Branta hutchinsii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Branta hutchinsii
Алеутська казарка Branta hutchinsii leucopareia
Алеутська казарка
Branta hutchinsii leucopareia
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Гусеподібні (Gruiformes)
Родина: Качкові (Anatidae)
Рід: Казарка (Branta)
Вид: B. hutchinsii
Біноміальна назва
Branta hutchinsii
(Richardson, 1832)
Ареал Branta hutchinsii позначено рожевим
Ареал Branta hutchinsii позначено рожевим
Підвиди
Синоніми
Branta canadensis hutchinsii
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Branta hutchinsii
EOL logo.svg EOL: 45510538
ITIS logo.svg ITIS: 714068
IUCN logo.svg МСОП: 22733619
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 371860
Fossilworks: 368427

Branta hutchinsii (інколи називають Казарка канадська мала) — вид казарок, що поширені на крайній півночі Північної Америки.

Опис[ред. | ред. код]

Це дрібні гуси, як правило, селяться поряд з гніздами пернатих хижаків в тундрі, для них це практично єдиний спосіб успішно вивести потомство на материку. На відміну від великих гусей, птахи, що летять, рідко дотримуються ладу, збиваючись у безладну зграю. Довгий час мала канадська казарка вважалася групою дрібних підвидів широко поширеної в Північній Америці канадської казарки (B. canadensis), але за результатами молекулярних досліджень нині виділена в самостійний вид. Дрібний гусак, північно-західні підвиди (minima, leucopareia) - розмірами не більше крижня, мають коротку шию і маленький дзьоб. Довжина 55-80 см, маса 2-4 кг, розмах крил 122-140 см. Забарвлення буре від дуже світлого до темного, іноді з охристим або сіруватим відтінком, низ дещо світліший за верх, шия і голова чорні з відливом, білі плями на щоках з'єднуються на підборідді. У алеутської форми leucopareia бурий і чорний кольори в нижній частині шиї розділяє білий нашийник.

Поширення і охорона[ред. | ред. код]

Гніздиться ця казарка в тундровій і частково тайговій зонах, зимує на півдні США і півночі Мексики. Природний ареал малої алеутської казарки (B.h.leucopareia) колись охоплював Командорські острови, зараз зроблені заходи до відновлення популяції, що гніздиться на Командорах, птахи вирощуються в розпліднику на Камчатці. Цей підвид включений в Червону книгу Росії. У ряді місць мала канадська казарка охороняється законом, полювання на неї заборонене. Багато вузькоареальних популяцій дійсно потребують охорони.

Джерела[ред. | ред. код]