Cristóbal M2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cristóbal M2
Cam&che.jpg
Cristóbal M2 і M1962
Тип: автомат
Походження: Домініканська Республіка Домініканська республіка
Історія служби
Використання у Куба Куба
Домініканська Республіка Домініканська республіка
Війни Кубинська революція
Історія виробництва:
Конструктор Пал Кіралі
Розроблено середина 1950-х
Виробник Armería San Cristóbal Weapon Factory
Виготовлено 19501966
Кількість ~200 000
Характеристики
Маса 3,53 кг (M2)
3,96 кг (M1962)
Довжина 945 мм (M2)
866 мм (M1962)
Довжина ствола, мм: 405 мм (M2)
310 мм (M1962)
Тип боєприпасу .30 Carbine
Калібр 7,62 мм
Механізм напіввільний затвор
Бойова скорострільність 580 постр./с
Дульна швидкість 572 м/с
Прицільна дальність 500 м
Тип боєпостачання коробковий магазин на 30 патронів
Приціл відкритий, регульований

Cristóbal M2 (San Cristóbal, .30 Király-Cristóbal) — автоматичний карабін, розроблений в Домініканський республіці на основі угорського пістолета-кулемета Kiraly 39M і італійського пістолета-кулемета Beretta MAB 38.

Історія експлуатації[ред. | ред. код]

Карабін, як і Kiraly 39M, був створений угорським інженером Палом Кіралі, який емігрував до Домініканської республіки в 1948 році. Назва автомата є відсиланням до назви провінції Сан-Крістобаль, яка є батьківщиною домініканського диктатора Рафаеля Трухільйо.

Більше 200 000 одиниць зброї було виготовлено на Armería San Cristóbal Weapon Factory в 1950—1966 роках. Після вбивства Трухільйо 31 травня 1961 року уряд вирішив не підримувати місцеву військову промисловість і виробництво зброї почало падати. В 1990 році Cristóbal M2 перестав бути основною вогнепальною зброєю в домініканській армії, хоча і досі використовується як навчальна зброя у військово-навчальних закладах Домініканської республіки.

В 1962 році був створений більш компактний варіант М1962, який також випускався серійно.

Конструкція[ред. | ред. код]

Автомат (автоматичний карабін) Cristobal M2 використовує автоматику з напіввільним затвором системи Кіралі, у якій гальмування відкоту бойової личини (передньої частини затвора) здійснюється завдяки двуплечному важелю, який взаємодіє зі ствольною коробкою і масивним тілом затвора. У початковий момент відкоту рухомих частин, поки нижнє плече важеля взаємодіє зі ствольною коробкою, відбувається розгін важкого тіла затвора щодо бойової личини, тим самим уповільнюючи швидкість відкоту самої личини, що утримує в патроннику гільзу. Після того, як важіль виходить із зачеплення зі ствольною коробкою, група затвора продовжує відкіт за інерцією вже як єдина деталь. Стрільба ведеться з відкритого затвора, одиночними пострілами й чергами. Вибір режиму вогню здійснюється за допомогою двох спускових гачків — натискання на передній — одиночні постріли, на задній — автоматичний вогонь. Запобіжник у вигляді важеля розташований зліва на ствольній коробці. Живлення патронами здійснюється з відокремлених коробчатих магазинів на 30 патронів від американського карабіна М1. Ложа дерев'яна, з напівпістолетною шийкою, приціл відкритий, регульований по дальності від 100 до 500 метрів (карабін М1962 мав спрощений перекидний цілик).

Конструктивно Cristóbal M2 ближче до пістолетів-кулеметів, але патрон, який використовувався в автоматі — .30 Carbine — значно переважав по потужності пістолетні патрони, хоча поступався проміжним.

Оператори[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]