Caudovirales

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Caudovirales
Різні форми Caudovirales
Різні форми Caudovirales
Класифікація вірусів
Група: I
Царство: Duplodnaviria

Heunggongvirae

Тип: Uroviricota
Клас: Caudoviricetes
Ряд: Caudovirales
Родини
Посилання
Вікісховище: Caudovirales
Віківиди: Caudovirales
EOL: 8031
NCBI: 28883

Caudovirales (буквально «хвостаті віруси») — порядок дволанцюгових ДНК-вірусів, що відомі також під назвою хвостаті бактеріофаги.

Опис[ред. | ред. код]

Морофологія Myoviridae, Podoviridae та Siphoviridae

Caudovirales мають єдину дволанцюгову ДНК розміром 18-500 тис. пар нуклеотидів і кодує як структурні, так і не структурні білки. ДНК знаходиться в ікосаедричному капсиді діаметром від 45 до 170 нм з переважно 72 капсомерів ; хвіст може бути довжиною до 230 нм. Геном кодує від 27 до більш ніж 600 генів.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Caudovirales складають більшість віріопланктону в морях і прісних водоймах. Як господарів використовують бактерій та архей з 195 родів.

Таксономія[ред. | ред. код]

Традиційно, родини Caudovirales систематизували за морфологічними ознаками. Так до родини Myoviridae відносили бактеріофаг з довгим хвостом, що скорочується; до родини Siphoviridae — з довгим хвостом, що не скорочується; до родини Podoviridae — з коротким хвостом. Проте, на сучасному етапі для таксономії стає важливим порівняння генів і геномів. Описано близько 350 видів у 5 родинах[1]:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Double-Stranded DNA Bacteriophages. Boundless. 11 листопада 2017. Архів оригіналу за 28 червня 2013. Процитовано 2 червня 2019.

Посилання[ред. | ред. код]