BSD-демон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BSD daemon.png
        ,    ,     
        /(    )`    
        \ \___  / |    
        /- _ `-/ '    
       (/\/ \ \  /\    
       / /  | `  \    
       O O  ) /  |    
       `-^--'`<   '    
       (_.) _ )  /    
       `.___/`  /     
        `-----' /     
  <----.   __ / __  \     
  <----|====O)))==) \) /====   
  <----'  `--' `.__,' \     
        |    |     
         \    /    /\
      ______( (_ / \______/ 
     ,' ,-----'  |     
     `--{__________)     

Бісті, виконаний в ANSI-графіці

BSD-демон — це талісман операційних систем BSD, названий так на честь програм-демонів (daemons), що відіграють важливу роль в Unix-сумісних операційних системах. Він являє собою зображення чортеняти, але не страшного, а, швидше, комічного. Зазвичай він зображується з тризубом, що символізує системний виклик «fork», який активно використовується програмами-демонами.

Хоча правильна назва талісману — просто «BSD-демон», його часто називають «бісті». «Бісті» за звучанням нагадує BSD (англійською BSD вимовляється як «бі-ес-ді»). При цьому англ. beastie є зменшувальною формою від англ. beast (останнє вимовляється як «біст», а перекладається як «звір», причому при написанні з визначеним артиклем і з великої букви співвідноситься з біблійним звіром, що згадується в Апокаліпсисі, або Антихристом). Так що бісті можна було б перекласти як «звірятко» (маючи на увазі біблійного звіра) або «антихристик».

Демон BSD вперше був намальований Філом Фольо (Phil Foglio) у 1976 році, а в 1988 вперше з'явився на обкладинці книги. Авторські права на BSD-демона належать Маршаллу Кірку МакКузіку (Marshall Kirk McKusick).

Під FreeBSD версії 5.x зображення BSD-демона, виконане за допомогою псевдографіки з'являється в меню завантаження. Його кольоровий варіант також використовується як скрінсейверdaemon_saver. У пізніших версіях, у зв'язку з розробкою нового логотипу, зображення в меню завантаження замінено просто на напис «FreeBSD», проте можна відновити й стару поведінку системи, додавши у файл /boot/loader.conf рядок loader_logo="beastie" (для відображення кольорового логотипу), або loader_logo="beastiebw" (для чорно-білого).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]