Caiman yacare

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Caiman yacare
TeteJacaraPantanal.JPG
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Надклас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Крокодили (Crocodylia)
Родина: Алігаторові (Alligatoridae)
Рід: Кайман (Caiman)
Вид: Caiman yacare
Біноміальна назва
Caiman yacare
Daudin, 1802
Caiman yacare Distribution.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Caiman yacare
EOL logo.svg EOL: 795539
ITIS logo.svg ITIS: 551772
IUCN logo.svg МСОП: 46586
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 141269
Fossilworks: 190758

Caiman yacare (якарський кайман) — до недавнього часу вважався підвидом Caiman crocodilus. Зовні схожий на останнього, досягаючи довжини 2,5—3 м. Інше свою назву,піраньєвий кайман, вид отримав за характерний будови зубів, при якому довгі зуби нижньої щелепи можуть виходити за межі верхньої щелепи.

Мешкає Caiman yacare на півночі Аргентини, на півдні Бразилії, в Болівії та Парагваї. Ареал цього виду каймана найдалі заходить на південь за річку Ла-Плата. Населяє болота і заболочені низовини, часто ховається серед плавучих островів. Харчується водними безхребетними (особливо равликами) і хребетними — рибами, рідше зміями. У сезон розмноження, в середині сезону дощів самки споруджують гнізда, в які відкладають 21—38 яєць. У районах, де каймани активно винищуються, самки залишають гнізда після того, як відкладуть яйця; в інших — залишаються поряд з кладкою. Дитинчата вилуплюються в березні.

Caiman yacare внесений у Додаток II конвенції CITES. Чисельність оцінюється в 100 000—200 000 особин. Діють спільні програми з охорони цього каймана в Болівії, Бразилії та Аргентині. У Бразилії та Аргентині працюють крокодилячі ферми.

Посилання[ред.ред. код]