Bitburger

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Bitburger Premium Pils
Логотип Bitburger
Логотип Bitburger
Броварня Німеччина Bitburger Braugruppe GmbH
Тип пільзнер
Перша варка 1817
Вміст спирту, %об. 4,8 %
Густина 11,3 %
Варіанти тари пляшки, банки, кеги;
Рейтинги
RateBeer.com.............. 2.88/5 starsStar full.svgStar half.svgStar empty.svgStar empty.svg[1]
BeerAdvocate.com...... B (добре)[2]

Bitburger — популярна торговельна марка німецького пива, що належить групі компаній Bitburger Braugruppe GmbH. Виробляється на потужностях компанії в містечку Бітбург (федеральна земля Рейнланд-Пфальц).

За результатами 2010 року торговельна марка Bitburger посіла третє місце за обсягами продажу пива на території Німеччини, протягом року в країні було реалізовано 392 мільйони літрів пива цього бренду[3].

Левова частка обсягів виробництва напоїв торговельної марки припадає на Bitburger Premium Pils, класичний німецький пільзнер, який широко експортується за кордон, а також виробляється на умовах ліцензії низкою пивоварних підприємств за межами Німеччини, зокрема в Україні — на виробничих потужностях ПАТ «Оболонь».

Історія[ред.ред. код]

Будівля сучаної броварні Bitburger Brauerei Th. Simon GmbH у Бітбурзі.

Історія пива Bitburger розпочалася 1817 року із заснування молодим броварем Йоганном Петером Валленборном броварні у Бітбурзі. 1839 року підприємство перейшло у власність Людвіга Сімона, зятя Валенборна, який дав йому назву за своїм прізвищем Simonbrau. Пивоварна компанія, що володіє торговельною маркою Bitburger, й досі належить нащадкам його засновника та носить повну назву Bitburger Brauerei Th. Simon GmbH, яка включає у себе ім'я її третього власника, Теобальда Сімона (нім. Theobald Simon).

Саме Теобальду, сину Людвіга Сімона, який став власником броварні у Бітбурзі 1876 року, підприємство значною мірою завдячує своїм успіхам на ринку. Теобальд, який отримав у спадок броварню, що як і більшість аналогічних німецьких пивоварень того часу виробляла насамперед темне пиво верхового бродіння, слідкував за новітніми технологіями у пивоварінні і 1883 року вперше зварив на своєму підприємстві світле пиво низового бродіння, лагер. Цей напій, що відносився до пільзнерів, сорту пива, що виник сорокма роками раніше у чеськії Богемії, швидко завоював прихільність місцевої публіки і сприяв суттєвому зростанню популярності бітбурзької броварні.

Підприємство і в подальшому активно впроваджувало нові технології. Система холодильних установок, впроваджена 1896 року, та залізнична колія, прокладена до броварні у 1909, дозволили їй суттєво розширити географію продажів своєї продукції.

1937 року з'явився слоган торговельної марки — «Будь ласка, один Біт(бургер)» (нім. Bitte ein Bit), який, завдяки покладеній у його основу грі слів, добре запам'ятовувався та досить швидко став добре знайомим поціновувачам пива у Німеччині та за її межами. 1963 року було проведено редизайн пляшок, а наступного року компанія-виробник створила фірмовий келих відмінної від традиційної форми. Обидва кроки були покликані позиціонувати Bitburger як преміальне пиво, що загалом й було досягнуто.

Протягом 1973—1980 років у Бітбурзі тривало будівництво нового пивоварного заводу Bitburger, що мав задовольнити зростаючий попит на продукцію цієї торговельної марки. Після введення нових виробничих потужностей в експлуатацію приміщення старої броварні почали використовутися для адміністративних потреб та проведення екскурсій.

На сьогодні броварня Bitburger Brauerei Th. Simon GmbH знаходиться у власності сьомого покоління родини Сімонів, її торговельна марка посідає третю позицію за обсягами продажів пива на німецькому ринку. Особлива увага приділяється продажам розливного Bitburger у закладах громадського харчування країни — близько третини виробленого Bitburger Premium Pils розливається у кеги для продажу барам та ресторанам.

Різновиди[ред.ред. код]

5-літрова діжка Bitburger Premium Pils.

Провідним сортом пива торговельної марки є Bitburger Premium Pils, класичний пільзнер з вмістом алкоголю 4,8 %. Характеризується золотавим кольором, середньою щільністю, помірною гіркотою та стійким ароматом трав'яного хмілю[4].

Крім пільзнера під торговельною маркою Bitburger виробляються:

  • Bitburger Bit Sun — світле пиво з пом'якшеним смаком та вмістом алкоголю 4,8 %;
  • Bitburger Light — полегшене світле пиво з вмістом алкоголю 2,8 %;
  • Bitburger Alkoholfrei, відомий на зовнішніх ринках як Bitburger Drive — безалкогольне світле пиво з вмістом алкоголю 0,1 %;
  • Bitburger Radler — радлер, коктейль на основі світлого пива та лимонаду з вмістом алкоголю 2,5 %;
  • Bitburger Bit Cola Libre — коктейль на основі світлого пива та коли з вмістом алкоголю 2,0 %;
  • Bitburger Bit Copa — коктейль на основі світлого пива з присмаком лайму та вмістом алкоголю 3,4 %;

Примітки[ред.ред. код]

  1. Рейтинг Bitburger Premium Pils. RateBeer.com. Архів оригіналу за 2013-07-15. Процитовано 2011-10-07.  (англ.)
  2. Рейтинг Bitburger Premium Pils. BeerAdvocate.com. Процитовано 7 жовтня 2011.  (англ.)
  3. За даними INSIDE Getränke Markt Magazin, процитовано за журналом «Пивное дело» (рос.)
  4. Пиво. Иллюстрированная энциклопедия, під редакцією Майкла Джексона, М.: ООО «Издательство АСТ», 2010. ISBN 978-5-17-069706-9, стор. 96. (рос.)

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Tierney-Jones, Adrian, ред. (2010). 1001 Beers You Must Try Before You Die ((англ.)). Octopus Books. стор. 327. ISBN 9781844036820.