Counter-Strike: Condition Zero

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Counter-Strike: Condition Zero

Counter-Strike Condition Zero.jpg
Закордонне видання гри.

Розробник США Turtle Rock Studios
США Gearbox Software
США Rogue Entertainment
США Ritual Entertainment
Видавець Весь світ Vivendi (спочатку)
Весь світ Valve
Росія SoftClub (спочатку)
Росія Бука
Дистриб'ютор Vivendi
Частина серії Counter-Strike
Дата випуску Весь світ 23 березня 2004
Росія 2008
Ліцензія Комерційна
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа ПК (Microsoft Windows, Mac OS X, Linux)
Рушій гри GoldSrc
Режим гри Багатокористувацька гра
Однокористувальницька гра
Носій Завантаження з Інтернет (Steam)
2 компакт-диска або 1 DVD
Системні
вимоги
Процесор 500 Мгц; 96 Мб оперативної пам'яті; операційні системи Windows 98/ME/2000/XP; відеокарта на 16 Мб, 1 Гб вільного місця на жорсткому диску.
Керування Клавіатура, миша
Сайт http://store.steampowered.com/app/80

Counter-Strike: Condition Zeroшутер від першої особи, розроблений компаніями Turtle Rock Studios, Gearbox Software, Rogue Entertainment і Ritual Entertainment за ліцензією Valve і випущений Vivendi Universal Games в 2004 році; зараз поширенням гри займається сама компанія Valve, якій належить марка «Counter-Strike». Гра доступна як у коробковому варіанті, так і за допомогою цифрової дистрибуції (система «Steam»). У Росії продажем гри займається компанія «Бука». Гра вийшла без перекладу, в коробковому варіанті в складі видання «Антология Counter-Strike 1».

Історія розробки[ред.ред. код]

Згідно з первісним задумом, розробкою повинна була займатися компанія Barking Dog Studios (зараз: Rockstar Vancouver), відповідальна за оригінальну модифікацію Counter-Strike до комп'ютерної гри Half-Life. Офіційний анонс відбувся в 2002 році. Передбачалося, що Counter-Strike: Condition Zero стане однокористувальницькою версією Counter-Strike, тобто грою, орієнтованої більше на одиночне сюжетне проходження, ніж на багатокористувацькі баталії, при цьому багатокористувацький режим також залишиться і буде значно вдосконалений. Як основні удосконалення називалися покращений штучний інтелект супротивників і доопрацьований, з урахуванням сучасних вимог, ігровий рушій.

Згодом розробка перейшла до компаній Rogue Entertainment і Gearbox Software, а потім і до Ritual Entertainment. Версія, розроблена Ritual Entertainment отримала занадто критичні відгуки тестерів, і розробка в черговий раз була передана іншій компанії — Turtle Rock Studios. Останньою були повернуті напрацювання Gearbox, а однією з оригінальних знахідок проекту став однокористувацький режим випробувань, який дозволяє гравцеві по черзі проходити локації, формуючи собі команду з віртуальних соратників, керованих штучним інтелектом.

Сюжетний режим, який був розроблений компанією Ritual Entertainment, але не увійшов в остаточний варіант Condition Zero, був випущений як окрема гра — Condition Zero: Deleted Scenes (англ. видалені епізоди), яка входить в комплект постачання Condition Zero.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Однокористувальницька гра[ред.ред. код]

Режим, розрахований на одиночну гру. Доступний на чотирьох рівнях складності; по проходженні кожного, гравцеві видається медаль. На першому і другому рівні, на відміну від третього і четвертого, гравець не може завдати шкоди товаришам по команді. Гравець виступає в ролі командира загону контр-терористів (спецназу).

На кожному рівні складності, гравцеві необхідно пройти вісімнадцять етапів; після проходження кожних трьох епізодів «відкривається» доступ до трьох наступним. Для виграшу етапу гравець повинен виконати всі завдання (наприклад, «знешкодити бомбу», «врятувати заручників», «вбити кількох ворогів будь-якою зброєю», «вбити кількох ворогів конкретною зброєю») і випередити команду терористів за кількістю виграних раундів на два або більше.

Гравцеві доступні для найму члени команди , керовані штучним інтелектом. Найм здійснюється за спеціальні очки репутації, які видаються за пройдені епізоди. Кожен бот має ім'я, бажану зброю і набір особливих характеристик: навик володіння зброєю, навички роботи в команді, сміливість. Союзники ведуть активні радіопереговори, доповідаючи про місцезнаходження, побачених терористів, заручниках і бомбі, про власні наміри та результати.

Багатокористувацький режим[ред.ред. код]

Режим, розрахований на багатокористувацьку гру. Дозволяє гравцям, які обрали собі команду (контр-терористи або терористи) поборотися на одній з доступних у грі карт. У Counter-Strike: Condition Zero доступні як нові карти, так і перероблені локації з оригінальної гри.

Ігровий процес аналогічний такому в оригінальній Counter-Strike.

Ігровий рушій[ред.ред. код]

Докладніше: GoldSrc

Counter-Strike: Condition Zero використовує допрацьований ігровий рушій GoldSrc, вперше задіяний у грі Half-Life 1998 року; на його ж основі базується і оригінальна Counter-Strike. GoldSrc являє собою значно перероблений рушій Quake engine. Примітно, що компанія Gearbox Software, яка працювала над Condition Zero вже ввела в дію GoldSrc у власних проектах. Зокрема, на цьому ігровому рушію створені офіційні аддони для Half-Life а також шпигунський бойовик James Bond 007: Nightfire.

Основні зміни, внесені в код рушія, дозволили створити складніший штучний інтелект супротивників і союзників, поліпшену систему лицьової анімації і реалізувати підтримку альфа-змішування. Остання можливість дозволяє створювати прозорі текстури — з їх допомогою, наприклад, можна показати напівпрозорі стекла на балістичних щитах або протигазах.

Також була покращена система частинок і введена підтримка детальних текстур (так зване MIP-текстурування) — завдяки цій техніці, текстури, які використовуються при далеких планах, при наближенні до них віртуальної камери, плавно підміняються на якісніші аналоги. Також збільшено середню кількість полігонів на одну тривимірну модель.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]