Dacrydium guillauminii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Dacrydium guillauminii
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Подокарпові (Podocarpaceae)
Рід: Dacrydium
Вид:
D. guillauminii
Біноміальна назва
Dacrydium guillauminii
Buchholz 1949

Dacrydium guillauminii — вид хвойних рослин родини подокарпових.

Видовий епітет вшановує французького ботаніка Андре Гуламіна (Andre Guillaumin, 1885—1974).

Опис[ред. | ред. код]

Маленький, прямий чагарник 1-2 м у висоту. Кора з невеликими темними лусочками, волокниста, коричнева всередині, спершу, покрита безліччю дрібних чечевичок, потім розвивається з віком багато маленьких щілин. Чагарник щільно розгалужений. Листя стає дуже щільними і менш широким з віком, гостре, розміром 13-17 на 1 мм. Пилкові шишки довжиною 8-14 мм, звужується від основи. Мікроспорофіли ланцетні, довгі, загострені, шириною 5 мм в нижній частині чоловічої шишки, 2 мм шириною на вершині. Насіннєві шишки 8—10 мм довжиною закриті листям. Насіння, до 5 насінин на шишку, овальне, розміром 4.5 на 2.5 мм, коричневе, зі звуженою вершиною.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Росте на невеликій площі навколо Рів'єр-де-Лак, Лак-ан-Хьюіт, Лак Інтермедер і Гранд Лак на півдні Нової Каледонії на висотах від 150 до 275 м над рівнем моря. У минулому ареал був, ймовірно, більш широким, але зменшився через пожежі і повені з водосховищ. Росте по краях потоків разом з Retrophyllum minus, Neocallitropsis pancheri і рядом інших квітучих рослин. Загальна чисельність населення менше 100 дерев.

Використання[ред. | ред. код]

Вид не використовується. За винятком кількох ботанічних колекцій не вирощується.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Основною поточною загрозою є пожежі. У недавньому минулому кількох підгруп було втрачено через будівництво греблі. У Шут-де-Мадлен заповіднику, деяке погіршення його основного середовища проживання відбулося через збільшення числа відвідувачів. Будівництво нового гідро- металургійного центру 10 км вгору за течією може призвести до забруднення. Гібриди з Dacrydium araucarioides нещодавно описані. Найбільша субпопуляція знаходиться в Шут-де-Мадлен заповіднику, який вразливий до пожеж.

Посилання[ред. | ред. код]