Comic Sans

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Comic Sans
ComicSansSpec3.svg
Стиль гарнітура
Дата створення 1994
Дизайнер Vincent Connared
Ліцензія Microsoft
CMNS: Comic Sans у Вікісховищі

Comic Sans — це сімейство рублених шрифтів, створені Вінсентом Коннаре. Вигляд був створений на основі летерінгу дитячих коміксів. Задумувався для неформальних документів та дитячої літератури. Випущений у 1994 році, Comic Sans підтримується ОС Windows, починаючи з версії Windows 95. Microsoft описував його як «звичайний але впізнаваний вигляд, що виявився надзвичайно популярним у широкого кола людей».

Часте використання, зазвичай недоречне, створило шрифту славу несмаку.

Історія[ред. | ред. код]

Дизайнер Microsoft Вінсент Коннаре розпочав роботу над Comic Sans у жовтні 1994 року після того, як вже створив орієнтовані на дітей шрифти для різних програм. Побачивши бета-версію Microsoft Bob (провалений проект, що був орієнтований на недосвідчених користувачів комп'ютера), яка використовувала Times New Roman у слові повітряних кульок мультиплікаційних персонажів, він відчув, що шрифт надає програмному забезпеченню надто формальний вигляд. Щоб зробити Microsoft Bob доступнішим для своєї аудиторії, він вирішив створити нову гарнітуру, засновану на стилі написання коміксів, які він мав у своєму кабінеті, зокрема «Темний лицар повертається» та «Сторожі» .

Завершилось створення шрифта запізно, щоб включити його до Microsoft Bob, тож він потрапив до Microsoft 3D Movie Maker. Пізніше шрифт був включений у стандартний пакунок Windows 95.

Причина ненависті[ред. | ред. код]

Comic Sans спочатку був розроблений для використання в балачках програми під назвою Microsoft Bob. Шрифт не був завершений вчасно, щоб фактично ввійти в програму, але він з часом працював з Windows 95; і ось тоді шрифт дійсно став некрасивим.

Після того, як шрифт опинився в руках користувачів Windows 95, не була описана його ціль. Коли він з’явився у вільному доступі, його почали використовувати всі, хто хотів роздрукувати вітальну листівку, чи будь-що, де Times New Roman виглядав занадто офіційно.

Цей шрифт був розроблений для використання на екрані, і в 1994 році, коли шрифт був розроблений, більшість комп'ютерів для особистого користування - а також Windows 95 - не мали зглажування.

Зглажування допомагає шрифтам виглядати гладко на екрані. Без згладжування мурашок шрифти виглядають зазубреними - як би вони виготовлені з LEGOS®.

Зауважте, наскільки краще “e” Comic Sans розподіляє свою візуальну вагу, коли він знаходиться у старих комп'ютерах.

Насправді, порівнюючи з Garamond, який спочатку не був розроблений для екрана , Comic Sans отримує досить хороший показник з точки зору читабельності.

Технічні особливості[ред. | ред. код]

Comic Sans має свою долю сумної слави не лише через надмірне використання, а й через технічні особливості. Оскільки він створювався не як повноцінна гарнітура, а як вирішення проблеми з інтерфейсом, про яку весь час забували.

Все пізнається в порівнянні, тож давайте зрівняємо Comic Sans та Helvetica, що є найбільш вивіреною гарнітурою. Відрізняються вони не лише «настроєм», а й безліччю технічних моментів. Проте схожостей досить, аби це не було порівнянням чорного й білого.

ОБИДВА МАЮТЬ НЕМОДУЛЬОВАНІ УДАРИ[ред. | ред. код]

Немодульований штрих означає, що товщина штрихів шрифтів не змінюється протягом всього обведення. Цей зразок показує, чим форма Halvetica відрізняється від форми Garamond , який має модульований штрих. Comic Sans також має немодульований хід.

HELVETICA КРАЩЕ КЕРУЄ ВАГОЮ[ред. | ред. код]

Хоча штрихи листів Helvetica немодульовані, деякі коригування вносяться для підвищення її розбірливості. Наприклад, зауважте, як удар на Helvetica стає тоншим, коли плече зустрічається стеблом на цій букві "n". Це допомагає шрифту розприділити вагу. Зауважте, як Comic Sans працює не так. Якщо примружити очі, ви помітите, що є непропорційно важка зона, де ці удари зустрічаються на Comic Sans, тоді як вага Helvetica розподіляється більш рівномірно. Іронія у цьому розрізненні полягає в тому, що Comic Sans насправді створений під впливом від враження письма фломастером.

Це неправильне управління зоровою вагою - головне питання, яке робить читання Comic Sans неприємним досвідом. Рівномірність ваги або «текстура» важлива для читабельності гарнітури. Букви чи блоки тексту, які містять непропорційно легкі чи важкі плями, створюють бруд.

Цей приклад показує, як блок набору тексту в Helvetica відрізняється текстурою від блоку тексту, встановленого в Comic Sans.

Зауважте різницю в лініях та білому просторі. Comic Sans “e” видається темнішим, ніж інші літери, оскільки його візуальна вага нерегульована. Порівнюючи Garamond та Helvetica, ми можемо отримати уявлення про те, чому.

"E" Garamond має дуже велику діафрагму та маленьке око, але його модуляція ходу забезпечує збалансованість. Вага удару в нижній лівій частині "е" врівноважується великим отвором, а крихітне око врівноважується дуже тонкою смужкою. Helvetica підтримує рівновагу, компенсуючи відсутність модуляції ходу за рахунок більшого ока та меншої діафрагми.

Comic Sans, однак, завдяки своєму стилю, написаному рукописним текстом, має нахилене - до речі, «венеціанське» - око до свого «е», надаючи йому і маленьке око, і велику діафрагму. Оскільки в Comic Sans немає модуляції обведення, виникає ще одна проблема.

COMIC SANS МАЄ проблеми з кернінгом[ред. | ред. код]

Кернінг. Гарні шрифти мають параметри, встановлені для кожної літери комбінації (або «таблиці кернінгу»), в якій з часом може бути встановлений шрифт; але якщо самі букви не розроблені з урахуванням того, як букви будуть співвідноситись один з одним, то створити хороші таблиці кернінгу неможливо.

Ви можете бачити, що Comic Sans має незграбний проміжок між "f" і "o", але це сполучення просто не може бути більш щільно закрученим, оскільки це створить область напруги - від занадто близької близькості - між поперечиною "f" і "o" Ви можете бачити подібні проблеми в усьому шрифті, але це один із кращих прикладів. Цю проблему можна було б уникнути, якби передня частина поперечини "f" була не такою довгою (зауважте, що вона коротша на Helvetica). Один із способів компенсувати ці погані пари - це виділити літери трохи в цілому, щоб забезпечити порівняно більш жорсткі пари для проблемних областей; але це не представляється можливим у більшості комп'ютерних програм, і це не виправить інші помилки Comic Sans.

Додаткова інформація[ред. | ред. код]

Відгук творця про шрифт

Джерела[ред. | ред. код]