Chlamydia trachomatis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Chlamydia trachomatis
C. trachomatis
C. trachomatis
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Chlamydiae
Ряд: Chlamydiales
Родина: Chlamydiaceae
Рід: Chlamydia
Вид: C. trachomatis
Біноміальна назва
Chlamydia trachomatis
Busacca, 1935
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Chlamydia trachomatis
EOL logo.svg EOL: 974052
ITIS logo.svg ITIS: 960464
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 813

Chlamydia trachomatis — один з трьох видів бактерій роду Chlamydia, родини Chlamydiaceae, класу Chlamydiae, типу Chlamydiae (до кожного з цих таксонів використовується термін «хламідії»). C. trachomatis знайдений тільки в клітинах людини. Викликає такі захворювання (всі відомі під загальною назвою хламідіоз):

У чоловіків

У жінок

У обох статей


C. trachomatis також був виявлений в деяких хворих на синдром скорнево-нижньощелепового суглобу (англ. temporomandibular joint syndrome, TMJ). Більшість цих хвороб лікуються будь-яким з декількох антибіотиків: азитроміцин, еритроміцин або доксициклін/тетрациклін.

C. trachomatis був першою хламідією, виявленою у людини. Цей вид поділяється на два біовари: trachoma і lymphogranuloma venereum (LGV). Багато, але не все, лінії C. trachomatis мають екстрахромосомну плазміду. Види Chlamydia легко ідентифікуються і відрізняються від інших хламідій за допомогою тестів їх ДНК. Більшість ліній C. trachomatis впізнаються моноклональними антитілами (mAbs) до антигенного детермінанту в VS4 області головного зовнішнього мембранного білка (англ. major outer membrane protein, MOMP). Проте, ці антитіла також реагують з двома іншими видами Chlamydia: Chlamydia suis і Chlamydia muridarum.

Посилання[ред. | ред. код]