Cephaloscyllium albipinnum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Cephaloscyllium albipinnum
Cephaloscyllium albipinnum csiro-nfc.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Кархариноподібні (Carcharhiniformes)
Родина: Котячі акули (Scyliorhinidae)
Рід: Cephaloscyllium
Вид: Cephaloscyllium albipinnum
Біноміальна назва
Cephaloscyllium albipinnum
Last, Motomura & W. T. White, 2008
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cephaloscyllium albipinnum
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Cephaloscyllium albipinnum
EOL logo.svg EOL: 2775103
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 495838

Cephaloscyllium albipinnum — акула з роду Cephaloscyllium родини Котячі акули. Інша назва «білоплавцева головаста акула».

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина досягає 1,1 м. Голова широка, сплощена зверху. Морда широка й округла. Очі дуже вузькі, щілиноподібні, з мигательною перетинкою. Вони високо посаджені на голові. За очима розташовані невеличкі бризкальца. Ніздрі помірні. Носові клапани не досягають кутів рота. Губні борозни відсутні. Рот великий, зогнутий. Зуби розміщені у декілька рядків. На верхній щелепі розташовано 90-116 робочих зубів, на нижній — 97-110. Зуби з 5-ма верхівками, з яких 3 високі центральні та 2 нижчими боковими. При закритому рота помітні зуби верхньої щелепи, що стирчать. Тулуб щільний. Луска стрілкоподібної форми, з 3 гребнями, що мають гострий кінчик. Шкіра товста, груба на дотик. Осьовий скелет нараховує 121–126 хребців. Грудні плавці великі. Має 2 спинних плавця. Передній спинний плавець більше за задній, закруглений, починається над черевними плавцями. Задній плавець трикутної форми, його розташовано навпроти анального. Черевні плавці значно менше за грудні. Анальний плавець більше за задній спинний плавець. Хвостовий плавець довгий, вузький. Нижня лопать розвинена достатньо.

Забарвлення спини сіро-коричневе. Черево трохи світліше за спину. На спині й боках присутні великі темні плями, що переходять на голову. на череві є темні і світлі плями, що розташовані почергово. Плавні мають темний фон з білуватою облямовкою. Звідси походить інша назва цієї акули. Молоді акули більш контрасні за дорослих.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Тримається на глибинах від 120 до 600 м, континентальному шельфі й верхній частині континентального схилу. Як захист від великих хищаків здатна надувати тіла, ковтаючи воду або повітря. При цьому середня частина тулуба сильно збільшується у об'ємі. За допомогою цього також закріплюється між каміннями у розколинах. Доволі повільна й малорухлива акула. Живиться крабами, креветками, головоногими молюсками, морськими черв'ями, молодими акулятами і скатами.

Статева зрілість у самців настає при розмірах 70-90 см, самиць — 98 см. Це яйцекладна акула. Самиця відкладає яйця світлого-жовтого кольору завдовжки 10-11,6 см та завширшки 5 см. Яйця наділені нитями та відростками, за допомогою чепляється до ґрунту.

М'ясо цієї акули їстівне, проте не має високих якостей.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає біля південно-східного узбережжя Австралії: від затоки Бетман-бей (Новий Південий Велс) до Евкли (Західна Австралія), зокрема й біля о. Тасманія.

Джерела[ред.ред. код]

  • Last, P.R. and J.D. Stevens (2009). Sharks and Rays of Australia (second ed). Harvard University Press. p. 209. ISBN 0-674-03411-2.