Boku no Chikyū o Mamotte

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Boku no Chikyuu wo Mamotte
ぼくの地球を守って
Прошу, врятуй мою Землю
Жанр наукова фантастика, драма
Манґа
Автор Сакі Хiвaтaрi
Видавець Японія Hakusensha
Журнал Hana to Yume
Період випуску 20 грудня 1986 — 20 травня 1994
Кількість томів 21
OVA
Boku no Chikyuu wo Mamotte
Режисер Казуо Ямазакi
Студія Production I.G
Період показу 17 грудня 1993 — 23 вересня 1994
Тривалість 30 хвилин (кожна серiя)
Кількість серій 6
OVA
Please Save My Earth Sōshūhen Kanzenban: Alice kara, Rin Kun e
Режисер Казуо Ямазакi
Студія Production I.G
Дата виходу 25 листопада 1994
Тривалість 99 хвилин
Кількість серій 1
OVA
Please Save My Earth Music Image Video: Kin'iro no Toki Nagarete
Режисер Казуо Ямазакi
Студія Production I.G
Дата виходу 24 лютого 1995
Тривалість 27 хвилин
Кількість серій 1

Boku no Chikyū o Mamotte (яп. ぼくの地球を守って, укр. Прошу, врятуй мою Землю) — сьодзьо-манга автора Сакі Хiвaтaрi та науково-фантастичне OVA-анiму виробництва студії Production I.G. Манга була опублікована видавництвом Hakusensha починаючи з 1986 по 1994 рiк в журналi Hana to Yume й зiбрало у собi 21 том (танкобон). Серіал був адаптований в формі шести частин OVA починаючи з 1993 року. Це iсторiя про шiсть близьких одне до одного підлітків і сіми-річного хлопчика, якi бачать спільні сни про їх минулi життя, у ролi iншопланетних вчених, які спостерігали за Землею з Місяця.

Продовження манги, Embraced by the Moonlight, публiкувалося у щомiсячнику Hana to Yume а також у спеціальному журналi видання, Hana to Yume Plus. З тих пір її називають Я співаю з Землею.

Сюжет[ред. | ред. код]

Історія зосереджується навколо гімназистки Аліси Сакагучi, її семи-річного сусіда Рiн Кобаяші, і п'яти інших студентів-підлітків, які мають повторювані колективні сни про групу iншопланетян-вчених що розмістилися на Місяцi задля спостереження і збору даних про Землю.

Алiса, що переїхала разом з батьками та братом до Токiо з Хоккайдо. Спочатку, коли новенька у класi пiдслуховує розмову Джiнпачi й Іссей за стiнами школи, та чує вiн них, що вони «iнакшi», вона думає що мiж цими двома хлопцями вiвдбуваються романтичнi стосунки. Але потiм Аліса дізнається, що однокласники Джiнпачi та Іссей бачать сни про своє минуле життя, i сцена за стiнами школи пояснювалася тим, що в останньому снi Іссей (у минулому життi — дiвчина) та Джiнпачi займалися коханням. Саме через це вони знiяковiли. Почувши цю iсторiю, Алiса не поспiшає вiрити, поки вона сама не бачить одне з цих «місячних сновидiнь». Через природу цих снів, як в Іссей, що завжди завжди їх бачив, потім і його друг Джiнпaчi, а тепер, коли Аліса представила третю точку зору, вони починають вірити, що є люди, які бачать цi сни, — ще чотири вчених з їх «місячних снiв» можуть бути знайдені серед реiнкарнацiй у цей час.

I вони починають пошуки. Вигадують три плани, щоб шукати усіх інших людей в надії зрозумiти сенс цих снів. Після того, як пропозиція від Iccей шукати iнших чотирьох вчених через мiстичний журнал прийнята, проходить трохи часу і вони, нарешті, змогли вступити в контакт з іншими чотирма реiнкарнацiями. Але, як тiльки шість підлітків і одна дитина починають по шматочках збирати та розумiти зміст їх снів, вони почали розуміти, що їх «сни» не просто мрії, а скоріше пригніченi спогади про свої минулi реiнкарнацiї (у ролi вчених з Місяця), що закінчилися трагічно. І тепер, коли їх «гра» починає розплутуватися, діти-пiдлiтки повинні прагнути дійти згоди у тому, що сталося в їх минулих життях, як їм боротися, щоб запобігти конкуренції їх минулих втілень у новому життi, заздрощам і сумнівнім діям, спогади яких перенеслись на свої новi втiлення (реiнкарнацiї).

Розвиток[ред. | ред. код]

Please Save My Earth, як для ранньої манги, які раптово стали популярними для багатьох різних професій манга-художників, є ілюстрацією розвитку і переходу Хiвaтaрi Сакi від новачка до досвідченого мангаки. Різниця в стилі між обсягом 1 і обсягом 21 манги досить різкi.

Серія має ряд аніме-шанувальників й манги по всьому сюжету випуску манги.[1]

Обсяг 5 манги[2]
Характеристики персонажів Іссей та сестра Кьоко згадується тут, як під впливом Осаму Тезука і дає шану до класичного стилю художників Shōjo-манги, таких як Міяко Maкi, Maкoтo Taкaхaшi, Хiдeкo Miзунo й Ісіноморі Сетаро.

З томі 16 і далі, в розділі «Коментарі редактора» була виключена з адаптації англійською мовою у Viz Media, як P. Duffield, редактор і тільки він один відповідав за них, більше не працював над проектом, як було згадано в заключному відрізку «Коментарі редактора» в томі 15.[3]

Медia[ред. | ред. код]

Maнґa[ред. | ред. код]

Please Save My Earth було написано і намальовано на Сакі Хiвaтaрi. Серія була створена й публiкувалася Hakusensha у щомiсячному сьодзьо (спрямованого на дівчаток-підлітків) манга-журналi Hana to Yume з 1987 по 1994 рiк. Серійні внески були зібрані, без глав та підрозділів, в 21 том-танкобон. Ця серія була пізніше випущена в 12 томах bunkoban в 1998 році.

OVA[ред. | ред. код]

Please Save My Earth був адаптований як OVA режисером Казуо Ямазакі і вироблений Production I.G. Шість епізод OVA-аніме охоплює приблизно першу половину сюжетної лінії манги. Вона має ліцензію Viz Media на англійській мові. Станом на вересень 2007 року вона вийшла з друку.[4]

Please Save My Earth Sōshūhen Kanzenban: Alice kara, Rin Kun e (яп. ぼくの地球を守って 総集編完全版 〜亜梨子から、輪くんへ〜 Boku no Chikyū o Mamotte Sōshūhen Kanzenban Arisu kara, Rin Kun e) — це 99 хвилинна збірка OVA де Аліса, згадує про події головного OVA, оскільки вона знаходиться на шляху, аби зустрітися з Рін в парку.

Please Save My Earth Music Image Video: Kin'iro no Toki Nagarete (яп. ぼくの地球を守って MUSIC IMAGE VIDEO 〜金色の時 流れて〜 Boku no Chikyū o Mamotte Myūjikku Imēji Bideo Kin'iro no Toki Nagarete)  — містить шість кліпів з кадрами, яких глядачі не бачили в головному OVA і сценами, взятими з манги, а також з дещо іншої версії OVA, яка йде послідовно і логічно закінчуються у цьому відео зображеннями.

Сприйняття[ред. | ред. код]

У 2006 році більше 15 мільйонів екземплярів Please Save My Earth було продано в Японії, що робить мангу одною з найбільш продаваних коли-небудь сьодзьо-манга.[5]

Починаючи з 8 тому манги, з'явилася дизклеймер в нижній частині першої сторінки кожного тому компіляції, заявляючі, що ця історія повністю вигадана. Це було пов'язано з тривожними листами до Хіватарі, отримані від людей, які були переконані в тому, що вони були частиною Місячного суспільства вчених (або хоча б одним з самих місячних вчених).[6] Ці відмови з тих пір з'явилися в його інших роботах, особливо на перших сторінках кожного тому Global Garden.

Кілька художників манга цитують, посилаючись на Please Save My Earth як на той, що сильно вплинув на них, в тому числі Наоко Такеючі[джерело?] та Біско Хаторі.[7]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Hiwatari, Saki (2004). Please Save My Earth. Volume 3. Viz Media. с. 44–45. ISBN 1-59116-142-8. 
  2. «Editor's Comments» in Hiwatari, Saki (2004). Please Save My Earth. Volume 6. Viz Media. с. 203–204. ISBN 1-59116-269-6. 
  3. «Editor's Comments» in Hiwatari, Saki (2006). Please Save My Earth. Volume 15. Viz Media. с. 185. ISBN 1-4215-0326-3. 
  4. Please Save My Earth Video (Out of Print September 2007). Viz Media. Архів оригіналу за 2006-10-17. Процитовано 2007-10-26. 
  5. Historic Shoujo Manga Circulation Numbers. ComiPress. 2006-05-24. Процитовано 2008-06-29. 
  6. «1/4 Column Nonsense» (author notes) in Hiwatari, Saki (2004). Please Save My Earth. Volume 8. Viz. ISBN 1-59116-271-8. 
  7. Bisco Hatori: author, artist. Viz Media. Архів оригіналу за 2006-10-18. Процитовано 2008-06-29. «She enjoys reading all kinds of manga, but she's especially fond of the sci-fi drama Please Save My Earth and Slam Dunk, a basketball classic.» 

Посилання[ред. | ред. код]