Command & Conquer: Red Alert 3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Command & Conquer: Red Alert 3
Обкладинка Command & Conquer: Red Alert 3 (версія для Windows)
Розробник EA Los Angeles
Видавець Electronic Arts
Геймдизайнер Robert Taylor (режисер)
Композитор Frank Klepacki, James Hannigan, Timothy Michael Wynn[1]
Частина серії 'Command & Conquer (головна)
Red Alert (підсерія)
Попередня гра серії Command & Conquer: Red Alert 2
Дата випуску Windows: 28 жовтня 2008
Xbox 360: 31 жовтня 2008
PlayStation 3: 23 березня 2009.
Mac OS X: березень 2009.
Версія 1.12 (15 липня 2009)
Жанр(и) Стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
BBFC: 12
ESRB: T
PEGI: 16+
Платформа Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows і macOS
Рушій гри RNA
Режим гри багатокористувацька гра, одиночна гра і Кооперативна гра
Носій DVD-DL, Blu-ray Disc, Steam
Системні
вимоги
Мінімальні: Windows XP SP2, AMD Athlon 3000+/Intel P4 2.2GHz чи еквівалентний, 1GB of RAM, 6GB вільного місця на HD, nVidia GeForce 6 series/ATI X1800 or better, DX9c or 10 compatible sound.
Рекомендовані: Windows Vista SP1, AMD Athlon X2 (3500+)/Intel Core 2 Duo (2.6GHz) чи еквівалентний, 2GB of RAM, 10GB вільного місця на HD, nVidia GeForce 6800 чи краща/ATI X1900 чи краща.
An internet connection is required to activate for online gaming.
Керування клавіатура і миша, геймпад
Сайт Офіційний веб-сайт

Command & Conquer: Red Alert 3 — відеогра, стратегія у реальному часі, розроблена EA Los Angeles і видана Electronic Arts. Гра була анонсована 14 лютого 2008 року[2], випущена для ПК на базі Microsoft Windows 28 жовтня того ж року в США і через три дні в Європі. Версії для Xbox 360 та Playstation 3 були видані 11 листопаду та 21 січня 2009 року відповідно. Офіційне самостійне доповнення Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising було видане через цифрову дистрибуцію у березні 2009 року.

Події гри відбуваються в альтернативній історії, де Другої Світової війни не існувало, натомість відбулася війна між Радянським Союзом і Північноатлантичним Альянсом. Зазнавши поразки, радянські політики користуються машиною часу, щоб змінити історію і забезпечують перевагу Союзу у війні. Але історія змінилася і в іншому — утворилася могутня й агресивна Японська Імперія.

Red Alert 3 використовує відеовставки з живими акторами і пародіює численні штами з фільмів та інших відеоігор про США, СРСР і Японію[3].

Ігровий процес[ред.ред. код]

Red Alert 3 ігровою механікою та інтерфейсом подібна на випущену раніше Command & Conquer 3. Гравець збирає ресурси з використанням «комбайнів» з рудників, а потім використовує ці ресурси для розбудови бази і створення військ, щоб атакувати противника або виконати інше поставлене завдання. Основними нововеденнями Red Alert 3 порівняно з другою частиною є додавання повноцінної третьої сторони, Японської Імперії, кооперативна кампанія, а також розширення війни на воді.

Проходження кампаній кооперативне — кожна місія грається разом з союзником, або під керівництвом комп'ютера, або іншого гравця. Обидві команди розділяють спільний дохід. Кампанія має дев'ять місій для кожної сторони. Сюжетні лінії кожної зі сторін є взаємовиключними, на відміну від Tiberium Wars і доповнення Uprising.

Рудники, звідки добуваються ресурси, з часом вичерпуються. Крім того функціонування будівель вимагає електроенергії, яка виробляється електростанціями. Основою бази служить Збірний цех, що дозволяє будівництво інших споруд. Red Alert 3 дозволяє будувати деякі споруди на воді. При цьому такі як верфі будуються лише на воді, а військові заводи чи додзьо лише на суші.

Кожна сторона має в своєму розпорядженні «секретні розробки» — спеціальні можливості, які стають доступні в міру набору балів, що зростають під час боїв. Є три напрямки розробок, де для отримання більш руйнівних/технологічних необхідно попередньо розблокувати слабші. Секретні розробки доступні тільки поки цілий Збірний цех, причому захоплення ворожого цеху не дає ворожих розробок. Загальна обстановка на полі бою оцінюється «лічильником загрози». Від його рівня залежить швидкість набору балів секретних розробок і отримання досвіду військами. Накопичивши певний рівень досвіду, бойова одиниця стає «ветераном» — її атака зростає, а здоров'я самовідновлюється.

Сюжет[ред.ред. код]

Після фіналу Command & Conquer: Red Alert 2 за Альянс Радянський Союз зазнав поразки, а генсек Романов спробував втікти, але потрапив у полон. В охопленій протестами Москві генерал Микола Крюков та полковник Анатолій Черденко користуються секретною розробкою — машиною часу під Кремлем, розробленою фізиком Зелінським. Вони відправляються в Брюссель 1927 року на Міжнародну конференцію з фізики і вбивають Альберта Ейнштейна, тим самим змінюючи майбутнє — Альянс тепер не отримає розробок вченого. Повернувшись до сучасності, генерал Крюков виявляє, що Черденко прем'єр Радянського Союзу, який близький до повного завоювання Європи. Однак, у зміненій історії виникла Японська Імперія, яка оголосила війну СРСР і Альянсу, прагнучи світового панування. Крюков віддає наказ атакувати Японію ядерною зброєю, але його просто не розуміють — без Ейнштейна ядерну зброю не винайшли. Світ занурюється в тристоронню війну.

Радянський Союз

Гравець бере на себе роль новопризначеного радянського командира. Паралельно на інших фронтах та разом з гравцем за Союз воює генерал Крюков, який сильно переоцінює власну важливість. Першим завданням стає знищити японські сили в Ленінграді, «символі Радянського Союзу», в чому допомагають снайпер Наташа та полковник Олег Водник. Тим часом японці прямують до Москви. На їхньому шляху знаходиться ракетний стартовий комплекс, замаскований під цирк, який і слід захистити. Для остаточного відбиття нападів залишається повернути Владивосток, де стоїть захоплений флот.

Згодом новообраний президент США Акерман виступає проти СРСР, згуртувавши навколо себе найобдарованіших військових. Череденко віддає наказ привести напад в Женеві, де знаходяться банки, чим підірвати зростаючу могутність Альянсу. На острові Міконас розробляється секретна зброя, яку слід захопити раніше, ніж противник її використає. Тільки-но віддавши такий наказ, Череденко зазанає замаху на своє життя, але виживає. Боротьба з Альянсом в Європі сягає кульмінації, їхня найсильніша база знаходиться в Ісландії. Після перемоги гравець стає генералом і йому доручається вбити імператора Японії. Крюкова ж усувають як зрадника. Зелінський зв'язується з гравцем, розповідаючи про зміну історії.

СРСР вторгається до Японії, щоб убити імператора Йоширо в його палаці на горі Фудзі. Незважаючи на початкові невдачі, командир успішно перемагає трьох імперських командирів і вбиває імператора на борту його бойового меха, після чого Японія стає Японською Соціалістичною Республікою.

Прем'єр наказує командиру вирушити на острів Пасхи, щоб влаштувати пастку для союзників під виглядом підписання мирного договору. Але коли це вдається здійснити, Череденко віддає наказ знищити гравця, оскільки він тепер загроза для прем'єра. Коли атаку вдається відбити, відкривається, що Череденко сам організував замах на себе, щоб підставити Крюкова і, вірогідно, вбив Зелінського. Базу прем'єра і його самого стараннями гравця знищують. Але в цей час Альянс як ніколи ослаблений і розділений, командир починає остаточне вторгнення на Нью-Йорк, і символічно знищує Статую Свободи. Війна закінчується тим, що гравець стає наступним Прем'єром.

Альянс

Війська СРСР захопили Європу і протистоїть їм тільки Велика Британія, відбиваючи атаку за атакою. Гравець бере на себе роль новопризначеного головнокомандувача, який повинен відбити чергове радянське вторгнення до Великої Британії. Коли це здійснюється, відкривається шлях до Франції. Там необхідно відбити порт і звільнити поленених лідерів Альянсу при допомозі спецагента Тані. Рядянські війська відступають до Німеччини. В цей час Японія користується ослабленням обох сторін і розміщує в Атлантиці плавучі фортеці. Альянсу доводиться укласти перемир'я з СРСР. Об'єднані сили руйнують фортеці в Гібралтарі і Північному морі.

Президент США Акерман, який не схвалював такої коаліції, намагається знищити Москву з лазерного супутника, керованого з гори Рашмор. Командир Альянсу перемагає сили Аккермана і самого президента.

Коаліція планує спільну атаку на Токіо, щоб стерти з лиця землі все керівництво Імперії одним ударом. Ця критична битва ускладнюється, коли радянські війська залишають Альянс напризволяще. Незважаючи на величезні труднощі, командир перемагає знову, знищивши сили Імперії.

Доктор Зелінський інформує Альянс про машину часу і підготовку вторгнення з Куби. Виявивши, що СРСР побудували секретні ангари дирижаблів під спортивними аренами, командир Альянсу викорінює радянські війська на Кубі, перешкоджаючи спеціально модифікованим дирижаблям «Кіров» покинути повітряний простір острова.

Після цього командир і його сили переміщуються в Ленінград, аби притягнути радянських лідерів до відповідальності. Черденко і Крюков намагаються втікти на ракеті, але потрапляють в полон і поміщаються до кріо-в'язниці. Віце-президент Сполучених Штатів стає президентом, на публічному виступі вибачаючи Акермана.

Японська Імперія

Стратегія імператора Йоширо передбачає удари по символічних об'єктах, таких як важливі пам'ятники, щоб зламати бойовий дух ворога. З іншого боку, син імператора, принц Татцу, виступає за прямі удари по істинних військових цілях. Першою ціллю стає невелике російське місто під час святкування Нового року. Після цього імператор наказує атакувати Сталінград, зруйнувавши тамтешні пам'ятники. Новою ціллю повинна стати Одеса, в якій знаходиться Крюков. Обґрунтованість стратегії імператора проте незабаром оскаржена Татцу. Альянс готує атаку на Перл-Гарбор і на одну з плавучих фортець в Тихому океані, що відкриє шлях до Японії. Обидва напади відбиваються і японці захоплюють Голлівуд, центр пропаганди Альянсу.

Змінивши президента Акермана на андроїда-двійника, імператор дізнається про експеримент Зелінського і подорожі в часі Черденко. Це розчаровує Імператора, який вірив в божественне покровительство Японії. Він здає керівництво військовими Імперії своєму синові. Під командуванням Татцу, спільне Альянсо-радянське вторгнення в Йокогаму відбивається. В цьому бере участь спецагент Юріко з паранормальними можливостями. Повномасштабна атака на Кремль призводить до загибелі Черденко і Крюкова, а також знищення машини часу. Нарешті, Імперія вторгається в Амстердам, де розташована штаб-квартира Альянсу, і Futuretech, компанії, відповідальної за більшу частину його технологічних досягнень. На межі поразки, доктор Зелінський застосовує прототип зброї Futuretech, що знищує майже все в місті. Проте, вцілілим імперським силам вдається знищити те, що залишилося від Альянсу і радянських військ. Таким чином, війна закінчується і командувач отримує звання Верховного Сьогуна.

Оцінки[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
1UP.com PC: A-[4]
Game Informer 8.75/10
GamePro PC:4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[7]
GameSpot PC: 8/10[5]
GameSpy PC: 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[6]
IGN PC: 8.2/10[8]
PC Gamer (UK) 88%[9]
PC Gamer (US) 92%[10]
Українські
Видання Оцінка
Домашний ПК 4/5[14]
Агрегатори
Агрегатор Оцінка
GameRankings PC: 81% (46 reviews)[11]
Metacritic PC: 81% (38 reviews)[12]
X360: 77% (15 reviews)[13]

Command & Conquer: Red Alert 3 отримала в більшості схвальні відгуки, зібравши 81/100 на агрегаторі Metacritic та 81% на Game Rankings, особливо щодо кооперативної і багатокористувацької складової. Хоча гра не принесла багато, порівняно з двома попередниками, в основі маючи Red Alert 2, оглядачі не розглядали це як погану сторону.

IGN поставили грі 8.2 бали, що відповідає оцінці «Добре», з вердиктом: «Red Alert 3 виглядає наче розжована версія стратегії в реальному часі. Вона дурнувата і манірна, і також весела. Майте на увазі, що це просто знайома розвага, одна з тих, що майже не змінювалася протягом десятиліття існування».

Примітки[ред.ред. код]

 1. Interview with Command & Conquer: Red Alert 3 Music Team. Music 4 Games. 2008-10-01. Процитовано 2008-10-06. 
 2. EA rewrites history in Command & Conquer: Red Alert 3. Electronic Arts. 2008-02-14. Процитовано 2008-02-14. 
 3. Command & Conquer: Red Alert 3 на Giantmomb
 4. Neigher, Eric (2008-10-27). Command & Conquer: Red Alert 3 (PC) Review. 1UP.com. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2008-10-28. 
 5. VanOrd, Kevin (October 27, 2008). Command & Conquer: Red Alert 3 (PC) Review. GameSpot. Процитовано 2008-10-28. 
 6. Rausch, Allen (2008-10-27). Command & Conquer: Red Alert 3 (PC) Review. GameSpy. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2008-10-28. 
 7. Dagley, Andrew (2008-10-27). Command & Conquer: Red Alert 3 (PC) Review. GamePro. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2008-10-28. 
 8. Jason Ocampo. IGN: Command & Conquer: Red Alert 3 Review. IGN. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2008-11-01. 
 9. Francis, Tom (Christmas 2008). Command & Conquer: Red Alert 3. PC Gamer UK. 
 10. Stapleton, Dan (2008). Command & Conquer: Red Alert 3. PC Gamer (182). с. 62–63. ISSN 1080-4471. 
 11. Command & Conquer: Red Alert 3 (PC) Review. Game Rankings. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2008-10-28. 
 12. Command & Conquer: Red Alert 3 (PC) Review. Metacritic. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2008-10-28. 
 13. Command & Conquer: Red Alert 3 (X360) Review. Metacritic. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2008-11-12. 
 14. Дмитрий Курятник. Command & Conquer: Red Alert 3 // Домашний ПК. — Вип. № 12 (120), декабрь 2008. — С. 116—117.

Посилання[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття про стратегічну відеогру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.