Chlorocebus pygerythrus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Chlorocebus pygerythrus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Chlorocebus
Вид: C. pygerythrus
Chlorocebus pygerythrus
(F. Cuvier, 1821)

Посилання
Вікісховище: Chlorocebus pygerythrus
Віківиди: Chlorocebus pygerythrus
ITIS: 944217
МСОП: 136271
NCBI: 60710

Chlorocebus pygerythrus (Вервета) — примат з роду Chlorocebus родини мавпові (Cercopithecidae). C. pygerythrus раніше розглядався як підвид Chlorocebus aethiops, але тепер вважається повним видом більшістю авторів. П'ять підвидів, як правило, розрізняють, які розрізняються за забарвленням.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина голови й тіла: 35-66 см. Довжина хвоста: 42-72 см. Вага: 2,5-9 кг. Самець трохи більший. Це середніх розмірів представник родини мавпових жовтувато- або червонувато-оливковим хутром і чорним обличчям в обрамленні білих щік, довгих, білих вус і білої смуги на лобі. Низ і внутрішні сторони кінцівок білуваті, з червонуватим клаптем під основою хвоста. Вуха, руки, ступні і кінчик хвоста чорні. Молодь народжуються з темним хутром і рожевою шкірою обличчя, яка поступово стає забарвлення дорослих за перші кілька місяців.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни: Ботсвана, Бурунді, Ефіопія, Кенія, Малаві, Мозамбік, Руанда, Сомалі, ПАР, Есватіні, Танзанія, Уганда, Замбія, Зімбабве. Цей вид присутній в савані, рідколіссі, і лісово-луковій мозаїці, особливо близько до річок. Це надзвичайно гнучкий вид, здатний жити в середньо / або сильно фрагментованій рослинності, в тому числі на посівних площах, а іноді у сільських і міських умовах. Значна частина ареалу припадає на міомбо. Взагалі відсутній у пустельних районах і глибокому лісі.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Живе в групах до 38 осіб, які складаються з кількох самців, більше самиць і потомства. Ці примати є напівназемні й денні. Всеїдні, але воліють фрукти. Крім того, вони також їдять квіти, листя, молоді пагони, комах, хробаків та інших дрібних тварин.

Після приблизно 165-денної вагітності, самиця народжує одне дитинча. Воно відлучається від грудей в другому півріччі життя та досягає статевої зрілості у віці 2-3 років — хоча самці, через групову поведінку, не вступають у статеві зв'язки до п'яти років. Тривалість життя може бути до 30 років.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Немає великих загроз. Цей вид занесений до Додатка II СІТЕС і класу B африканської Конвенції про збереження природи і природних ресурсів. Він присутній у багатьох охоронних територіях у своєму ареалі.

Посилання[ред. | ред. код]