Concrete5

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
concrete5®
Concrete5 logo.jpg
Concrete5 screenshot.png
Розробник(и) Franz Maruna Andrew Embler
Стабільний випуск 5.6.3.2 (15.04.14 )
Версії 8.1.0
Нестабільний випуск 5.7.0.1(15.04.14)
Написано на PHP
Операційна система декілька
Розмір 18.6 МБ (заархівовано)
Стан розробки Активний
Тип Система керування вмістом
Ліцензія Ліцензія MIT
Веб-сайт www.concrete5.org

concrete5 (вимова: «Кóнкріт») — система керування вмістом сайту з відкритим вихідним кодом, що розповсюджується за ліцензією MIT[1].

У більшості популярних CMS для того, щоб редагувати сторінку, потрібно зайти в адміністративну панель, внести свої зміни там, потім повернутися на сайт, оновити сторінку, і тільки тоді ці зміни побачити.

У Concrete5 адміністративна панель теж є, але для того, щоб редагувати сторінки, заходити в неї зовсім не обов'язково. Якщо ви залоговані на сайті з правами адміністратора, то можете включати на сторінці режим редагування і додавати або прибирати вміст, не йдучи з неї. Більшість з тих, хто працював з Concrete5, сходяться на думці, що це набагато зручніше, ніж редагування через адміністративну панель.

Більш того, з такою системою редагування ви самі можете конструювати сторінку свого сайту, додаючи які завгодно блоки в шапку, ліву/праву колонку або футер (підвал сайту).

У Concrete5 є багато опцій, що дозволяють працювати зі зовнішнім виглядом вмісту вашої сторінки. Наприклад, вкладка «Дизайн» дозволяє прописати доданому вами модулю колір фону, кордон, фонове зображення, додати відступи і ще багато чого, а також ви можете зберегти цей стиль і використовувати його для інших модулів. Вкладка «Додати розмітку» розбиває сторінку на кілька колонок, в кожну з яких можна додати свій модуль. Ви самі налаштовуєте кількість і ширину цих колонок. Зазвичай для того, щоб зробити на своєму сайті такі зміни, користувачеві треба знати як мінімум HTML і CSS, так що ці можливості — це явна перевага Concrete5.

У Concrete5 дуже цікава концепція менеджера файлів. Зазвичай файли, які ви завантажуєте на сайт, потрібно розбивати по теках. Тут же вони включаються не в текі, а в групи. Потім, наприклад, при додаванні модуля фотогалереї, ви можете виводити картинки з певної групи. До того ж, один файл може бути включений відразу в кілька груп. Це потрібно для того, щоб одні й ті ж слайди показувалися у фотогалереях на різних сторінках.

Крім того, є можливість виправляти завантажені на сайт картинки прямо в менеджері файлів. Їх можна збільшувати, зменшувати, повертати тощо

Concrete5 дозволяє додавати сторінці атрибути, дуже корисні для просування сайту в пошукових системах. Наприклад, кожній сторінці задається канонічний URL, для кожної сторінки можна прописати метадані, а при необхідності можна виключити її з навігації, і з карти сайту. Переадресування старих сторінок сайту на нові сторінки за допомогою 301 редіректу. Таким чином ви уникнете дублювання сторінок і попадання непотрібних сторінок в індекс.

Коли ви редагуєте сторінку, кожна версія зберігається. Потім, якщо щось не так, ви можете завжди повернути попередню версію сторінки.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]