BioWare

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
BioWare Corp.
Тип Приватна компанія
Заснування 1995
Штаб-квартира Едмонтон, Альберта, Канада;
Остін, Техас, США;
Монреаль, Квебек, Канада.
Ключові особи Грег Зещук (CEO), Рей Музика (віце-президент), Кейсі Хюдзон (Director), Дрю Карпишин (сценарист)
Галузь відеоігри
Продукція комп'ютерні ігри, ігрові рушії
Холдингова компанія Electronic Arts
Сайт www.bioware.com

BioWareканадська компанія, розробник програмного забезпечення, була створена 1995 року в місті Едмонтон (провінція Альберта) трьома медиками — Реєм Музикою, Грегом Зещуком та Августином Їпом. Основною продукцією є комп'ютерні ігри. На сьогодні вважається однією з провідних ігрових компаній, що спеціалізується на розробці CRPG.

Історія[ред.ред. код]

Рей Музика, Грег Зещук та Августин Їп, випускники Альбертського університету створили компанію BioWare в грудні 1995 року, до того вони вже брали участь у створенні медичного програмного забезпечення. Їх перша гра вийшла 1996 року і називалась Shattered Steel розроблена для DOS. 1997 року Августин Їп, один із засновників, залишив колектив і повернувся до медичної практики.
Перше визнання [1] до компанії прийшло з виходом гри Baldur's Gate 1998 року. Ця гра поклала початок цілій серії ігор Baldur's Gate, що створювалась BioWare у співпраці з колегами із Black Isle Studios. Окрім цього компанія створила ще низку ігор, серед яких серії Newerwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, Mass Effect, ігри Jade Empire, MDK2 та Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood.
У листопаді 2005 року було оголошено про об'єднання BioWare і Pandemic Studios, проте обидві компанії зберегли всі свої бренди і назви.
13 березня 2006 року, BioWare відкриває нову студію в Остіні (штат Техас), а 2 березня 2009 року — ще одну студію в Монреалі (провінція Квебек).
11 жовтня 2007 року Electronic Arts за 860 млн. дол. купила[2] компанію VG Holding Corp., яка управляла BioWare та Pandemic Studios. Після цього в червні 2009 року EA оголосила[3] про реструктуризацію BioWare та компанії Mythic, внаслідок чого їх об'єднано в «групу студій RPG/MMO». При цьому структура самої BioWare залишилась незмінною. Головою нової групи став Рей Музика.

Ігри[ред.ред. код]

Назва Рік виходу Примітки
Shattered Steel 1996
Baldur's Gate 1998
Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast 1999 доповнення до Baldur's Gate
MDK2 2000
Baldur's Gate II: Shadows of Amn 2000
Baldur's Gate II: Throne of Bhaal 2001 доповнення до Baldur's Gate II
Neverwinter Nights 2002
Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide 2003 доповнення до Neverwinter Nights
Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark 2003 доповнення до Neverwinter Nights
Neverwinter Nights: Kingmaker 2005 доповнення до Neverwinter Nights
Star Wars: Knights of the Old Republic 2003
Jade Empire 2005
Mass Effect 2007
Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood 2008
Mass Effect Galaxy 2009
Dragon Age: Origins 2010
Mass Effect 2 2010
Star Wars: The Old Republic[4] 2011
Mass Effect 3 2012
Dragon Age: Inquisition 2014

Ігрові рушії[ред.ред. код]

Для гри Baldurs Gate, BioWare створила свій власний рушій Infinity Engine. На його основі, крім серії Baldurs Gate, також створювали такі ізометричні CRPG, як Planescape: Torment, Icewind Dale та інші.
Проте із приходом епохи 3d, BioWare відмовляється від подальшого використання Infinity Engine. Таким чином вже в серії Neverwinter Nights використовується нова розробка компанії — 3d-рушій Aurora Engine. На модифікаціях цього рушія під назвами Odyssey Engine та Electron engine будувались відповідно такі ігри, як Star Wars: Knights of the Old Republic (разом з доповненням The Sith Lords) та Neverwinter Nights 2 (разом з усіма доповненнями). Також компанія CD Project RED ліцензувала рушій для свого проекту The Witcher, але рушій було істотно змінено під власні потреби.

Для розробки гри Dragon Age застосовувався рушій Eclipse Engine.

Примітки[ред.ред. код]