Cyclopes didactylus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cyclopes didactylus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Підклас: Звірі (Theria)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Надряд: Неповнозубі (Xenarthra)
Ряд: Мурахоїди і лінивці (Pilosa)
Підряд: Мурахоїди і тамадуя (Vermilingua)
Родина: Cyclopedidae
(Pocock, 1924)
Рід: Cyclopes
(Gray, 1821)
Вид: C. didactylus
Cyclopes didactylus
(Linnaeus, 1758)

Посилання
Вікісховище: Cyclopes didactylus
Віківиди: Cyclopes didactylus
EOL: 328520
ITIS: 624910
МСОП: 6019
NCBI: 84074

Cyclopes didactylus (Карликовий мурахоїд) — монотиповий вид ссавців з родини Cyclopedidae. Етимологія: грец. κύκλος — «обертатись» лат. pēs — «ступня», грец. δίς — «дво-», грец. δάκτυλος — «палий».

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Беліз, Болівія, Бразилія, Колумбія, Коста-Рика, Еквадор, Французька Гвіана, Гватемала, Гаяна, Гондурас, Мексика, Нікарагуа, Панама, Перу, Суринам, Тринідад і Тобаго, Венесуела. Був зафіксований від рівня моря до 1500 м над рівнем моря. Зустрічається в напівлистяних і вічнозелених тропічних вологих низинних лісах, галерейних лісах і мангрових лісах. Він може бути знайдений у вторинному лісовому середовищі проживання.

Морфологія[ред. | ред. код]

Середня маса: 266 г. Голова і тіло довжиною 153—230 мм, а довжина хвоста становить 165—295 мм. C. didactylus має 64 хромосоми, на відміну від членів родини Myrmecophagidae. Відносно довгий, чіпкий хвіст голий на нижній стороні. Волосяний покрив м'який і шовковистий, від буро-сірого до золотисто-жовтого кольору, він темніший зверху з темною лінією вздовж верхньої частини голови, шиї і спини. Кінчик носа рожева, підошви ніг червонуваті, а очі чорні. Кігті на другому і третьому пальцях рук великі, вигнуті та гострі.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Веде нічний і деревний спосіб життя. Це дуже повільні тварини. Вид, здається, харчується виключно мурахами. З'їдає в середньому від 100 до 8000 мурах на добу. Дорослі поодинокі; оселище самців перекриває оселище близько трьох самиць.

Вагітність триває від 120 до 150 днів. Самиці народжують одне дитинча один раз на рік, зазвичай у вересні-жовтні. Мати розміщує дитя в гнізді з сухого листя в отворі в стовбурі дерева. Дитина виховується обома батьками, а самець іноді несе її на спині. Обоє батьків годують дитинча напівперетравленими комахами.

Використання[ред. | ред. код]

Іноді захоплюють і тримають як домашню тварину в країні походження.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Хоча загальне збезлісення відбувається у багатьох частинах ареалу, С. didactylus залишається поширеним у басейні Амазонки і в даний час немає серйозних загроз для виживання цієї маленької тварини. Проживає у ряді ПОТ.

Посилання[ред. | ред. код]