Concurrent Versions System

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
CVS
Тип Система контролю версій
Розробник The CVS Team
Стабільний випуск 1.11.23 (2008-5-8)
Нестабільний випуск 1.12.13 (2005-9-28)
Операційна система Unix-like, Windows
Мова програмування C
Ліцензія GNU General Public License
Репозиторій savannah.nongnu.org/projects/cvs
Вебсайт cvs.nongnu.org

CVS (від англ. Concurrent Versions System) — система контролю версій. Виникла в результаті розвитку RCS. Дік Грун[en] наводить короткі історичні відомості про CVS на своїй сторінці[1]. Вільний переклад частини тексту:

CVS був створений для того, щоб мати можливість працювати з моїми двома студентами над компілятором ACK мови C. У нас трьох були майже несумісні за часом графіки (один студент мав постійне місце роботи, інший з'являвся нерегулярно, а я міг працювати над проєктом лише ввечері). Наш проєкт тривав з липня 1984 до серпня 1985. CVS спочатку називався cmt, оскільки він дозволяв нам фіксувати версії незалежно (від англійського commit — фіксувати).

Код вперше вийшов у світ на конференції mod.sources 23 червня 1986.

Код, який в результаті набув сучасний вигляд системи CVS, був розпочатий спільно з Brian Berliner у квітні 1989, з наступними доповненнями від Джефа Полка та інших учасників. Браєн Берлінер написав документ з описом покращень програми CVS[2], які вона встигла набути за час внутрішнього використання у Prisma — сторонньому розробнику ядра SunOS, після чого Браєн випустив її на розгляд суспільства під GPL.

На теперішній час CVS підтримує група волонтерів. Версія CVS для Microsoft Windows, відокремлена у свій проєкт CVSNT[3].

Відношення CVS до проєкту GNU може трактуватися по різному: на одній сторінці сайт GNU розповсюджує програму як «пакет GNU», а на іншій CVS перебуває у розділі «інший проєкт під ліцензією GPL». На FTP сервері програма лежить у директорії /non-gnu/.

CVS і Subversion[ред. | ред. код]

Subversion спроєктована з підтримкою двійкових файлів, дозволяє мати версії директорій так само, як і файлів, дозволяє перейменовувати файли однією командою зі збереженням історії, має атомарні комміти.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Короткі історичні відомості про CVS (англ.). Архів оригіналу за 7 грудня 2006. Процитовано 17 грудня 2006. 
  2. Berliner, Brian (1990). CVS II: Parallelizing Software Development (англ.). Архів оригіналу за 5 червня 2007. Процитовано 26 грудня 2020. 
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 30 травня 2002. Процитовано 22 квітня 2022. 

Література[ред. | ред. код]