Castlevania

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Castlevania
Castlevania NES box art.jpg
Розробник Konami
Видавець Konami
Дистриб'ютор Nintendo eShopd
Жанр(и) Платформер
Платформа Famicom/NES
Commodore 64, Commodore Amiga, PC MS-DOS, PC Microsoft Windows, Game Boy Advance, AT&T Wireless mMode Network, Virtual Console
Дата випуску JP 26 вересня 1986
EU 19 грудня 1988
Режим гри Однокористувацька гра
Українська відсутня
Творці
Композитор(и) Kinuyo Yamashitad
Технічні деталі
Носій картридж
Castlevania
Наступна гра Castlevania II: Simon's Quest
CMNS: Castlevania у Вікісховищі

Castlevania (яп. キャッスルヴァニア) — відеогра, екшн-платформер, розроблена Konami для Family Computer Disk System і випущена в Японії у вересні 1986 року. В жовтні того ж року в Японії і Європі вийшла адаптація цієї гри для сімейства домашніх комп'ютерів MSX2, яка носила назву Vampire Killer. Роком пізніше, в травні 1987, гра була портована на NES для Північній Америки, а в 1988 року до Європи. Це перша гра з серії Castlevania, але за хронологією ігрових подій вона є сьомою.

Події гри відбуваються в 1691 році і оповідають про Саймона Бельмонта, мисливця на вампірів, який має перемогти вампіра графа Дракулу, проникнувши в його замок.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Бельмонт бореться з кажаном

Castlevania є типовим представником жанру платформерів епохи 8-бітних ігор. Гра складається з шести рівнів, які проходяться єдиним можливим способом, без сюжетних відгалужень і альтернативних рівнів, на відміну від наступних ігор серії. Ігровим персонажем виступає Саймон Бельмонт. Він має в запасі кілька життів та здоров'я. Кожна ворожа атака забирає частку здоров'я. Він може ходити, стрибати й підніматися чи опускатися сходами, вдаряти ворогів і навколишні предмети батогом та вражати додатковою зброєю. Успіхи гравця виражаються в очках.

Збираючи бонуси, можна збільшити довжину батога (і при цьому вражати ударами більше супротивників за раз) і отримати деякі додаткові види зброї. Додаткова зброя включає: метальний кинджал (летить прямо, за силою рівний звичайному батогу), метальна сокира (потужна зброя, що летить по дузі), свята вода (вражає всіх ворогів у невеликому радіусі), бумеранг (летить по прямій, може вражати кілька ворогів за раз і потім повертається до власника), годинник (зупиняє всі об'єкти на екрані на 5 секунд, крім босів). Кожне використання зброї вимагає «мужності», символізованої серцями, що випадають з убитих ворогів чи збитих свічок.

Якщо Саймон гине, але в запасі є додаткові життя, він повертається на початок рівня, проте втрачає вдосконалення батога й додаткову зброю. Здоров'я можна відновити, збираючи їжу. Додаткові життя можна отримати, зібравши досить очок. Подекуди трапляються торбинки з грошима, корони чи скрині скарбів, що збільшують рахунок очок. Також на рівнях зустрічаються бонуси, що дають миттєвий ефект: хрест (знищує всіх ворогів на екрані, крім босів, але гравець не отримує за них очок), зілля невидимості (впродовж 5 секунд вороги не можуть завдати шкоди), подвійний і потрійний кидок (дозволяє метнути зброю повторно, поки летить перша). Деякі корисні предмети сховані за перешкодами, котрі спершу слід розбити.

Кожен з шести епізодів закінчується сутичкою з босом, після якої Бельмонт отримує кристальну сферу. Вона не дає жодної користі, а лише символізує перемогу.

Після перемоги над фінальним босом, графом Дракулою, відкривається режим підвищеної складності Hard Mode. Бельмонт у ньому має менше здоров'я, на кожному екрані літає додатковий ворог — кажан або голова медузи. Зате вже на старті гравець отримує всю здобуту в попередньому проходженні зброю і додаються секретні місця, де можна знайти корисні предмети.

Сюжет[ред. | ред. код]

Стараннями Крістофера Бельмонта, що знищив Дракулу в 1591 році, в Трансільванії запановує столітній мир. Але коли минає століття, Дракула знову воскресає, і Саймон Бельмонт, нащадок Крістофера Бельмонта, планує вбити вампіра за допомогою родового батога, відомого як «Вбивця Вампірів» (англ. Vampire Killer). З цією метою Саймон входить в величезний замок Дракули, і просувається до притулку власника замку, зазнаючи нападу небезпечних створінь і уникаючи смертельних пасток.

  • Епізод 1. Рівні 1-3. Саймон Бельмонт проходить подвір'я та заходить до замку, де стикається з привидами, кажанами та пантерами. Потім він спускається в затоплений підвал з риболюдьми та піднімається в залу, де знищує боса — велетенського Примарного Кажана.
  • Епізод 2. Рівні 4-6. Бельмонт прямує в підземелля, котре охороняють лицарі й кажани. Далі йому зустрічаються літаючі голови Медузи, привиди й примарні змії. Наприкінці герой вбиває Королеву-Медузу.
  • Епізод 3. Рівні 7-9. Герой виходить в сад, наповнений скелетами, привидами, головами Медузи, карликами й воронами. В крипті на кінці саду він знищує Мумію.
  • Епізод 4. Рівні 10-12. Бельмонт спускається в печери, населені риболюдьми, кажанами, після чого виходить в руїни з орлами та кістяними драконами. Зайшовши в тунелі каналізації, Бельмонт зустрічається з кістяними драконами та слугами доктора Франкенштейна, що оживлює мерців. Бельмонт вбиває Чудовисько Франкенштейна та його слугу Ігоря.
  • Епізод 5. Рівні 13-15. Саймон опиняється у в'язниці, котру охороняють лицарі, скелети та голови Медузи. Звідти він виходить в залу, де бореться зі Смертю.
  • Епізод 6. Рівні 16-18. Герой перетинає міст з примарними кажанами, заходить в годинникову вежу зі скелетами та нарешті опиняється в покоях графа Дракули. Коли герой перемагає вампіра, той перетворюється на демона й продовжує боротьбу, але врешті зазнає поразки.

Бельмонт виходить із замку та спостерігає як він розвалюється. Проте він потрапляє під вплив прокляття, що обумовлює сюжет сіквела під назвою Castlevania II: Simon's Quest.

Розробка[ред. | ред. код]

Castlevania була розроблена і опублікована Konami для Family Computer Disk System під оригінальною назвою Акумаджо Дракула. Завдяки успіху, вона був випущений у форматі картриджа, а потім була випущена на заході для Nintendo Entartainment System(NES) в 1987 році і 1988 році в Північній Америці і Європі відповідно. Версія на картриджі була пізніше також випущена в Японії. Це була одна з перших великих платформних ігор на NES і вона входила в частину неофіційною другої хвилі відеоігор для NES. ЇЇ випуск збігся з 90-річчям Дракули Брема Стокера.

Преса[ред. | ред. код]

Журнал Nintendo Power присвоїв Castlevania 23-е місце в своєму списку Top 200 Games.[1]

Сайт Imagine Games Network поставив версії гри, перевиданої для Virtual Console, позначку 7,5 балів з 10, зазначивши, що графіка за 20 років застаріла, але «Звук залишився як і раніше моторошним і гра як і раніше атмосферна».[2]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. «NP Top 200», Nintendo Power 200: стр. 58-66, лютий 2006.
  2. «Castlevania Review» Архівовано 5 березень 2012 у Wayback Machine. by Mark Birnbaum.