Calceolariaceae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Calceolariaceae
Calceolaria herbeohybrida
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Calceolariaceae
Olmstead[1]
Роди
  • Calceolaria — 265 видів, Мексика, Центральна й південна Америки
  • Jovellana — 3 види, Чилі, Нова Зеландія
  • Porodittia — synonym of Calceolaria
Вікісховище: Calceolariaceae

Calceolariaceaeродина квіткових рослин порядку губоцвітих (Lamiales), яка нещодавно була виділена з Scrophulariaceae. Родина включає три роди, Calceolaria, Porodittia та Jovellana, але аналіз припускає, що монотипний Porodittia слід помістити в Calceolaria[2]. Остання молекулярна філогенія, яка включала Calceolaria, показала не тільки те, що цей рід не належить до Scrophulariaceae (або будь-якої з численних родин, нещодавно відокремлених від Scrophulariaceae), але й те, що він є сестринською кладою для більшості інших родин Lamiales. Морфологічні та хімічні ознаки також підтверджують відокремлення Calceolariaceae від Scrophulariaceae та інших Lamiales. Деякі нещодавні дослідження підтвердили спорідненість між Calceolariaceae і Gesneriaceae[2]. Враховуючи цей тісний зв'язок, деякі автори вважають за краще об'єднати цю родину в Gesneriaceae як підродину Calceolarioideae[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Angiosperm Phylogeny Group (2009). An update of the Angiosperm Phylogeny Group classification for the orders and families of flowering plants: APG III. Botanical Journal of the Linnean Society 161 (2): 105–121. doi:10.1111/j.1095-8339.2009.00996.x. 
  2. а б Andersson, S. 2006. On the phylogeny of the genus Calceolaria (Calceolariaceae) as inferred from ITS and plastid matK sequences. Taxon 55: 125-137 (abstract).
  3. Christenhusz, Maarten J.M.; Fay, Michael F.; Chase, Mark W. (2017). Plants of the World: An Illustrated Encyclopedia of Vascular Plants. Kew, Richmond, Surrey, UK: Kew Publishing and The University of Chicago Press. с. 548–551. ISBN 9781842466360.