Calumma tarzan

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Calumma tarzan
Calumma tarzan
Calumma tarzan
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Lacertilia
Родина: Хамелеони
Підродина: Хамелеонові
Рід: Calumma
Вид: Calumma tarzan
Біноміальна назва
Calumma tarzan
Gehring, Pabijan, Ratsoavina, Köhler, Vences & Glaw, 2010
Calumma tarzan distribution.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Calumma tarzan
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Calumma tarzan
IUCN logo.svg МСОП: 193482

Calumma tarzan — представник роду Calumma з родини Хамелеонів. Був відкритий вченими і вперше описаний в 2010 році. Названий він був на честь села Тарзанвіль, яке розташоване не далеко від місця проживання цього хамелеона, а також на честь відомого Тарзана, персонажа роману Едгара Райса Берроуза. «Ми називаємо цей вид на честь літературного персонажа Тарзана в надії, що завдяки цьому відомому імені, громадськість зверне увагу на дійсно зникаючий вид і на територію її проживання».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина 11—15 см, при цьому хвіст становить половину. Голова витягнута, стиснута з боків. Морда має лопатоподібний вигляд. На відміну від інших представників свого роду практично відсутній гребінь, голова пласка. Це більш за все помітно у самців. тулуб циліндричний, черево дуже сильно виражене. Хвіст тонкий та чіпкий. Кінцівки гарно розвинені. Забарвлення зелене. У самців на голові та з боків є світло—коричневі смуги. При знервованому стані з'являються жовті смуги, а сам хамелеон може ставати зовсім жовтим.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Полюбляє тропічні ліси. Зустрічається у горах на висоті до 900 м над рівнем моря. Харчується комахами.

Це яйцекладна ящірка. Самиця відкладає до 5 яєць.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Jenkins, R.K.B., Andreone, F., Andriamazava, A., Anjeriniaina, M., Brady, L., Glaw, F., Griffiths, R.A., Rabibisoa, N., Rakotomalala, D., Randrianantoandro, J.C., Randrianiriana, J., Randrianizahana , H., Ratsoavina, F. & Robsomanitrandrasana, E. 2011. Calumma tarzan. IUCN Red list of Threatened Species. Version 2013.2. IUCN, 2013.
  • Gehring, P.-S., M. Pabijan, F. Ratsoavina, J. Köhler, M. Vences & F. Glaw (2010): A Tarzan yell for conservation: a new chameleon, Calumma tarzan sp. n., proposed as flagship species for the creation of new nature reserves in Madagascar. Salamandra 46(3): S. 151–163
  • Calumma tarzan