Chatham House

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Chatham House (англ. Royal Institute of International Affairs, Королівський інститут міжнародних відносин) — британський аналітичний центр, що вивчає міжнародні відносини.

Інститут був створений в 1920 і, практично з самого заснування, знаходиться в Chatham House, будівлі в центрі Лондона. Протягом багатьох років назва будівлі було синонімом найменування організації, завдяки чому, в 2004 році, було вирішено, що традиційна назва буде використовуватися тільки для офіційних цілей, а всі видання, роботи інституту, його експерти та прес-релізи для ЗМІ будуть надати під ім'ям Chatham House.

Chatham House публікує два журнали: International Affairs та World Review. Перший є одним з найважливіших англійських наукових періодичних видань в галузі міжнародних відносин. Менш великі публікації, в першу чергу різні види звітів, доступні безкоштовно в Інтернеті.

Історія[ред.ред. код]

Створення інституту сходить до ініціативи британської та американської делегацій на чолі з Лайонел Кертісом. Він запропонував на Паризькій мирній конференції в 1919 році створити англо-американський інститут міжнародних відносин, який має займатися вивченням міжнародних питань, з метою запобігання майбутніх воєн. У результаті в липні 1920 року був заснований Британський інститут міжнародних відносин, який з 1926 року носить назву Королівського інституту міжнародних відносин.

Початковий внесок (пожертвування), у розмірі 2000 фунтів стерлінгів, було отримано від американського банкіра Томаса Ламонта. У 1923 будівлю інституту Chatham House на площі Сент-Джеймс в Лондоні був подаровано полковником Рубен Леонард Уеллсом, в якому він до цього проживав. Першим головою інституту був Роберт Сесіл, у той час як Лайонел Кертіс служив почесним секретарем. Історик Арнольд Дж. Тойнбі був першим оплачуваним співробітником, пізніше ставши директором інституту.

Посилання[ред.ред. код]


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Міжнародні дипломатичні відносини Це незавершена стаття про міжнародні відносини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.