Bulletstorm

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Bulletstorm
Bulletstorm boxart.png
Обкладинка диску ПК-версії
Розробник People Can Fly, Epic Games
Видавець Map projection-Eckert IV.png Electronic Arts
Геймдизайнер Cliff Bleszinski[d]
Програміст Tim Sweeney[d]
Дата випуску

США22 лютого 2011
Австралія 24 лютого 2011

Європейський Союз 25 лютого 2011
Версія 1.0.7157.0 (травень 2011)
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows і PlayStation 4
Рушій гри Unreal Engine
Режим гри одиночна гра, багатокористувацька гра і кооперативна гра
Носій DVD, Blu-Ray
Керування PC: клавіатура та миша
PS3, Xbox 360: геймпад
Сайт Офіційний сайт

Bulletstorm (укр. кульовий шторм) — відеогра, розроблена People Can Fly і Epic Games, видана Electronic Arts для платформ Windows, Xbox 360 і PlayStation 3. Гра вийшла 22 лютого 2011 в США та 25 лютого в Європі.

Сюжет гри відбувається в 26-у столітті та оповідає про колишнього спецназівця Грейсона Ханта, який, ставши космічним піратом, потрапляє на повну небезпек планету Стігія разом з генералом Саррано, який раніше обманом змушував його вбивати невинних людей.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гра є шутером від першої особи, тому ігровий процес в більшості складається зі знищення ворогів дорогою через різні локації. Гравцям доступно кілька видів зброї (7 в арсеналі і кулемет, який інколи можна знайти в певних місцях), які мають звичайний та альтернативний варіанти стрільби. Особливою зброєю є високотехнологічний батіг Грейсона, за допомогою якого можна не лише атакувати та притягувати предмети, а й під'єднуватися до своєрідних "магазинів", в яких купляються зброя та боєприпаси. В Bulletstorm є велика кількість варіантів так званих "скіллшотів" (англ. Skillshot) — вбивства ворогів з задіянням оточення. Наприклад, гравець може не прямо застрелити ворога, а зіштовхнути його на шипи, або в пащу хижої рослини. Чим більше здійснюється унікальних скіллшотів — тим більше очок отримує гравець. Ці очки можна витратити на відкриття нової зброї, її удосконалення, а також на закупівлю боєприпасів до всіх доступних видів зброї (крім кулемета).

Здоров'я Грейсона поступово відновлюється, коли він не отримує ушкоджень, тому в Bulletstorm не використовуються аптечки чи їх аналоги.

Сюжет поділений на 8 актів [1], які в свою чергу мають по 2-3 частини.

Сюжет[ред.ред. код]

Події гри відбуваються в 26 столітті. Головним героєм є Грейсон Хант — командир загону "Мертве ехо" (англ. Dead Echo), який 10 років тому працював на Конфедерацію Планет на службі у генерала Саррано, знищуючи бандитів. Під час одного з завдань "Мертве ехо" вбили Брайса Новака, який виявився репортером, що володів компроматом на Саррано. Всі знищені загоном люди насправді були невинними, але знали про злочини генерала. Після цього Грейсон та його команда втікли і стали космічними піратами.

Через 10 років корабель Грейсона вступає в бій з кораблем Саррано "Улісс"[2] (англ. Ulysses) біля планети Стігія і обидва падають на її поверхню. Один з команди, Іші Сато, при цьому отримує тяжкі поранення. В пошуках джерела енергії для медичного обладнання Грейсон досліджує територію навколо. Планета виявилася населеною різними бандитами та мутантами. Грейсон знаходить капсулу з "Улісса", звідки отримує шукану енергію та високотехнологічний батіг.

Під час оперування Іші та протезування втрачених частин тіла на корабель нападають мутанти, тому Іші залишається знеособленим кіборгом. Грейсон та Іші єдині виживають і йдуть шукати спосіб покинути планету. Згодом вони натрапляють на капсулу з жінкою-солдатом Трішкою з загону "Останнє Ехо" (що служить Саррано), яка погоджується співпрацювати з ними, але якщо ті допоможуть розшукати генерала Саррано. В ході подорожі зруйнованим містом Трішка пояснює, що Стігія є своєрідним тренувальним майданчиком для "Останнього Ехо". Також вона розповідає, що є дочкою Новака і знає, що генерал причетний до його смерті, але не знає хто саме вбив її батька.

Капсула генерала знаходиться на верхівці хмарочоса, звідки він скидає Трішку, а Грейсону та Іші пояснює, що на його кораблі була ДНК-бомба, здатна очистити всю планету від життя. Її таймер запущений і завершить відлік до того, як прибуде порятунок, тому єдиним виходом є знайти її та деактивувати, що може зробити лише сам Саррано. Грейсон вимушений воювати пліч-о-пліч з ним на шляху до бомби. Доргою через метро Грейсон знаходить відомості, що Стігія лежить в руїнах через бунт в'язнів, які використовувалися тут як дешева робоча сила в нелюдських умовах, що викликали мутації. Вони зруйнували установку, яка захищала планету від сонячної радіації і це остаточно перетворило населення Стігії на чудовиськ.

Дійшовши до впалого "Улісса", Саррано залишає Грейсона з Іші в пастці, а сам тікає з солдатами, які прибули його врятувати. Але тут на допомогу приходить вціліла Трішка. Знову об'єднавшись, трійця героїв біжить наздоганти Саррано, пробиваючись через його війська. Коли ж вони стикаються з лиходієм, генерал розповідає Трішці хто насправді вбив її батька, хоч і за його наказом — Грейсон. Поки Грейсон та Трішка з'ясовують відносини, він зламує комп'ютерну частини Іші, змушуючи його підкорятися. Та Іші пересилює контроль і жертвує собою, щоб врятувати товаришів. Саррано скидає Грейсона з Трішкою назад на планету, яка з хвилини на хвилину буде очищена ДНК-бомбою.

Але вони здогадуються, що на "Уліссі" ще повинні залишитися рятувальні капсули, на яких можна втікти. Однак, про це подумали й солдати, яких генерал залишив помирати на Стігії. Герої, борючись з ними, добираються до капсули і рятуються до вибуху бомби.

Після титрів показується сцена, де Іші вижив, але тепер знову підкорюється Саррано.

Персонажі[ред.ред. код]

Основні[ред.ред. код]

 • Грейсон (Грей) Хант (англ. Grayson Hunt) — головний герой гри. Колишній командир загону "Мертве Ехо" і капітан корабля космічних піратів. Виконував завдання генерала Саррано, але після того як дізнався, що генерал використав його команду для вбивства невинних людей (репортерів, свідки і т. д.), втік і почав полювати за ним по всій галактиці. Коли виявляє його корабель, вирішує протаранити його, але в результаті обидва кораблі падають на планету Стігія. Грей любитель випити, через що не раз потрапляв в халепу. В фіналі разом з Трішкою покидає планету на рятувальній капсулі.
 • Іші Сато (англ. Ishi Sato) — член загону "Мертве Ехо". Відмовляв Грейсона від атакування "Улісса". При падінні отримав серйозні травми, в тому числі мозку. Внаслідок раптової атаки мутантів під час протезування операція не була завершена. Через це машинна частина Іші інколи переважає над людською. Спочатку він негативно ставиться до Грейсона, але потім вони гуртуються, і Іші навіть жертвує собою, коли Саррано хотів застрелити Грейсона. В кінці гри опиняється повністю під контролем Саррано.
 • Трішка Новак (англ. Trishka Novak) — єдиний жіночий персонаж в грі. Командир загону "Останнє Ехо". Пішла на службу в армію, щоб помститися за смерть батька, знаючи, що до цього причетний генерал Саррано. Незважаючи на свою зовнішню крихкість, вона дуже сильний і серйозний боєць. Як і Іші, спершу недолюблювала Грея, а коли дізналася, що він вбив її батька, мало не вбила його. Ближче до кінця гри вона згуртовується з Грейсоном, і всі троє мають намір вбити Саррано. В кінці гри разом з Грейсоном виживає і покидає планету на рятувальній капсулі.
 • Генерал Віктор Саррано (англ. Victor Sarrano) — генерал Конфедерації Планет, головний антагоніст гри. Обманом змушував "Мертве Ехо" вбивати свідків, журналістів та політиків, що мали на генерала компромат. Протягом гри знову маніпулює Грейсоном, аби вибратися з міста і активувати ДНК-бомбу. Попри жорстоку бійку з Грейсоном у фіналі, все-одно виживає.

Другорядні[ред.ред. код]

 • Релл Джуліан (англ. Rell Julian) — учасник багатьох воєн, входив до складу загону "Мертве Ехо". Героїчно загинув на самому початку гри.
 • Доктор Віт Олівер (англ. Whit Oliver) — медик загону "Мертве Ехо". Загинув під час операції над Іші, внаслідок чого комп'ютер в організмі Іші постійно конфліктує з його розумом.
 • Брайс Новак (англ. Bryce Novak) — журналіст, батько Трішки, убитий загоном "Мертве Ехо". Але саме після його смерті загін дізнався, що вбивав невинних.

Оцінки[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
1UP.com B-[6]
Edge 9/10
GameSpot 8/10[9]
GameTrailers 8.6/10[8]
X-Play 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[7]
Агрегатори
Агрегатор Оцінка
Metacritic (X360) 84/100[3]
(PS3) 83/100[4]
(PC) 82/100[5]

Bulletstorm отримала позитивні відгуки від критиків, отримавши в середньому 82 бали за 100-бальною шкалою для ПК, та 83 і 84 для консолей[11].

Тім Турі з Game Informer дав Bulletstorm 9,25 / 10, похваливши контролю персонажі, якого порівняв з Mirror's Edge. Він також високо оцінив чорний гумор впродовж сюжету, назвавши його «​​безтолковим науково-фантастичним галасуванням, яка не дозволяє пропускати кат-сцени», а також відзначив систему Skillshot-ів, що лежить в основі систем бою та зброї, як дуже творчу. Тим не менш, він піддав критиці відсутність в гри багатокористувацьких карт і останні години кампанії, назвавши їх «черствими»[12].

За версією «Игромании» Bulletstorm стала шутером року[13]

Тим не менше, кілька рецензентів розкритикували дизайн гри. Наприклад, 1UP.com і The Escapist повідомили, що сюжет надмірно фокусується на серйозності, «тягнучи гру вниз». Інші вважали, що мультиплеєрна частина гри обмежена і «втомлює». NoFrag знайшли сюжет досить умовним, діалоги насправді не смішними, і кінець одиночної кампанії «нудотним» всупереч заявам розробників, які сказали, що гра не подаватиметься як серйозна[14].

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Відповідно до зміни дня/ночі протягом гри, всі пригоди Грейсона на Стігії тривали 2 доби.
 • Перед виходом гри на її офіційному сайті розміщувалася флеш-гра "Kill with Skill", яка, як нагороду, демонструвала різні відео про можливості ігрового процесу Bulletstorm.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Найперший є нульовим
 2. В російському варіанті "Одиссей". Улісс - це латинізована форма імені Одіссей.
 3. Bulletstorm for Xbox 360 reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано 2015-04-05. 
 4. Bulletstorm for PlayStation 3 reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано 2015-04-05. 
 5. Bulletstorm for PC reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано 2015-04-05. 
 6. Bulletstorm Review for PS3, 360 from. 1UP.com. Процитовано 2011-02-23. 
 7. Merrie (2011-02-09). Bulletstorm for PS3. G4tv. Процитовано 2011-02-23. 
 8. Bulletstorm review. GameTrailers. 2011-02-12. Процитовано 2015-04-05. 
 9. Bulletstorm Review for PlayStation 3. GameSpot. Процитовано 2011-02-23. 
 10. Bulletstorm Review. VideoGamer.com. 2011-02-22. 
 11. http://www.metacritic.com/game/pc/bulletstorm Bulletstorm PC
 12. Bulletstorm Review!
 13. Алексей Макаренков, Алексей Моисеев, Александр Трифонов, Илья Янович, Кирилл Волошин, Максим Еремеев, Ольга Анциферова, Сергей Колокольников Игровые итоги 2011 года // Игромания. — 2012. — № 2 (173). — С. 37—65.
 14. Netsabes et Dr.Loser testent Bulletstorm

Посилання[ред.ред. код]