Chlamydia trachomatis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Chlamydia trachomatis
C. trachomatis
C. trachomatis
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Chlamydiae
Ряд: Chlamydiales
Родина: Chlamydiaceae
Рід: Chlamydia
Вид: C. trachomatis
Chlamydia trachomatis
Busacca, 1935
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Chlamydia trachomatis
EOL logo.svg EOL: 974052
ITIS logo.svg ITIS: 960464
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 813

Chlamydia trachomatis — один з трьох видів бактерій роду Chlamydia, родини Chlamydiaceae, класу Chlamydiae, типу Chlamydiae (до кожного з цих таксонів використовується термін «хламідії»). C. trachomatis знайдений тільки в клітинах людини. Спричинює захворювання, відомі під загальною назвою хламідіоз:

У чоловіків

У жінок

  • Цервіцит
  • Запальні захворювання органів малого таза
  • Передчасне народження
  • Зміщена вагітність
  • Тазовий біль, хронічний або гострий
  • Інфекція ока або легень новонароджених

У обох статей

C. trachomatis також був виявлений у деяких хворих на синдром скронево-нижньощелепного суглобу (англ. temporomandibular joint syndrome, TMJ). Більшість цих хвороб лікуються такими антибіотиками як азитроміцин або доксициклін.

C. trachomatis був першою хламідією, виявленою у людини. Цей вид поділяється на два біовари: trachoma і lymphogranuloma venereum (LGV). Багато, але не все, лінії C. trachomatis мають екстрахромосомну плазміду. Види Chlamydia легко ідентифікуються і відрізняються від інших хламідій за допомогою ПЛР їх ДНК. Більшість ліній C. trachomatis зв'язуються з моноклональними антитілами (mAbs) через приєднання до антигенного детермінанту в VS4 області головного зовнішнього мембранного білка (англ. major outer membrane protein, MOMP). Проте, ці антитіла також реагують з двома іншими видами Chlamydia: Chlamydia suis і Chlamydia muridarum.

Посилання[ред. | ред. код]