Concurrent Versions System

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
CVS
Тип Система контролю версій
Розробник The CVS Team
Стабільний випуск 1.11.23 (2008-5-8)
Репозиторій savannah.nongnu.org/projects/cvs
Нестабільний випуск 1.12.13 (2005-9-28)
Операційна система Unix-like, Windows
Написано на C
Ліцензія GNU General Public License
Вебсайт cvs.nongnu.org

CVS (від англ. Concurrent Versions System) - система контролю версій. Виникла в результаті розвитку RCS. Дік Грун[en] привів короткі історичні відомості про CVS на своїй сторінці[1]. Вільний переклад частини тексту:

CVS був створений для того, щоб мати можливість працювати з моїми двома студентами над C компілятором ACK (Amsterdam Compiler Kit). У нас трьох були майже несумісні за часом графіки (один студент мав постійне місце роботи, інший з'являвся нерегулярно, а я міг працювати над проектом лише ввечері). Наш проект тривав з липня 1984 до серпня 1985. CVS спочатку називався cmt, оскільки він дозволяв нам фіксувати версії незалежно (від англійського commit — фіксувати).

Код вперше вийшов у світ на конференції mod.sources 23 червня 1986.

Код, який в результаті набув сучасний вигляд системи CVS, був розпочатий спільно з Brian Berliner у квітні 1989, з наступними доповненнями від Jeff Polk та інших учасників. Brian Berliner написав документ з описом покращень програми CVS, які вона встигла набути за час внутрішнього використання у Prisma — сторонньому розробнику ядра SunOS, після чого Brian випустив її на розгляд суспільства під GPL.

На теперішній час CVS підтримує група волонтерів. Версія CVS для Microsoft Windows, відокремлена у свій проект CVSNT[2].

Відношення CVS до проекту GNU може трактуватися по різному: на одній сторінці сайт GNU розповсюджує програму як «пакет GNU», а на іншій CVS перебуває у розділі «інший проект під ліцензією GPL». На FTP сервері програма лежить у директорії /non-gnu/.

CVS і Subversion[ред. | ред. код]

Subversion спроектована з підтримкою двійкових файлів, дозволяє мати версії директорій так само, як і файлів, дозволяє перейменовувати файли однією командою із збереженням історії, має атомарні комміти.

Зноски[ред. | ред. код]

  1. короткі історичні відомості про CVS
  2. http://www.cvsnt.org

Література[ред. | ред. код]