Baldur's Gate

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Baldur's Gate
Baldurs Gate stacked logo circa Enhanced Edition.png
Baldur's Gate box.jpg
Обкладинка для Baldur's Gate
Розробник BioWare
Видавець Black Isle Studios, Interplay
Акелла
Дистриб'ютор Steam і Good Old Games[1]
Жанр(и) RPG
Платформа PC/Windows, Apple Macintosh
Дата випуску 1998
Режим гри багатокористувацька гра, однокористувацька гра і кооперативний режимd
Вік. обмеження ESRB: TTeens
USK: 12 +
ELSPA: 15 +
OFLC: M15 +
Творці
Сценарист(и) Lukas Kristjansond[2]
Ігродизайнер(и) Ray Muzyka (director)
Композитор(и) Michael Hoenigd
Технічні деталі
Рушій Infinity Engine
Носій CD-ROM (5)
Baldur's Gate[d]
Наступна гра Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast
Офіційний сайт
CMNS: Baldur's Gate у Вікісховищі

Baldur's Gate — культова рольова відеогра, дія якої відбувається в фентезійному світі Forgotten Realms (у північній частині континенту Фейрун), розроблена BioWare і випущена Interplay у 1998 році. Це перша гра в серії Baldur's Gate. Гра має доповнення Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast (1999) і сиквели Baldur's Gate II: Shadows of Amn (2000) та Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. Також були випущені кілька ігор серії для PS2, але зі значно спрощеною рольовою складовою. Було багато чуток про розробку Baldur's Gate III, проте Bioware офіційно заявила про те, що жодних робіт у цьому напрямку не ведеться і не планується.

Сюжет[ред. | ред. код]

Сюжет гри тісно пов'язаний з книжковою трилогією «Аватари», у якій сталися події, відомі як Смутні часи (Time of Troubles).

Трійка найсильніших темних богів загинула, а їхнє місце посів один-єдиний смертний. Проте, бог вбивць Баал передбачав такий кінець, і тому створив собі нащадків з-поміж смертних, що нічого не підозрювали. Нічим особливим вони не виділяються серед інших, проте кров мертвого бога тече в їхніх жилах і може дозволити одному з них зійти на трон батька.

Головний герой гри є одним із дітей Баала, але він не знає про це. Є й інший, на ім'я Саревок, охочий знищити всіх своїх братів і сестер, щоб самому стати єдиним спадкоємцем божественного трону. Ваша першочергова задача вижити, бувши постійною ціллю для вбивць, а вже потім ви зможете зійтися із Саревоком і, як знати, самому зазіхнути на трон батька. Допомагати героєві в його подорожі будуть багато авантюристів, яких можна брати (чи не брати) у свою команду.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гру розробили на основі ліцензованих правил настільної рольової гри Advanced Dungeons & Dragons, при цьому деякі елементи системи були модифіковані з урахуванням того, що ігровий процес, на відміну від настільної версії, відбувається у реальному часі. Разом з тим у грі присутня функція керованої паузи, під час якої можна роздати персонажам накази, а потім, знявши гру з паузи, спостерігати за їх виконанням. Сюжет має сім розділів, кожен з яких позначає певну хронологічну частину. Можливе вільне вивчення карти світу, але є певні місця, які не відкриваються, поки гравець не пройде до якої-небудь позначки у грі. Гравець починає грати одним погано спорядженим персонажем, але в процесі гри він може зібрати команду до 6 членів, кожен з яких, з отриманням досвіду, покращує свої здібності. Також можна покращити (знайти, зняти з убитих ворогів, вкрасти, купити, отримати в нагороду) й спорядження персонажів.

Версія для PSOne[ред. | ред. код]

Новина з сайту GFAQ.ru[3]: «Baldur's Gate розроблялася і для Sony PlayStation. Однак PSX-версію цієї великої рольової гри з певних причин розробники скасували. Через багато років та сама версія гри для ігрової приставки Sony PlayStation все ж таки потрапила до загального доступу. Якийсь хлопець колись купив передрелізний білд скасованої гри за чотиризначну суму зелених, два роки погрався і злив їх у мережу якраз перед Різдвом 2009, зробивши такий собі подарунок усім шанувальникам CRPG. Відзначається, що це повноцінна передрелізна версія гри, яка працює. Образ диска доступний для вільного завантаження в мережі.»

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Офіційний сайт(рос.)
  • BioWare — Офіційний сайт розробника(англ.)
  • Російський фан-сайт та енциклопедія(рос.)
  • EasyTutu — утиліта для запуску Baldur's Gate на рушію Baldur's Gate II
  • darktech.ucoz.ru(рос.) — російський сайт, присвячений створенню збірки ігор Baldur's Gate I, Baldur's Gate II SoA і Baldur's Gate II ToB в єдину трилогію, для послідовного проходження.
  • Акелла[недоступне посилання з червня 2019](рос.) — сайт, офіційно розробляє російське перевидання гри.
  • Arcane Coast(рос.) — російський фан-сайт, присвячений в основному розробці та перекладу модів для Infinity Engine. Там знаходиться найактуальніший в цей час список модів і русифікація Baldur's Gate, Icewind Dale і Planescape: Torment.