Creative Commons

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Creative Commons
CC-logo.svg
Гасло Creative Commons develops, supports, and stewards legal and technical infrastructure that maximizes digital creativity, sharing, and innovation.
Засновано 15 січня 2001
Тип неприбуткова організація
Правовий статус організація 501(c)(3)[d]
Сфера Public License[d]
Штаб-квартира Маунтін-В'ю[1][2]
Місце діяльності в усьому світі[d]
Веб-сайт creativecommons.org
Нагороди

CMNS: Creative Commons на Вікісховищі

Creative Commons — неприбуткова організація, що має на меті збільшення кількості творчих матеріалів, доступних для використання та розповсюдження. Організація розробила та оприлюднила декілька ліцензійних угод стосовно авторських прав, відомих як Ліцензії Creative Commons (англ. Creative Commons licenses). Ці ліцензії (залежно від обраної), застерігають лише певні права на авторську роботу.

Організацію заснували в 2001 Лоуренс Лессіг, Гал Абелсон та Ерік Елдред.[3]

Локалізація[ред. | ред. код]

Спочатку Creative Commons створювалися в умовах юридичної системи США. В той же час ліцензія могла бути несумісна з юридичними системами інших країн.

Для вирішення даної проблеми був заснований проект iCommons (International Commons — міжнародні общини). На січень 2013 року Creative Commons адаптовані до юридичної системи 70 країн (Україна до їх числа теж входить)[4], у багатьох інших країнах ведуться роботи по адаптації Creative Commons під умови місцевих юридичних систем.[5][3]

Контент, поширюваний під Creative Commons[ред. | ред. код]

Ліцензований на умовах Creative Commons контент розміщується у Internet Archive, Flickr, Вікісховищі та інших архівах інтернету.

Деякі найвідоміші твори, поширювані на умовах Creative Commons:

Інструменти для пошуку матеріалів[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]