює на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» та фінансується українським підприємцем Василем Хмельницьким. Станом на жовтень 2013 року у розвиток BIONIC University було інвестовано більш ніж $1 млн. [2] Навчання в BIONIC University є платним.

Підготовка IT-фахівців здійснюється за  трьома напрямами:

  • Tech Skills (навички програмування),
  • Soft Skills (навички соціальної взаємодії),
  • Entrepreneurship (навички підприємництва).

Набір на програми є відкритим та проводиться на основі конкурсу. Кандидати мають пройти технічне тестування з обраного напрямку, перевірку знань з англійської мови та особисту співбесіду.  Після закінчення курсу слухачі отримують сертифікат.

Партнерами BIONIC University є міжнародні та українські компанії та заклади: Infopulse, Cisco Systems, Hewlett-Packard, BMS Consulting, Paymentwall, Ciklum, MacPaw, UC Berkeley Center for Executive Education, Wikimedia Ukraine тощо. Також заклад є українським партнером провідної світової освітньої онлайн-платформи Coursera, яка налічує понад 6 000 000 студентів по всьому світу.

« Мене вражає той факт, що сьогодні Україна знаходиться на четвертому місці в світі за кількістю дипломованих ІТ-фахівців, поступаючись цим числом лише США, Індії та Китаю. Це говорить про те, що у вас є достатньо ресурсів для розвитку цих індустрій у спосіб, який зробить внесок у процвітання України та у двосторонні відносини між нашими країнами, »

— посол США в Україні Джеффрі Пайєтт у промові під час урочистої церемонії відкриття BIONIC University, [3]

Історія[ред. | ред. код]

Заклад заснований у 2012 році як освітня ініціатива інноваційного парку BIONIC Hill.

Файл:Bretheren's cells building before renovation.JPG
Будівля Братських келій до реставрації

BIONIC University розміщений у будівлі Братських келій на території Національного університету «Києво-Могилянська академія». Будівля є архітектурною пам'яткою у стилі пізнього класицизму, побудованою у 1823 році. Впродовж останніх десятиліть приміщення знаходилося у занедбаному стані і було капітально відремонтоване у 2012 році коштами Василя Хмельницького. [4] Офіційне відкриття відбулося 27 вересня 2013 року після року роботи в тестовому режимі. На церемонії відкриття були присутні українські високопосадовці, представники відомих навчальних закладів, високотехнологічних та консалтингових компаній (Intuit Labs, Singularity University Labs, Cisco Systems, Hewlett-Packard, Bingham Consulting та ін.), перший та дійсний Посли США в Україні. [5]

У квітні 2014 року BIONIC University відкрив представництво освітньої онлайн-платформи Coursera — Coursera Learning Hub у Києві. У березні 2015 року BIONIC University вперше видав власні сертифікати випускникам Coursera Learning Hub. Офіційне підтвердження рівня знань отримали слухачі курсу Coursera «Programming for Everybody (Python)» від університету Мічиган. [6]

У жовтні 2014 року BIONIC University та IT-компанія MacPaw започаткували спеціалізовану навчальну лабораторію з розробки програмного забезпечення для продуктів Apple — iOS Dev Lab. За програмами лабораторії професійні тренери навчатимуть Objective-C програмістів з використанням найактуальніших навчальних матеріалів від провідних університетів США. Відкриття iOS Dev Lab відвідав міністр освіти і науки України Сергій Квіт. [7]

У березні 2015 року BIONIC University отримав нагороду IT Education Awards від експертного комітету некомерційного профільного заходу з освіти та інновацій IT Jam Meet&Mix 2015, як найбільш соціально відповідальна ініціатива серед освітніх IT-проектів країни. [8]

У квітні 2015 року стартував пілотний проект UC Berkeley Center for Executive Education (США) та BIONIC University «Підприємництво та інноваційний менеджмент». Програма створена для українських менеджерів та підприємців та складається з двох навчальних модулів: перший модуль проходить в Україні, другий — в США. Проект включає лекції та майстер-класи провідних світових фахівців у галузі інновацій, а також «занурення» в інноваційну екосистему Кремнієвої долини і візити до найбільших компаній San Francisco Bay Area. Розробка програми та участь у ній першої групи слухачів була організована Василем Хмельницьким.

« Наше завдання — допомогти країні стати успішною. Необхідно переймати найкращі світові практики і впроваджувати їх в Україні. Я не сумніваюся, що навчання знайде своє продовження в реальних справах і бізнес-проектах, »

Василь Хмельницький, [9]

Галерея зображень[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]