CCDC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип CCDC

CCDC (англ. United States Army Combat Capabilities Development Command) — командування сухопутних військ США з розвитку бойових спроможностей. Утворене у 2019 р. на основі реорганізації колишнього Командування сухопутних військ США з досліджень, розробок та інженерінгу (United States Army Research, Development, and Engineering Command, RDECOM). Також відомо як ДЕВКОМ (від Development Command — DEVCOM). Підпорядковується Army Futures Command (AFC)[1].

Першим командиром CCDC призначений командир колишнього RDECOM генерал-майор Кедрік Т. Уінс (Maj. Gen. Cedric T. Wins). Штаб-кваратира знаходиться на Абердинському випробувальному полігоні (штат Меріленд). В CCDC працюють близько 13 тисяч вчених, інженерів та обслуги.

Структура[ред. | ред. код]

До складу CCDC входить одна дослідна лабораторія (U.S. Army Research Laboratory, ARL), а також 6 центрів з досліджень, розробок та інженерінгу[1][2]:

  • U.S. Army Edgewood Chemical Biological Center (ECBC),
  • U.S. Army Natick Soldier Research, Development and Engineering Center (NSRDEC),
  • United States Army CCDC Ground Vehicle Systems Center (GVSC), колишній TARDEC
  • U.S. Army Aviation & Missile Research, Development and Engineering Center (AMRDEC),
  • U.S. Army Armaments Research, Development and Engineering Center (ARDEC),
  • U.S. Army Communications-Electronics Research, Development and Engineering Center (CERDEC).

Співробітники CCDC задіяні в роботі міжфункціональних команд (CFT), що підпорядковані Army Futures Command. Наприклад, CCDC Ground Vehicle Systems Center (колишній TARDEC) тісно співпрацює з CFT бойових машин нового покоління (NGCV) у питаннях модернізації систем та оновлення парку бойових машин[1][3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Слюсар, В.І. (2019). Нова система досліджень і розробок сухопутних військ США.. Озброєння та військова техніка. - №3. – 2019. с. 123 – 128. 
  2. CCDC. April 2019. Процитовано 24 April 2019. 
  3. Слюсар, В.І. (2019). Пошук джерел сили. Проблемні аспекти енергетичного менеджменту транспортних платформ – з урахуванням основних трендів та підходів наукових структур НАТО.. Defense Express. - 2019, № 8 (серпень). с. 38 – 41.