Comatulida

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Comatulida
Comaster schlegelii , Східний Тимор
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Голкошкірі (Echinodermata)
Клас: Морські лілії (Crinoidea)
Підклас: Articulata
Ряд: Comatulida
Підряди

Bourgueticrinina
Comatulidina
Guillecrinina

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Comatulida
EOL logo.svg EOL: 1963
ITIS logo.svg ITIS: 158545
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 7581
Fossilworks: 32633

Comatulida — ряд морських лілій. Представники цього ряду не мають стебел на дорослій стадії розвитку. Ротовий отвір розташований вгорі і знаходиться в оточенні п'яти променів. Comatulida живуть на морському дні і на рифах в тропічних і помірних водах.

Опис[ред. | ред. код]

Як і інші голкошкірі, коматуліди мають радіальну симетрію у дорослому стані, хоча личинки мають двобічну симетрію. Наприкінці свого розвитку, личинки прикріплюються до морського дна за допомогою стебла. Чашечка компактна, округлої форми і утворена розташованими радіально п'ятикутними пластинками. У чашечці по центру розташований рот, анус з боку, тому кишечник набув U-подібної форми. Є п'ять довгих, деколи розгалужених променів. Кожен з них поділяється на гілочки (пір'їнки). Промінь тендітний, і якщо його віддірвати, то виросте принаймні два на цьому місці. Промені складаються з скелетних елементів, що утримуються разом за допомогою зв'язок, вони є дуже гнучкими і можуть згортатись.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Багато коматулід живуть в щілинах, під коралами або усередині губок, залишаючи видимими тільки промені. Деякі полюють вночі Багато видів можуть «ходити» по дну, піднімаючи своє тіло на променях. Багато можуть також плавати, але більшість веде, в основному, прикріплений спосіб життя.

Систематика[ред. | ред. код]

Всесвітній реєстр морських видів містить наступні підряди, надродини і родини в Comatulida:

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Mladenov, Philip V. (1983). Rate of arm regeneration and potential causes of arm loss in the feather star Florometra serratissima (Echinodermata: Crinoidea). Canadian Journal of Zoology 61 (12): 2873–2879. doi:10.1139/z83-375. 
  • Messing, Charles. Predation on living crinoids. Charles Messing's Crinoid Pages. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2012-07-26. 
  • Feather stars, Order Comatulida. Wild Singapore. 2008-10. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2012-07-26.