Chatham House

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Chatham House (англ. Royal Institute of International Affairs, Королівський інститут міжнародних відносин) — британський аналітичний центр, що вивчає міжнародні відносини.

Інститут був створений в 1920 і, практично з самого заснування, знаходиться в Chatham House, будівлі в центрі Лондона. Протягом багатьох років назва будівлі було синонімом найменування організації, завдяки чому, в 2004 році, було вирішено, що традиційна назва буде використовуватися тільки для офіційних цілей, а всі видання, роботи інституту, його експерти та прес-релізи для ЗМІ будуть надати під ім'ям Chatham House.

Chatham House публікує два журнали: International Affairs та World Review. Перший є одним з найважливіших англійських наукових періодичних видань в галузі міжнародних відносин. Менш великі публікації, в першу чергу різні види звітів, доступні безкоштовно в Інтернеті.

Історія[ред.ред. код]

Створення інституту сходить до ініціативи британської та американської делегацій на чолі з Лайонел Кертісом. Він запропонував на Паризькій мирній конференції в 1919 році створити англо-американський інститут міжнародних відносин, який має займатися вивченням міжнародних питань, з метою запобігання майбутніх воєн. У результаті в липні 1920 року був заснований Британський інститут міжнародних відносин, який з 1926 року носить назву Королівського інституту міжнародних відносин.

Початковий внесок (пожертвування), у розмірі 2000 фунтів стерлінгів, було отримано від американського банкіра Томаса Ламонта. У 1923 будівлю інституту Chatham House на площі Сент-Джеймс в Лондоні був подаровано полковником Рубен Леонард Уеллсом, в якому він до цього проживав. Першим головою інституту був Роберт Сесіл, у той час як Лайонел Кертіс служив почесним секретарем. Історик Арнольд Дж. Тойнбі був першим оплачуваним співробітником, пізніше ставши директором інституту.

Посилання[ред.ред. код]