Ceratozamia chimalapensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ceratozamia chimalapensis
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Замієві (Zamiaceae)
Рід: Ceratozamia
Вид:
C. chimalapensis
Біноміальна назва
Ceratozamia chimalapensis
Pérez-Farr. & Vovides, 2008

Ceratozamia chimalapensis — вид голонасінних рослин класу саговникоподібні (Cycadopsida).

Видова назва стосується лісу Chimalapas.

Опис[ред. | ред. код]

Ця рослина середнього розміру з циліндричним стовбуром довжиною 20–100 см, шириною 18–33 см. Перисті листки, до 244 см, складаються з 29–68 пар фрагментів, які чергуються на основі хребта. Молоді листки білі й волосаті, в той час як зрілі листки голі й темно-зелені. Чоловічі шишки прямостоячі, світло-жовті, довжиною 28–33 см і 3–5 см в діаметрі. Жіночі шишки циліндричні, довжиною 35–40 см, шириною від 7,3 до 10,6 см, темно-коричневі. Насіння яйцеподібне, довжиною 2,5–2,9 см, шириною 1,5–1,7 см, бежевого кольору при дозріванні. Диплоїдний набір — 8 пар хромосом.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Цей вид поширений в західній Сьєрра-Мадре-де-Чіапас, Мексика. Він росте в дубових лісах на глинистих ґрунтах бідних гумусом, на висотах від 270 до 1000 м.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Популяції знаходяться під загрозою пожеж, які, починаючи з кінця 90-х років, спустошили ліси Мексики. Ці пожежі, викликані дуже сухими сезонами через наявність ЕльНіньо. Додаткова загроза для цих рослин представлена збезлісенням через перетворення землі в пасовища і кавові плантації.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Andrew P. Vovides, Miguel A. Pérez-Farrera, Jorge Gonzàles-Astorga, Carlos Iglesias, A new species of Ceratozamia (Zamiaceae) from Oaxaca, Mexico with comments on habitat and relationships // Botanical Journal of the Linnean Society, V. 157, 2008, P. 169–175. (англ.)