concrete5

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
concrete5®
Concrete5 logo.jpg
Concrete5 screenshot.png
Тип система керування вмістом
Розробник Franz Maruna Andrew Embler
Стабільний випуск 8.1.0 (27.02.2017)
Версії 8.1.0 (24 січня 2017)
Операційна система декілька
Написано на PHP, JavaScript
Стан розробки активний
Ліцензія MIT
www.concrete5.org

concrete5 (вимова: «Кóнкріт») — система керування вмістом сайту з відкритим вихідним кодом, що розповсюджується за ліцензією MIT[1].

У більшості популярних CMS для того, щоб редагувати сторінку, потрібно зайти в адміністративну панель, внести свої зміни там, потім повернутися на сайт, оновити сторінку, і тільки тоді ці зміни можна побачити.

У concrete5 адміністративна панель теж є, але для того, щоб редагувати сторінки, заходити в неї зовсім не обов'язково. Якщо ви залоговані на сайті з правами адміністратора, то можете увімкнути на сторінці режим редагування і додавати або прибирати вміст, не йдучи з неї. Більшість з тих, хто працював з concrete5, сходяться на думці, що це набагато зручніше, ніж редагування через адміністративну панель.

Більш того, з такою системою редагування ви самі можете конструювати сторінку свого сайту, додаючи які завгодно блоки в шапку, ліву/праву колонку або футер (підвал сайту).

У concrete5 є багато опцій, що дозволяють працювати з зовнішнім виглядом вмісту вашої сторінки. Наприклад, вкладка «Дизайн» дозволяє прописати доданому вами модулю колір фону, кордон, фонове зображення, додати відступи і ще багато чого, а також ви можете зберегти цей стиль і використовувати його для інших модулів. Вкладка «Додати розмітку» розбиває сторінку на кілька колонок, в кожну з яких можна додати свій модуль. Ви самі налаштовуєте кількість і ширину цих колонок. Зазвичай, для того, щоб зробити на своєму сайті такі зміни, користувачеві треба знати як мінімум HTML і CSS, так що ці можливості — це явна перевага concrete5.

У concrete5 дуже цікава концепція менеджера файлів. Зазвичай файли, які ви завантажуєте на сайт, потрібно розбивати по теках. Тут же вони включаються не в теки, а в групи. Потім, наприклад, при додаванні модуля фотогалереї, ви можете виводити зображення з певної групи. До того ж, один файл може бути включений відразу в декілька груп. Це потрібно для того, щоб одні й ті ж слайди показувалися у фотогалереях на різних сторінках.

Крім того, є можливість редагувати завантажені на сайт зображення безпосередньо в менеджері файлів. Їх можна збільшувати, зменшувати, повертати тощо.

Concrete5 дозволяє присвоювати сторінці атрибути, дуже корисні для просування сайту в пошукових системах. Наприклад, присвоїти кожній сторінці канонічний URL, для кожної сторінки можна прописати метадані, а при необхідності можна виключити її з навігації, і з карти сайту. Переадресування старих сторінок сайту на нові сторінки за допомогою 301-го редіректу. Таким чином ви уникнете дублювання сторінок і попадання непотрібних сторінок в індекс.

Коли ви редагуєте сторінку, кожна версія зберігається. Потім, якщо щось не так, ви можете завжди повернути попередню версію сторінки.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. concrete5 Open Source License. — Дата звернення: 20.05.2017.

Посилання[ред. | ред. код]