C&A

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
C&A
Тип мережа магазинів
Форма власності Kommanditgesellschaft (Germany)d
Галузь роздрібна торгівля
Засновано 1841
Штаб-квартира Вілворде, Бельгія
Дюсельдорф, Німеччина
Співробітники
  • 35 000 осіб (2017)
Сайт c-and-a.com

CMNS: C&A на Вікісховищі
Магазин C&A в Берліні
Магазин C&A (Нідерданди)

C&A — міжнародна мережа магазинів одягу. Штаб-квартира знаходиться в Вілворде, Бельгія та Дюсельдорф, Німеччина. Вона має роздрібні магазини в багатьох європейських країнах. Він обслуговує лише найбільші ринки Азії, Північної Америки та Південної Америки. Бренди C&A включають: Baby Club, Palomino, Here & there, Clockhouse, Rodeo, Canda, Yessica, Your Sixth Sense, Angelo Litroco, Westbury.[1]


Бреннінкмеєр володіє групою C&A через швейцарську компанію Cofra Holding AG. Успіх компанії призвів до того, що родина вважалася найбагатшою серед нідерландців[2]. Проте родина Бреннінкмеєр проживає в Женеві і Цуг, Швейцарія.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія була заснована братами Клеменсом і Августом в 1841 році як голландська текстильна компанія, яка бере на себе назву компанії з ініціалів. Вони були з німецької родини Brenninkmeyer, яка продавала білизну та текстиль з 17-го століття з рідного міста Меттінген, Німеччина[3].

Протягом багатьох років роздрібної торгівлі магазини з одягу C&A мали велику популярність у центрах міст у Сполученому Королівстві. C&A також відкрила магазини в ряді місць, розташованих за межами міста, особливо в магазині в Merry Hill Shopping Center в Західному Мідлендсі, який відкрився в листопаді 1989 року. Стратегія компанії з продажу бюджетного одягу з роздрібних магазинів з високим рівнем орендної плати в центрі міста зробила її вразливою до нового покоління конкурентів, що працюють в більш дешевих, позаміських місцях, включаючи Matalan. H&M, Zara і Topshop. C&A у Сполученому Королівстві був помітним прикладом приватної компанії[4], котра вважала, що не зобов'язана публікувати свої фінансові звіти відповідно до закону про компанії у Великій Британії. У 2000 році C&A оголосила про свій намір вийти з британського ринку, де вона працює з 1922 року, а останні торгові магазини Великої Британії закрилися в 2001 році[5]. Primark купив 11 магазинів C&A.

У червні 2009 року компанія вийшла з аргентинського ринку. C&A China конкурує з основними компаніями з одягу, такими як H&M та Zara.

Популярний артистка Бейонсе випустила власну лінію одягу House of Deréon у співпраці з C&A влітку 2010 року.

14 січня 2018 року німецький журнал Spiegel повідомив на своєму веб-сайті, що власники C&A розглядають можливість продажу компанії неназваному китайському інвестору. У заяві Cofra Holding AG сказано, що вони "залишаються повністю відданими справі успішного, майбутнього бізнесу з C&A, і тому в C&A ми приступили до програми трансформації та зростання". Не безпосередньо згадуючи про продаж, вони додають: "Триваюча трансформація C&A включає дослідження шляхів прискорення у пріоритетних галузях високого зростання, таких як Китай, ринки, що розвиваються, і цифрові, і які потенційно можуть включати партнерства та інші види додаткових зовнішніх інвестицій"[6].

Магазини[ред. | ред. код]

Кількість магазинів C&A 3 листопада 2017 року:

Азія[ред. | ред. код]

Європа[ред. | ред. код]

Центральна Європа[ред. | ред. код]

Північна Європа[ред. | ред. код]

Південна Європа[ред. | ред. код]

Західна Європа[ред. | ред. код]

Північна Америка[ред. | ред. код]

Південна Америка[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://www.c-and-a.com/uk/en/corporate/company/about-ca/labels/
  2. Brenninkmeijers Still Netherlands' Richest Family. NIS News. 6 November 2003. Архів оригіналу за 8 March 2012. Процитовано 20 December 2012. 
  3. C&A – a success story. C&A. Архів оригіналу за 4 March 2011. Процитовано 20 December 2012. 
  4. Company Details: C & A (company number 00524665). United Kingdom Companies House webcheck. Архів оригіналу за 29 December 2008. Процитовано 20 December 2012. 
  5. C&A quits UK. BBC News. 15 June 2000. Процитовано 20 December 2012. 
  6. Salden, Simone (2018-01-14). C&A steht offenbar vor Verkauf an Chinesen [C&A is apparently on sale to Chinese]. Der Spiegel (German) (Hamburg). Процитовано 2018-01-14. 
  7. http://sustainability.c-and-a.com/about-ca/our-retail-markets/china/
  8. http://materialimpacts.c-and-a.com/our-retail-markets/brazil/

Посилання[ред. | ред. код]