Callitris macleayana

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Callitris macleayana
Callitris macleayana 2.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Callitris
Вид: C. macleayana
Біноміальна назва
Callitris macleayana
((F. Mueller) F. Mueller 1860)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Callitris macleayana
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Callitris macleayana
EOL logo.svg EOL: 988570
IPNI: 133887-3
IUCN logo.svg МСОП: 42203

Callitris macleayana — вид хвойних рослин родини кипарисових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: Австралія (Новий Південний Уельс, Квінсленд). У північному Квінсленді росте у високому відкритому лісі на вологих височинах разом з Eucalyptus resinifera, Eucalyptus portuensis, Eucalyptus cloeziana, Corymbia intermedia і Syncarpia glomulifera. У Новому Південному Уельсі росте в мокрому склерофільному лісі, а також у залишках субтропічних дощових лісів разом з Ficus obliqua, Drypetes australasia, Archontophoenix cunninghamiana, Podocarpus elatus. Вид, як правило, обмежується більш бідними ґрунтами і полюбляє яри, вологі схили і вершини пагорбів. C. macleayana дуже пожежочутливий - не менше 25 років між виникненням пожеж потрібно для забезпечення його продовження існування.

Морфологія[ред. | ред. код]

Пряморосле дерево до 40 м у висоту. Кора субволокниста, борозниста. Гілки розлогі. Зрілі темно-зелені листки завдовжки 2-3 мм, верхня сторона гостро завалився; неповнолітніх листки 10-15 мм, гострі, часто залишаючись навіть на пагонах, несучих шишки (на фото). Шишки, 20-30 мм в діаметрі, одиночні на товстих плодових гілочках, залишаючись на гілках довго після дозрівання. Шишкових лусок 6 (8, якщо з'явились на гілках неповнолітніх дерев). Насіння завдовжки близько 10 міліметрів і має крило.

Використання[ред. | ред. код]

Вибіркові вирубки були в минулому. Великі дерева в даний час відносно рідкісні. Лісоматеріали використовувались для будівництва (стійкі до термітів і розпаду), а також виготовлення комодів. Цей вид також використовується в дендрохронології.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Минулі лісозаготівлі скоротили кількість великих дерев. Розчищення лісу під сільське господарство і скотарство також фрагментували середовище проживання і скоротило площу проживання. Пожежі, ймовірно, є основною нинішньою загрозою. Локації в Квінсленді захищені у Всесвітній спадщині вологих тропіків. У Новому Південному Уельсі цей вид відомий з ряду ПОТ.

Посилання[ред. | ред. код]