Command & Conquer: Tiberian Sun

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Command & Conquer: Tiberian Sun
Cncts-win-cover.jpg
Розробник Westwood Studios
Видавець Electronic Arts
Композитор Frank Klepacki[d]
Частина серії Command & Conquer
Попередня гра серії Command & Conquer: Tiberian Dawn
Наступна гра серії Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Дата випуску 27 серпня 1999
Версія 2.03
Жанр(и) стратегія в реальному часі
Віковий
рейтинг

ESRB: T — Teens

PEGI: 12+
Платформа Microsoft Windows
Режим гри одиночна, багатокористувацька
Носій CD-ROM
Системні
вимоги
Windows 95,98/ME/2000/XP, процесор 166 МГц, 32 МБ RAM, відеокарта 2 МБ, 200 МБ місця на жорсткому диску, 4×-CD-ROM
Керування миша, клавіатура
Сайт commandandconquer.com

Command & Conquer: Tiberian Sun — відеогра, стратегія в реальному часі, розроблена компанією Westwood Studios і випущена в 1999 році. Друга самостійна гра в тиберіумній серії Command & Conquer.

Основна сюжетна лінія показує так звану Другу тиберіумну Війну між Глобальною оборонною ініціативою (GDI) і терористичною організацією, відомою як Братство Нод. Дія гри розгортається в 2030 році, через 30 років після того як GDI виграли Першу Тиберіумну Війну, показану в Command & Conquer: Tiberian Dawn.

7 квітня 2000-го року вийшло доповнення до неї Command & Conquer: Tiberian Sun — Firestorm. З 12 лютого 2010 року Electronic Arts поширює Tiberian Sun і Firestorm безкоштовно[1].

Ігровий процес[ред.ред. код]

Геймплей заснований на аналогічних принципах з Tiberian Dawn, але з новими і модернізованими юнітами і будівлями. Тут з'явився новий тип Тиберіуму — синій. Tiberian Sun має новий ізометричний ігровий рушій з відтворенням різних рівнів місцевості, щоб створювати враження справжнього 3D-середовища. Динамічне освітлення забезпечує зміну дня/ночі і відтворення спеціальних ефектів, таких як удар іонної гармати. Карти мають міські території, де підрозділи можуть ховатися або битися в міських боях. Деякі будівлі і підрозділи складаються з вокселів, хоча піхота як і раніше подається у вигляді спрайтів[2].

В ході кампанії можуть бути обрані різні маршрути, деякі з них приводять до додаткових місій, які можуть змінювати складність основної місії, або давати гравцеві додаткові юніти і технології. Tiberian Sun — остання гра в серії, де можливе таке проходження (в Command & Conquer 3: Tiberium Wars порядок проходження не впливає на сюжет).

Tiberian Sun використовує відеовставки з відомими голлівудськими акторами. Майкл Б'єн грає командира GDI Майкла МакНіла, який звітує перед генералом Джеймсом Соломоном, якого грає Джеймс Ерл Джонс. На боці Нод, Френк Загарино зображує командира Антона Славіка, який підпорядкований Кейну, якого грає Джозеф Кукан. Забуті представлені Крістін Стіл в ролі Умагон, Крістофер Уїнфілд грає Тратоса, лідера мутантів, і Нільс Аллен Стюарт роль коммандо мутантів.

Tiberian Sun має три фракції, кожна зі своїми унікальними перевагами і тактиками; Глобальна оборонна ініціатива (GDI), Братство Нод (Nod) і Забуті (неграбельна нейтральна фракція мутованих під дією тиберіуму людей).

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет продовжує події першої частини — в результаті військової операції GDI 2002-го року, храм Нод в Сараєво був знищений. За офіційною версією Кейн, лідер Братства Нод, загинув, хоч тіло і не було знайдене. Учасники Братства проте вважали, що їхній пророк живий, що дозволило проіснувати Братству аж до 2030 року. Нод було очолено генералом Хассаном, котрий утримував організацію від будь-яких дій, спрямованих проти GDI.

Події Tiberian Sun починаються в 2030 році, коли невідомо звідки з'являється абсолютно не постарілий за минулі роки Кейн і починає новий етап боротьби з GDI за тотальний контроль над планетою. Тим часом Тиберіум вразив більшу частину поверхні Землі і став серйозною загрозою для людства.

Кампанії за обидві сторони конфлікту мають подібні місії, але суперечать одна одній. Канонічною є кампанія за GDI.

Кампанія за GDI[ред.ред. код]

Командор GDI МакНіл отримує завдання від генерала Соломона зупинити наступ Нод на форпост GDI у Фініксі, штат Аризона. Хоча йому вдається вибити ворога з регіону, GDI зазнали значних втрат. Деякий час по тому, сили GDI виявляють НЛО неподалік від бази Братства. Кейн дає наказ захопити НЛО, війська Нод не справляються із завданням. Всередині інопланетного корабля військові знаходять артефакт під назвою «Тацит». МакНіл на борту стикається з лідером мутантів на ім'я Умагон, яка пообіцяла допомогти в обмін на підтримку GDI в порятунку лідера Забутих, Тратоса, забраного Братством для розшифровки інформації з Тацита. На порятунок Тратоса Соломон посилає МакНіла до Південної Америки, на штурм цитаделі генерала Веги. МакНіл успішно захоплює фортецю і намагається допитати Вегу, однак, Вега приймає смертельну дозу наркотика, а Кейн запускає ядерний удар по об'єкту. МакНілу не вдається отримати щось більше, ніж натяки, що НЛО створене Братством, а Кейн володіє іншою частиною Тацита. Тацит опиняється в руках GDI . Війська Нод атакують базу GDI в Хаммерфесті під командуванням Антона Славіка, де знаходяться елементи (кристали) нової зброї GDI. МакНіл очолює десантну групу, щоб відбити базу, та Нод втигають вивезти кристали, які втім не відвозять далеко. Генерал Соломон дізнається про нові хімічні ракети Кейна і винищувачі «Баньші». GDI успішно завершує операції з їх знищення в Європі. Під час цих операцій Умагон захоплюють Нод і доставляють в піраміду Кейна в Каїрі. Транспортний корабель «Кодіак», що перевозить Тацит не може продовжити шлях до орбітальної станції «Філадельфія» через іонні бурі. Братство намагається повернути Тацит. Після відбиття нападу Нод, корабель продовжує рух. Нод готуються знищити «Філадельфію» і запустити ракету WAM (World Altering Missile), яка заразить тиберіумом всю планету. Сили GDI знищують джерела загрози. Кейн ховається в своїй піраміді під Каїром і готується запустити тиберіумну ракету. GDI оточують піраміду, запуск ракети зривається. Тим часом Кейн готує свою втечу з Каїру, яку не встигає здійснити.

МакНіл рятує Умагон і пронизує Кейна осколком Тиберіуму, демонструючи світові, що цього разу Кейн мертвий. Однак насправді лідер Братства, як з'ясовується з продовжень, знову вижив.

Кампанія за Нод[ред.ред. код]

Незадовго до основних подій Антона Славіка, прелата Чорної руки і досвідченого командира, очільник Братства генерал Хассан звинувачує у зраді та кидає до в'язниці. Славіку вдається втекти з ізолятора за сприяння Оксани Христос. Зв'язавшись з силами Нод, вірними заповідям Кейна, він викриває, що Хассан працює на GDI та успішно повалює генерала в ході низки операцій і стає лідером Братства. Кейн також показує себе в цей час, що об'єднує частини Братства Нод. З возз'єднанням Нод, Кейн ініціює кілька нападів на бази GDI по всьому світу. Кейн доручає Славіку отримання Тацита, інопланетної бази даних, яка була на борту НЛО. Після отримання Тацита, Нод захоплюють Умагон. Умагон вдається втекти, та це виявляється спланованим, щоб вона привела Нод до основних сил Забутих. Славік і Оксана потрапляють в полон до GDI, звідки їх визволяє кіборг-командо.

Нод знищують ряд науково-дослідних установ GDI а також затримують випуск крокуючої техніки марки «Mammoth Mk. II» шляхом знищення первісного прототипу. Атакуючи базу в Хаммерфесті, сили Братства стикаються з МакНілом. Сили Славіка успішно розміщують три МБР і знищують станцію «Філадельфія». Згодом з піраміди Кейна запускається Ракета перебудови світу (WAM) і розносить Тиберіум по всій Землі. Кейн перед її запуском розчиняється в повітрі. У фіналі показується наша планета, повністю покрита кристалами Тиберіуму.

Доповнення[ред.ред. код]

Command & Conquer: Tiberian Sun — Firestorm — аддон до Tiberian Sun, розроблений Westwood і виданий Electronic Arts 7 березня 2000 року.

Сюжет охоплює події з вересня 2030 року до серпня 2031, коли переділ влади спричинив важкі наслідки для Братства. Місце страченого генерала Хассана зайняла Оксана Христос, Антон Славік хотів очолити НОД, але члени Внутрішнього Кола Братства переконані, що тільки CABAL, як творіння Кейна може очолити Братство. Однак CABAL, отримавши Тацит, вважає, що люди йому не потрібні і починає війну як проти GDI так і Нод, щоб створити новий світ, населений підконтрольними йому кіборгами. Як з'ясовується в кінці однієї з кампаній, не останню роль в цьому зіграв вцілілий Кейн.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Soundtrack[ред.ред. код]

 1. Tiberian Sun - Approach
 2. Tiberian Sun - Deply Machines
 3. Tiberian Sun - Dusk Hour
 4. Tiberian Sun - Elusive
 5. Tiberian Sun - Flurry
 6. Tiberian Sun - Gloom
 7. Tiberian Sun - Hacker
 8. Tiberian Sun - Heroism
 9. Tiberian Sun - Infiltration
 10. Tiberian Sun - Infrared
 11. Tiberian Sun - Ion Storm(1)
 12. Tiberian Sun - Ion Storm(2)
 13. Tiberian Sun - Killing Machine
 14. Tiberian Sun - Link Up
 15. Tiberian Sun - Lone Troop
 16. Tiberian Sun - Mad Rap
 17. Tiberian Sun - Map Theme
 18. Tiberian Sun - Mutants
 19. Tiberian Sun - Nod Crush
 20. Tiberian Sun - Pharotek
 21. Tiberian Sun - Rain in the Night 2
 22. Tiberian Sun - Red Sky
 23. Tiberian Sun - Score Screen
 24. Tiberian Sun - Scout
 25. Tiberian Sun - Slave to the System
 26. Tiberian Sun - The Defense
 27. Tiberian Sun - Time Bomb
 28. Tiberian Sun - Valves
 29. Tiberian Sun - What Lurks