Cogema Group

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Cogema Croup (COGEMA) — французька корпорація, єдина в західному світі компанія, що здійснює повний ядерно-паливний виробничий цикл: видобуток руди, виробництво уранового концентрату і гексафлуориду урану, збагачення гексафлуориду урану на підприємствах по розділенню ізотопів, виробництво реакторного палива, переробку відпрацьованого ядерного пального і виробництво уран-плутонієвого палива.

Історія[ред.ред. код]

Утворена в 1976 як виробничий відділ Комісаріату з атомної енергетики (CEA-Industrie) для здійснення ядерних программ в цивільному і військовому секторах економіки Франції.

Характеристика[ред.ред. код]

Станом на 2001 р. 74.7% акцій корпорації контролює держава, а решту — нафтові компанії: TotalFinaElf — 14.5%, Erap — 7.6% і Technip — 3.2% акцій. Основні мінерально-сировинні ресурси корпорації зосереджені в Канаді і лише незначна частина — у Франції. Запаси урану Cogema Group — 227400 т, з яких 57% пов’язана з високорентабельними родовищами типу «неузгод» в Канаді и Австралії. Cogema Group займає 2-е місце у світі (після канадської компанії Cameco) з виробництва уранового концентрата.

Cogema Croup забезпечує ураном 59 ядерних енергетичних блоків Франції, які в 2000 р. виробили 76% електроенергії в країні і постачає реакторне паливо споживачам Європейського Союзу, США і Південно-Східній Азії. Крім урану і попутного золота з 1999 р Cogema Group видобуває марганець, придбавши 7.65% акцій компанії Comilog (рудник в Габоні) і 30.5% акцій корпорації Eramet Manganese Allianges, що володіє переробними підприємствами в Норвегії і США.

Джерела[ред.ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.