Contra: Shattered Soldier

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Contra: Shattered Soldier
Обкладинка північноамериканської версії
Загальне
Розробник KCET
Видавець Konami
Жанр(и) біжи і стріляй
Платформа
Мова японська
Творці
Композитор(и) Ямаока Акіра
Технічне
Дата випуску

PlayStation 2
США22 жовтня 2002
Японія11 листопада 2002
Європейський Союз14 лютого 2003
PlayStation Network (PSN)
Японія25 липня 2012

США11 червня 2013
Вік. обмеження ESRB: T
Режим гри Одиночна гра, кооперативний мультиплеєр
Носій 1 CD / 1 DVD (PAL-регіон)
Керування геймпад PlayStation 2, PlayStation 3
Contra
Посилання
Сайт http://www.konami.jp/gs/game/contra/en/

Contra: Shattered Soldier (в Японії Shincontra (真 魂斗罗)) — відеогра жанру «біжи і стріляй» 2002-го року, частина серії Contra від Konami. Вона була розроблена командою Kijirushi, групою співробітників усередині KCET (Konami Computer Entertainment Tokyo). Гра повернулася до двовимірного стилю гри, використовуваного в серії до Contra: Legacy of War. Спочатку вона була випущена для PlayStation 2 в 2002 році, для PlayStation Network в 2012 році для Японії і 2013 для Північної Америки.

Shattered Soldier повернулася до класичної ігрової системи, використовуваної в серії до Contra: Legacy of War. У грі використовується вид збоку, але з використанням повністю тривимірної графіки, хоча деякі рівні мають вид ззаду і спереду, як у класичних іграх серії. Елементи управління та здібності персонажів схожі на ті, що були в Contra III: The Alien Wars та Contra: Hard Corps.

Ця частина сюжетно завершує історію боротьби людства з іншопланетянами, але є не останньою грою на цю тему.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Як і раніше, гравець керує бійцем, який біжить рівнем і знищує всіх ворогів зі стрілецької зброї. Істотною відмінністю Shattered Soldier від попередніх ігор серії є відсутність пауер-апів. Замість цього персонажі мають сталий набір з трьох видів зброї, які можуть вільно використовувати. Кожна зброя має два режими стрільби.

 • Автомат  — при одиночному натисканні відповідної кнопки геймпада стріляє однією кулею чи автоматичним вогнем (англ. Machinegun). В зарядженому режимі, при довгому натисканні, викидає вперед сняряд, який вистрілює навколо багато куль (англ. Round Sweep).
 • Вогнемет  — стріляє струменем полум'я при натисканні кнопки альтернативного вогню (англ. Fire Whip). В зарядженому режимі вистрілює потужний довгий струмінь (англ. Energy Shot).
 • Гранатомет  — стріляє гранатами, які котяться по землі (англ. Diver Mine). В зарядженому режимі — багатьма самонавідними зарядами (англ. Homing Missiles).

Існує два рівня складності — легкий і нормальний. На легкому є 8 життів і 99 продовжень, але за будь-якої ефективності, граючи на ньому, не можна пройти всю гру повністю. Нормальний рівень має 3 життя і 3 продовження. Початково доступні перші чотири рівні, які можна проходити по одному, решта відкриваються при проходженні попередніх на високі оцінки. Додаткові життя можна отримати за перші 15000 очок і за кожні 20000 наступних.

Подібно до Contra: Hard Corps, Shattered Soldier має декілька закінчень. Проте, закінчення залежать не від вибору на певних етапах, а від вправності гравця. Гра має систему «Hit Rate», яка вимірює у відсотках кількість завданих гравцем ушкоджень ворогам. Кожна унікальна ціль на кожному етапі, будь то реальний ворог або об'єкт, збільшує цей показник. Високий коефіцієнт «Hit Rate», поряд з витратами життів та використанням продовжень, визначає закінчення і розблокування додаткових функцій.

Оцінки «Hit Rate»:

 • 100 % = S
 • 86-99 % = A
 • 75-85 % = B
 • 74 % і нижче = C

Гравець може повторити раніше пройдені етапи для досягнення більш високої оцінки, перш ніж грати п'ятий рівень (після цієї точки подальші рівні йдуть безперервно один за одним)[1].

Сюжет[ред. | ред. код]

У 2642 році Земля залишається покрита шрамами від попередніх конфліктів з прибульцями. 80 % населення планети було знищено через несправність мережі магнітної зброї масового ураження. Білл Райзер, герой воєн з іншопланетянами, був притягнутий до відповідальності за інцидент, а також за вбивство свого партнера, Ленса Біна, який, за повідомленнями, намагався його зупинити. За це Білла було засуджено до 10 000 років замороження в кріогенній в'язниці.

Проте п'ять років по тому, в 2647, Земля стикається з іншою загрозою — терористичною організацією «Кривавий Яструб», яка поширює паніку по всьому світу. Правлячий уряд, «Тріумвірат», вирішує звільнити Білла Райзера до завершення покарання, з урахуванням його попередніх успіхів у захисті Землі, в надії нейтралізувати терористів. Його напарником стає Люсія, солдат-кіборг, створена на основі досліджень професора Гео Мандрейка.

Люсію і Білла посилають в Африку, куди прибув лідер терористів проінспектувати свої війська. Герої борються з терористами і їхніми роботами, скоро зустрічаючи іншопланетних істот. Наприкінці шляху їх обстрілює вертоліт, який сам стає жертвою чудовиська-черепахи. Білл з Люсією вриваються в штаб терористів, де бачать живого Ленса, який і є лідером терористів. Ленс, пам'ятаючи дружбу з Біллом, дозволяє йому і Люсії піти, але ставиться до нього зверхньо за те, що Білл служить Тріумвірату. Після своєї промови Ленс телепортується зі штабу. Білл згадує, що 6 років тому поранений Ленс хотів йому щось сказати, але знепритомнів.

Наступною ціллю є поїзд з біологічною зброєю, який прямує до житлової зони в Росії. Хоча його добре охороняють, герої зупиняють поїзд. Терористи атакують Нью-Йорк. На нижніх рівнях міста доводиться боротися з іншопланетянами та крокуючим поїздом терористів. Тріумвірат після цього обговорює, що Білл і Люсія починають задавати зайві питання, а самим правителям людства варто бути обережнішими, оскільки Релікт майже розшифрований.

Біля Японії терористи захоплюють глибоководну електростанцію і герої вирушають туди. Після цього їх посилають на архіпелаг, де вперше зустріли іншопланетян ще під час подій першої Contra. Саме там перебуває Ленс, котрий атакує героїв і повідомляє, що злився з прибульцем, демонструючи надлюдські можливості. Він переносить героїв в ілюзії, звідки вони з боєм вибираються. Якщо рівень пройдений на оцінку, нижчу «B», буде закінчення 1.

Якщо гравець був вправним, Ленс розповідає чому став терористом: 20 років тому на Юпітері були знайдені сліди цивілізації Моіраї, яка правила галактикою задовго до появи людства. Моіраї покинули нашу галактику. Люди, знайшовши їхнє святилище, добули звідти Релікт і доставили його на Землю. За кілька років Землю атакували охоронці Релікту, щоб повернути його в святилище. Це і були прибульці, з якими люди боролися минулі роки. Тріумвірат активував магнітну зброю, щоб усунути політичних та інших противників і правити світом, а Ленса зробив козлом відпущення.

Ленс помирає і тоді Білл з Люсією вирушають боротися з Тріумвіратом. Коли вони знаходять лиходіїв, ті вже отримують силу Релікта, але відчувають, що навпаки слабнуть. Релікт вбиває їх і змінює багато форм, атакуючи героїв. Зрештою він вибухає, а Білл з Люсією уникають вибуху. (Закінчення 2).

Закінчення[ред. | ред. код]

 • Закінчення 1: Ленс підриває себе, сказавши наостанок, що Білл надто сильний, скоро його «приберуть». В цей час постріл з орбітальної зброї знищує архіпелаг.
 • Закінчення 2: Герої приземляються у напівзруйнованому місті і стрибають до врятованих ними людей.

Рівні[ред. | ред. код]

 1. Fortress: літак персонажа падає біля військової бази теорористів, якою персонаж пробираться до гір. Після цього він на сноуборді, борючись з чудовиськом, спускається до підніжжя, де стикається з босом, яким є бос-черепаха з Contra III: The Alien Wars.
 2. Train: рівень складається з трьох секцій: битви з підводним човном (який трансформується в конвертоплан), з бронепоїздом, та з роботом біля основного вагона.
 3. City: персонаж спускається на ліфті у підземний завод, зайнятий іншопалнетянами, де стикається з роботизованим крокуючим потягом.
 4. Seabed: персонаж верхи на ракеті переслідує робота в морі, після чого висаджується на платформі і спускається у підводну лабораторію. Наприкінці рівня він мусть перемогти рибу-чудовисько, внаслідок чого лабораторію затоплює .
 5. Archipelago: цей рівень відкривається після 4-х попередніх при будь-якому результаті. Персонаж прибуває на острів, де бореться з іншопланетянами і терористами, а потім з Ленсом та насланими ним образами.
 6. Sanctuary: відкривається, якщо пройти попередній на оцінку не нижчу, ніж «B». На літаку персонаж пробивається до порталу, що веде до Релікта. Той змінює багато форм, поки не вибухає.
 7. The Final Boss: персонаж повинен врятуватися від вибуху, відбиваючись від залишків Релікта, які набувають вигляду суміші всіх попередніх форм.

Персонажі[ред. | ред. код]

 • Білл Райзер — герой воєн з прибульцями і один з головних героїв попередніх ігор серії Contra. Білл виходить з кріогенної в'язниці, куди потрапив за сфабрикованим звинуваченням, щоб перемогти нову терористичну організацію, яка загрожує світові.
 • Люсія (Bionoid LCR) — жінка-кіборг і партнер Білла. Вона спочатку планувалося доктором Гео Мандрейком (персонаж Contra: Hard Corps), але він загинув, тому Люсія була завершена пізніше за підтримки Тріумвірату.
 • Ленс Бін — колишній партнер Білла і один з головних героїв попередніх Contra. Тепер він став командиром терористичної організації, однак, не без вагомих на те причин.
 • Тріумвірат — троє людей, які продовжили своє життя за допомогою кібернетичних імплантатів і прагнуть отримати повну владу над світом. Вони є урядом Землі в 2647 році. Їхні імена: Гай, Неро, та Коммодус.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Basics - Contra: Shattered Soldier Wiki Guide. IGN. Процитовано 2015-11-09. 

Джерела[ред. | ред. код]