Call of Duty 3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Call of Duty 3

Cod3 box.jpg
Обкладинка Xbox 360-версії гри

Розробник США Treyarch
Видавці Activision
Частина серії Call of Duty
Попередня гра серії Call of Duty 2
Наступна гра серії Call of Duty 4: Modern Warfare
Дати випуску Xbox 360
США 7 листопада, 2006
Євросоюз 10 листопада, 2006
Австралія 15 листопада, 2006
Японія 29 березня, 2007
Xbox
США 7 листопада, 2006
Євросоюз 10 листопада, 2006
Австралія 22 листопада, 2006
PS2
США 7 листопада, 2006
Австралія 22 листопада, 2006
Євросоюз 24 листопада, 2006
Wii
США 19 листопада, 2006
Австралія 6 грудня, 2006
Євросоюз 8 грудня, 2006
PS3
США 17 листопада, 2006
Євросоюз 23 березня, 2007
Австралія 23 березня, 2007
Японія 14 червня, 2007
Жанр Шутер від першої особи
Платформи Xbox 360, PlayStation 3, Wii, Xbox, PlayStation 2
Рушій гри Treyarch NGL
Режими гри Однокористувальницька гра, багатокористувацька гра
Керування Геймпад

Call of Duty 3комп'ютерна гра у жанрі шутера від першої особи, третя гра в серії Call of Duty. Call of Duty 3 видана для ігрових консолей сьомого (Xbox 360, PlayStation 3 і Wii) і шостого (PlayStation 2 і Xbox) поколінь. Гра була розроблена компанією Treyarch та видана Activision у листопаді 2006 року.

Розробка[ред.ред. код]

У гру додані нові ефекти, наприклад, Depth of View (глибина зору, що поліпшила процес прицілювання), заломлення світла в нагрітому повітрі і, нарешті, освітлення, яке дійсно стало об'ємним. Варто сказати і про систему рукопашного бою — тепер вона реальніша в порівнянні з попередньою частиною гри. Дим від димової шашки став інтерактивним: його напрям розповсюдження залежить від напрямку вітру чи, наприклад, від проїжджаючого крізь нього танка.

Перед завантаженням місій замість записів у щоденниках головних героїв показується вступний ролик. Це нововведення вперше показано саме в цій серії.

Сюжет[ред.ред. код]

Якщо раніше в серії Call of Duty розробники намагалися дотримуватися історичної відповідності, поділяли кампанію на частини, намагалися охопити більшість сторін, писали спогади головних героїв у щоденниках, то у Call of Duty 3 вирішили залишити цю практику. Так, місій за Радянський Союз тепер зовсім немає. Гра повністю присвячена кампанії за війська союзників.

Гра розповідає всього лише про один фрагмент Другої світової війнифалезську операцію. У 1944 році війська союзників перейшли у наступ з плацдарму в Нормандії. У результаті цього утворився так званий «фалезський мішок» — 150-тисячне угруповання німецьких військ виявилася оточене з флангів. Однак повністю оточити його так і не вдалося. Дві третини німецьких військ вийшло з оточення, 10 тисяч солдатів загинуло та ще 50 тисяч здалися в полон. Через кілька днів союзники взяли Париж, а незабаром ворог відступив за Сену. Командування союзників визнало цю операцію успішною.

Ігровий процес[ред.ред. код]

У деяких місіях ви будете їхати на вантажівці та на джипі, переправлятися через річку на човні, використовувати танк. На відміну від попередньої частини гри ви зможете виконувати більше дій: наприклад у вас з'явиться можливість гребти веслом у човні.

Доступний кооперативний режим проходження гри.

Однокористувацька гра[ред.ред. код]

Одиночна гра складається з 14 місій. Вони діляться на 4 кампанії: американську, англійську, канадську та польську. Перша місія проходить у тренувальному таборі, решта — на фронті. Сюжет залишився лінійним.

Багатокористувацька гра[ред.ред. код]

Багатокористувацька гра підтримує до 24 гравців на Xbox 360 та PlayStation 3 і до 16 гравців для Xbox і Playstation 2. Гравцям надається вибір стати чи піхотинцем або управляти технікою (танком, джипом і мотоциклом з коляскою). Присутній поділ на класи, наприклад, гравець може стати снайпером чи санітаром. Кожному класу властиві свої характеристики. Так, санітар погано володіє зброєю, зате уміє швидко бігати і сильно б'є прикладом.

Також гра має дуже цікаву функцію на Xbox 360 — можливість грати на розділеному екрані Split-screen у мультіплеере тобто ви можете з вашим другом на одній приставці грати в інтернеті на розділеному екрані. Також це функція якщо тільки в цій серій Call of Duty.

Згодом, після випуску гри, був випущений додатковий завантажуваний контент для мережевих баталій. Він включає в себе безкоштовну бонусну картку Champs, набір карт «Доблесть» і набір карт «Браво».

Герої[ред.ред. код]

 • США Рядовий Ніколзпротагоніст
 • Велика Британія Сержант Джеймс Дойлпротагоніст
 • Канада Рядовий Кількістьпротагоніст
 • Польща Капрал Бохатерпротагоніст
 • Канада Рядовий Берон (загинув в 1944)
 • США Капрал Майк «Дікс» Діксон (загинув в 1944)
 • Велика Британія Капрал Кейт
 • США Сержант МакКуллін (загинув в 1944)
 • Велика Британія Майор Інграм
 • Канада Сержант Келлард (загинув в 1944)
 • Польща Володимир Тихонов
 • Польща Сержант Ковальський

Посилання[ред.ред. код]