Colgate-Palmolive

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Colgate-Palmolive Company
Тип Публічна
Форма власності акціонерне товариство
Галузь Засоби гігієни
Лістинг на біржі NYSECL
S&P 500 Component
Засновано 1806
Засновник(и) Вільям Колгейт
Штаб-квартира Нью-Йорк, США США
Продукція Засоби гігієни
Виторг US$ 17,42 млрд. (2013) [2]
Операційний прибуток (EBIT) US$ 3,556 млрд. (2013) [2]
Чистий прибуток US$ 2,241 млрд. (2013) [2]
Активи US$ 13,876 млрд. (2013) [3]
Співробітники 37,700 (2012)[4]
Дочірні компанії
 • Colgate-Palmolive (Switzerland)d, Hill's Pet Nutritiond і Hill's Pet Nutrition Manufacturingd
 • www.colgate.com
  CMNS: Colgate-Palmolive у Вікісховищі

  Colgate-Palmolive (Колґейт-Палмолів) — американська транснаціональна компанія з виготовлення засобів гігієни. Спеціалізується на надані послуг побутових, охорони здоров'я та виробництві особистих виробів таких як мило, миючі засоби і гігієни порожнини рота (у т.ч. зубна паста й зубні щітки). Під брендом "Hill's" компанія виробляє товари для ветеринарії. Штаб-квартира Colgate-Palmolive розташована в Нью-Йорку, США. Чистий прибуток компанії у 2013 році склав 2,241 млрд доларів США.[2]

  Історія[ред. | ред. код]

  Реклама мила Palmolive у 1915 році

  Історія компанії Colgate починається ще в дев'ятнадцятому столітті, в 1806 році. Засновником компанії був Вільям Колгейт, емігрант з Великої Британії, який відкрив бізнес з продажу крохмалю, свічок і мила в Нью-Йорку. Компанія тоді виробляла, в основному, туалетне мило і крохмаль в гранулах. У 1857 Вільям Колґейт помер. Компанія тоді була відома як Colgate & Company. У 1866 році почалося виробництво ароматизованого мила, парфумерної продукції.

  Історія зубної пасти Colgate починається в 1873 рік, коли з'явився ароматизований дентальний крем, тобто, зубна паста. У 1896 році замість скляних баночок, які служили вмістилищем зубної пасти тепер використовувалися тюбики з олова, схожі на використовувані в наші дні. В історію зубної пасти ідея застосування тюбиків як тари для пастоподібних продуктів увійшла завдяки стоматологу Шеффілду; через рік Colgate запустила виробництво пасти в тюбиках і стала правовласником цього винаходу.

  У 1906 році було налагоджено виробництво в Джерсі-Сіті. Через два роки компанія переїхала в Джерсі Сіті в повному складі. У 1928 році компанія Colgate & Company злилася з компанією Palmolive. У результаті цієї угоди компанія, яка тепер стала називатися «Colgate-Palmolive-Peet Company» стала одним з найбільших у галузі: до 1940 року обсяг продажів перевищив 100 мільйонів доларів. Це була одна з перших транснаціональних компаній в історії, яка виробляла зубні пасти і мило. В двадцяті роки були відкриті філії у Франції, Австралії, Великій Британії, Італії, Німеччини, Мексиці, потім і на Філіппінах, в Бразилії, в Аргентині. У 1937 році компанія відкрила філії майже в усіх державах Південної Африки. 1947 рік був ознаменований випуском двох значущих продуктів, які пізніше стали знаменитими брендами в середовищі миючих засобів: прального порошку Fab і миючого засобу Ajax.

  Зубна паста Colgate з дозатором

  У 1956 році, через три роки після перейменування корпорації, внутрішня і міжнародна штаб-квартира компанії «Colgate-Palmolive» була переміщена в офісний будинок на Парк-авеню 300, в Нью-Йорку. 1966 ознаменувався випуском на ринок нового продукту, ним став засіб для миття посуду Palmolive. До 1967 року обсяг продажів корпорації перевищив рубіж в 1 млрд доларів. Наступний рік в історії зубних паст був пов'язаний з удосконаленням лікувально-профілактичних властивостей продукції по догляду за ротовою порожниною, чому послужила нова формула, в яку були введені фторвмісні сполуки, які кваліфікуються як надійний захист зубів від карієсу. Тоді ж компанія запустила Ultra Brite: продукт, що позиціонується як косметична зубна паста. У 1976 році «Colgate-Palmolive» почала розширювати рамки бізнесу, зайнявшись продажем кормів для тварин після покупки компанії «Hill's Pet Products», яка спеціалізувалася на виробництві дієтичних кормів для домашніх тварин. Компанія постійно випускала який-небудь новий продукт: наприклад, було запущено дезодоруюче мило Irish Spring в 1972 році, потім гелеподібна зубна паста Colgate Winterfresh в 1981 році, а також рідина для посудомийних машин в 1986 році. 1990-і роки відзначені придбанням нових торгових марок, оновленням асортименту і всіляким зміцненням бізнесу.

  У 1990 році компанія придбала бренд Javex (відбілювач), що вивело «Colgate-Palmolive» на перше місце на ринку відбілювачів за межами Сполучених Штатів. У 1991 році компанія «Colgate-Palmolive» поглинула бізнес провідної компанії з чищення дерев'яних покриттів в США Murphy Oil Soap. У 1992 році компанія Mennen увійшла в корпорацію «Colgate-Palmolive», внаслідок чого вона стала одним з лідерів на ринку засобів по догляду за тілом. Також компанія розвивалася і росла в світовому масштабі; так, наприклад, в 1992 році компанія розширила кордони і почала працювати в країнах Східної Європи та в Китаї.

  У 1993 році корпорація стала володарем прав на бренди рідкого мила компанії SC Johnson; це вивело «Colgate-Palmolive» в лідируючі позиції на ринку мила для рук. У 1994 році відкрилася фабрика Colgate-Palmolive в Китаї, яка займається виробництвом засобів догляду за ротовою порожниною. У 1998 році Colgate-Palmolive стає абсолютним лідером в Сполучених Штатах на ринку зубних паст, чому багато в чому сприяв успіх зубної пасти Colgate Total, яка, за твердженнями розробників, гарантує надійний захист від 12 проблем порожнини рота протягом 12 годин. Цей вид зубної пасти продають у 100 країнах світу. У 1997 році цей вид пасти був схвалений адміністрацією з питань харчування та охорони здоров'я в США, а також схвалений Американською стоматологічною асоціацією як засіб проти захворювань ротової порожнини і зубів, зокрема, карієсу і гінгівіту.

  У 2018 році компанія Colgate спільно з Apple випустили “розумну” зубну щітку. Щітка дає зворотний зв’язок в режимі реального часу. Для цього на неї необхідно встановити iOS-додаток Colgate Connect і синхронізувати пристрій з телефоном. Зубна щітка встановлює “карту рота” і контролює процес чищення зубів[5].

  Сьогодні Colgate-Palmolive має філії та відділення в більш ніж 200 країнах світу. Вона володіє такими марками, як Colgate, Palmolive, Mennen, Lady Speed ​​Stick, Softsoap, Protex, Sorriso, Kolynos, Ajax, Axion, Soupline, Suavitel і Fab, а також Hill's (корм для тварин).

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. Global Research Identifier Database — 2015.
  2. а б в г COLGATE PALMOLIVE CO 2013 Annual Report Form (10-K) (XBRL). United States Securities and Exchange Commission. February 20, 2014. 
  3. а б COLGATE PALMOLIVE CO 2014 Q1 Quarterly Report Form (10-Q) (XBRL). United States Securities and Exchange Commission. April 25, 2014. 
  4. Colgate-Palmolive, Form 10-K, Annual Report, Filing Date Feb 21, 2013. secdatabase.com. Процитовано Mar 27, 2013. 
  5. Apple і Colgate випустили "розумну" щітку (видео). 2018-01-18. 

  Посилання[ред. | ред. код]