CoRoT

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корот (COROT)
космічний телескоп

Організація: CNES/ЄКА
Технічні характеристики[1]
Стартова маса: 630 кг
Довжина: 4,1 м
Діаметр: 1984 мм
Живлення: дві сонячні батареї
(основна й запасна)
Номінальна
потужність:
530 Вт
Параметри орбіти[2]
Тип орбіти полярна
Апогей: 915 км
Перигей: 896 км
Період обертання: 102,95 хв.

CoRoT (англ. CoRoT — Convection, Rotation and planetary Transits) — космічний телескоп, створений Національним центром космічних досліджень Франції за участі Європейської космічної агенції, а також науково-дослідницьких центрів Австрії, Іспанії, Німеччини, Бельґії й Бразилії[3]. Основне завдання пристрою — пошук екзопланет, зокрема й планет земного типу. Другорядне завдання — вивчення будови зір[4].

Опис[ред. | ред. код]

Супутник було виготовлено на базі платформи Proteus, вперше випробуваної в складі космічного апарата Jason-1. На орбіту КОРОТ вивела модернізована ракета-носій «Союз 2-1Б» із розгінним блоком «Фрегат».
Апарат було запущено з космодрому Байконур 27 грудня 2006 року о 17:23 за московським часом.

Прилади[ред. | ред. код]

  • Телескоп:
Афокальний телескоп з двома два параболічними дзеркалами з фокусною відстанню 1,1 м (апертурою 27 см), що знімав криві блиску зір. У момент проходження перед ними планет блиск зорі дещо зменшується.
  • Широкоохопна камера
Датчики: чотири ПЗЗ-матриці з роздільною здатністю 2048x4096
Об'єктив: фокусував світло (фокусна відстань 1200 мм) і кореґував геометричні аберації телескопа

Результати місії[ред. | ред. код]

За допомогою КОРОТа було відкрито 32 екзопланети, а також близько сотні кандидатів, які очікують підтвердження. КОРОТ вийшов з ладу раніше від запланованого терміну. Надходження наукових даних припинилося 2 листопада 2012 року. Після кількох невдалих спроб перезавантаження телескопа, було ухвалено рішення про припинення його діяльності. Наприкінці 2013 року супутник почав зниження, аби перейти на безпечнішу орбіту, на якій некерований апарат уникне зіткнення з іншими супутниками. Надалі його орбіта поступово знижуватиметься, що триватиме близько 45 років, доки апарат не увійде в щільні шари атмосфери, де згорить[5].

Планети, відкриті CoRoT[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]