Claas

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клаас
Claas KGaA mbH
Тип бізнес і tractor brandd
Форма власності GmbH & Co. KGaAd
Галузь машинобудування
Спеціалізація с/г машинобудування
Засновано 1913
Штаб-квартира Гарзевінкель, Німеччина Німеччина
Ключові особи Томас Бек
Продукція с/г техніка
Операційний прибуток (EBIT) 3.898 млрд (2019)[1]
Співробітники 11 448 (2019)
claas.ua
Нагороди
CMNS: Claas у Вікісховищі
Зернозбиральний комбайн LEXION
CLAAS XERION
Зернозбиральний комбайн CLAAS LEXION
AXION 960 TERRA TRAC

Claas KGaA mbH — німецька машинобудівна компанія зі штаб-квартирою в Гарзевінкелі, один з провідних виробників сільськогосподарської техніки.

Claas — сімейна компанія, яка є одним з лідерів на ринку агротехніки, європейський лідер на ринку комбайнів та лідер світового ринку самохідних кормозбиральних комбайнів. Асортимент продукції включає трактори, прес-підбирачі, косарки, граблі, сінозрушувачі, причепи для силосування, колісні навантажувачі, телескопічні навантажувачі та іншу збиральну техніку, а також найсучасніші інформаційні технології у галузі сільського господарства[2]. У компанії працює близько 11 500 співробітників по всьому світі. У 2019 фінансовому році товарообіг склав близько 3,9 млрд євро. Близько 78,5% продажів генерується за межами Німеччини[3].

Володіє 14-ма заводами з виробництва сільськогосподарської техніки в Європі, Азії та Америці.

Історія[ред. | ред. код]

У 1887 році коли Франц Клаас заснував у Кларгольці компанію з виробництва молочних центрифуг. З 1900 року розпочав виробництво інших сільськогосподарських машин, у тому числі прес-підбирачі та різаки для косарок.

Офіційне заснування компанії відбулося у 1913 році, коли син Франца Клааса, Август, зареєстрував підприємство з виготовлення прес-підбирачів зі штатом у два слюсарі та одного некваліфікованого робітника. У 1914 році його брати Франц-молодший та Бернхард також долучилися до справи, після чого компанія продовжила діяльність під назвою «Gebr. Claas». Четвертий брат Тео офіційно приєднався до компанії як партнер у 1940 році.

Після Першої світової війни, у 1919 році, сім'я Клаасів перемістила свою компанію в Гарзевінкель, де придбала недіючий завод та продовжила виробництво. Було розпочато експорт продукції «Claas» до Нідерландів, Франції та Бельгії.

У 1930 році розпочалася розробка першого зернозбирального комбайна. Перший прес-підбирач соломи був виготовлений у 1931 році. У 1936 році компанія випустила перший зернозбиральний комбайн, розроблений спеціально для європейських умов збирання. З 1937 року розпочато серійний випуск зернозбиральних комбайнів. У 1943 році виробництво було призупинено. До цього часу було виготовлено 1400 машин.

CLAAS JAGUAR
Трактор CLAAS

Паралельно з випуском 1000-го зернозбирального комбайна у 1942 році розпочалася розробка «CLAAS SUPER», що вийшов на ринок у 1946 році. До кінця виробництва у 1978 році комбайнів цього модельного ряду випущено понад 65 000 одиниць.

У 1956 році у Падерборні було запущено новий завод. У 1961 році запущено новий завод з виробництва прес-підбирачів у Меці (Франція), який з 1969 року працює як дочірня компанія «Usines Claas France SA».

У 1962 році Гельмут Клаас, син Августа Клааса, став керуючим директором компанії. На той час «Claas» вже був виробником зернозбиральних комбайнів №1 у Європі. У 1969 році в Заульгау було придбано «Josef Bautz AG» із заводом по заготівлі кормів. За рік придбано компанію «Speiser» з Геппінгена, яка спеціалізувалася на технологіях заготівлі корму. Компанія продовжувала стабільно рости та представляла нові продукти для заготівлі кормів, такі як косарки, сінозворушувачі, сівалки, навантажувачі та причіпні кормозбиральні комбайни[4][5].

У 1978 році Гельмут Клаас обійняв посаду голови правління.

З 1990-х років компанія посилила свою міжнародну присутність у неєвропейських країнах. Нові представництва розпочали роботу, зокрема, в Індії (1989), США (1999), Росії (2005), Китаї (2012/2014) та Південній Америці. З придбанням більшості пакетів акцій З 1990-х років компанія посилила свою міжнародну присутність у неєвропейських країнах. Нові пункти виробництва та збуту були створені, зокрема, в Індії (1989), США (1999), Росії (2005), Китаї (2012/2014) та Південній Америці. З придбанням більшості пакетів акцій «Renault Agriculture» у 2003 році, «CLAAS» розширила асортимент своєї продукції, включивши стандартні трактори. 11 лютого 2003 року 400-тисячний комбайн покинув виробничу лінію на головному заводі в Гарзевінкелі.

У 2011 році «LEXION 770» встановив світовий рекорд, зібравши 675,84 тонни зерна за вісім годин[6].

Із запуском нового центру розвитку електроніки у Діссені, Нижня Саксонія, «CLAAS» зробив акцент на цифровізацію та автоматизацію процесів збору врожаю.

З 1 жовтня 2019 року компанію очолює генеральний директор Томас Бек[7].

Підрозділи[ред. | ред. код]

Гарзевінкель, Німеччина[ред. | ред. код]

Завод у Гарзевінкель розпочав роботу в 1919 році. Зернозбиральні комбайни тут виробляються з 1936 року. На сьогодн тут випущено понад 400 000. «CLAAS» також виробляє кормозбиральні комбайни та трактор «XERION» на головному заводі у Гарзевінкелі. У період з 2000 по 2003 рік завод було розширено, щоб можна було виробляти не тільки готові машини, але й окремі компоненти для інших заводів CLAAS[8]. Машини, вироблені на головному заводі в Гарзевінкелі, перевозять приблизно половину залізничним транспортом, а половину вантажівками. Вибір способу доставки в основному залежить від країни призначення. До Західної Європи (Німеччини, Франції, Іспанії) транспортування здійснюється переважно автомобільним транспортом. До морських портів Бремена та Гамбурга, а також до Південно-Східної та Східної Європи (Польщі, Румунії та країн СНД) переважає залізничний транспорт. Важливість залізничного транспорту відображається в тому, що вже в 1967 році була побудована сполучна залізниця протяжністю 3,1 кілометра[9].

Бад-Саульгау, Німеччина[ред. | ред. код]

Заводи «CLAAS» у Бад-Заульгау розробляють, випробовують та виготовляють кормозбиральні комбайни та агрегати. Крім того, на цьому виробничому майданчику зосереджено виробництво кормозбирального комбайна «JAGUAR». У Бад-Саульгау також знаходиться центр випробувань технологій заготівлі кормів та Центр компетенції групи автоматики навісного обладнання (TIM) групи «CLAAS»[10].

Ле-Ман, Франція[ред. | ред. код]

Після придбання контрольного пакету акцій «Renault Renault», «CLAAS» з 2003 року на її потужностях зосередив виробництво тракторів[11]. Всі моделі тракторів «CLAAS», крім «XERION», випускаються на заводі в Ле-Мані[12].

Мец, Франція[ред. | ред. код]

На заводі «CLAAS» у Меці, де працює 400 працівників, виготовляють прес-підбирачі. З початку виробництва у 1958 році було виготовлено понад 300 000 одиниць. Кожен тип прес-підбирача виготовляється на власній лінії зварювання та обробки листового металу. Це економить дороге переобладнання та дозволяє одночасно виготовляти всі моделі[13].

Терексентмілош, Угорщина[ред. | ред. код]

800 співробітників зайняті на угорському підрозділі у Терексентмілоші, на південний захід від Будапешта. Він є частиною групи «CLAAS» з 1997 року і перетворився на центр виробництва для куттерних та барабанних косарок[14].

Колумбус (Індіана) та Омаха (Небраска), США[ред. | ред. код]

Комбайни «CLAAS» для збору у північноамериканських умовах випускаються з 1950-х років. З часу заснування у 1979 році дочірньої «CLAAS of America» (COA) та початку випуску техніки у Колумбусі, з 1981 році продажами продукції розпочали займатися офіційні дилери «CLAAS». З ростом бізнесу в США департамент запасних частин у Колумбусі, який оперує ринками США та Канади, також був значно розширений.

Виробничий майданчик «CLAAS Omaha» (COL) випускає зернозбиральні комбайни «LEXION» з 1999 року. Компанія має також підрозділ з розробки та випробування техніки. Завод розташований у найбільшому районі вирощування зернових в США і спочатку експлуатувався у співпраці з «Caterpillar», однак з 2002 року повністю належить «CLAAS». На сьогодні комбайни «LEXION» у США продаються через мережу дилерських агенцій[15]. До 2019 року комбайни, вироблені в Омасі, мали жовто-чорну ліврею. З початком виробництва нової серії моделей «LEXION» для ринку Північної Америки на заводі в Омасі, кольорова гамма продукції змінена на типову зелено-біло-червону.

CLAAS LEXION 740 жовто-чорній лівреї
CLAAS LEXION 740 у жовто-чорній лівреї

Краснодар, Росія[ред. | ред. код]

Завод у Краснодарі розпочав роботу у 2005 році. Його запуск зробив «CLAAS» першим великим виробником сільськогосподарської техніки, який експлуатував власні виробничі потужності у Росії. Виробнича база в Краснодарі розрахована на виробництво 1000 машин на рік і має на меті перетворитися на місцевий центр передового досвіду в галузі сільського господарства. У 2015 році компанія інвестувала 120 млн євро у розширення заводу. Зернозбиральні комбайни випускаються там на всіх етапах виробництва[16].

Санчалес, Аргентина[ред. | ред. код]

З 1950-х років «CLAAS» продавав збиральні комбайни до Аргентини. Місцева філія працює з 2000 року в місті Санчалес. У країні працюють ще 5 сервісних центрів.

У 2006 році «CLAAS Argentina» запустила новий завод, який у 2013 році почав випускати зернозбиральний комбайн «TUCANO». На підприємстві випускаються моделі «TUCANO 570»[17], «TUCANO 470»[18] та «TUCANO 560»[19].

У місті Амегіно, Буенос-Айрес, «CLAAS» виробляє жатки та інше обладнання і комплектуючі.

Чандігарх, Індія[ред. | ред. код]

«CLAAS» відкрив завод поблизу Чандігарха у 2008 році. Завод розрахований на виробництво 900 зернозбиральних комбайнів на рік. Зернозбиральний комбайн «CROP TIGER» в основному виробляється на заводі в Чандігарсі як у колісних, так і у гусеничних версіях «TERRA TRAC». Завдяки гусеничній тязі ця машина особливо підходить для вологих ґрунтів і тому продається в Південній Індії, Шрі-Ланці, Південній Кореї та інших країнах Південносхідної Азії. Колісна версія «CROP TIGER» в основному використовується в сухих умовах, притаманних для Північної Індії, Близького Сходу та Африки.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. {https://www.claas-gruppe.com/blueprint/servlet/blob/1900026/cbcecb316639b4d9dfcc2801bdcc0ce5/geschaeftsbericht-2019-data.pdf}
 2. Rödl & Partner advises CLAAS of America, Inc. ("CLAAS") and the.... roedl.com. Процитовано 9 January 2020. 
 3. Geschäftsbericht 2019. claas-gruppe.com. Процитовано 9 January 2020. 
 4. Claas Maschinenfabrik. landtechnik-historisch.de. Процитовано 9 January 2020. 
 5. Topics. claas-group.com. Процитовано 9 January 2020. 
 6. Combine Harvesting (Wheat) – Team in Eight Hours. Guinness World Records. Процитовано 10 August 2013. 
 7. Management. www.claas-group.com (en). Процитовано 2020-07-27. 
 8. Locations Germany. claas-group.com. Процитовано 3 January 2020. 
 9. Renner, Robert (4 July 2017). FLEXIBLE SHUTTLEZÜGE ÜBERZEUGEN MARKTFÜHRER CLAAS. captrain.de. 
 10. Locations Germany. claas-group.com. Процитовано 3 January 2020. 
 11. Claas übernimmt Renault vollständig. profi (de). 20 September 2010. Процитовано 3 January 2020. 
 12. Standorte Europa. claas-gruppe.com. Процитовано 3 January 2020. 
 13. Locations Europe. claas-group.com. Процитовано 3 January 2020. 
 14. Locations Europe. claas-group.com. Процитовано 3 January 2020. 
 15. Standorte Amerika. claas-gruppe.com. Процитовано 3 January 2020. 
 16. Locations Europe. claas-group.com. Процитовано 3 January 2020. 
 17. http://pesadosargentinos.blogspot.com.ar/2015/11/claas-tucano-570.html
 18. http://pesadosargentinos.blogspot.com.ar/2014/12/claas-tucano-470.html
 19. http://pesadosargentinos.blogspot.com.ar/2016/06/claas-tucano-560.html

Посилання[ред. | ред. код]