Daewoo USAS-12

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Daewoo USAS-12
USAS12shotgun4104.jpg
USAS-12 з магазином на 10 патронів
Тип: автоматична рушниця (дробовик)
Походження: Південна Корея Південна Корея
Історія виробництва:
Конструктор Джон Тревор
Розроблено кінець 1980-х років
Виробник Gilbert Equipment Co
Daewoo Precision Industries
RAMO Defence
Кількість більше 30 тис. (за станом на середину 1990-х років)
Варіанти самозарядний варіант для цивільного ринку; автоматичний/самозарядний для армії і правоохоронних органів
Характеристики
Маса 5,5 кг (без магазину)
6,2 кг (з магазином на 10 патронів)
Довжина 960 мм
Довжина ствола, мм: 460 мм
Тип боєприпасу 12/70
Механізм відведення порохових газів, поворотний затвор
Бойова скорострільність 360
Прицільна дальність ~ 40 м
Тип боєпостачання коробчастий магазин на 10 або барабанний на 20 патронів
Приціл механічний приціл

USAS-12 — автоматична рушниця, розроблена Джоном Тревором наприкінці 1980-х років на основі ідей іншого американського конструктора Максвелла Атчіссона, що створив Atchisson Assault Shotgun.

Історія[ред. | ред. код]

Тревор працював в невеликій компанії Gilbert Equipment Co, яка не мала виробничих потужностей. Після довгих пошуків потенційних виробників нової зброї було вибрано підрозділ південнокорейського конгломерату Daewoo — Daewoo Precision Industries. Корейські інженери виконали певні доопрацювання конструкції рушниці, після чого USAS-12 був запущений у виробництво. У числі основних покупців виявилися поліцейські та військові структури країн Південно-Східної Азії.

Gilbert Equipment Co намагалася імпортувати в США самозарядні варіанти для продажу на цивільному ринку, проте Бюро з контролю за алкоголем, тютюном і вогнепальною зброєю наклало на це заборону. Підрозділам уряду і поліції США продавалися варіанти місцевого виробництва, що збираються фірмою RAMO Defence з південнокорейських деталей. Інформація про використання USAS-12 будь-якими державними структурами відсутня.

Опис[ред. | ред. код]

USAS-12 використовує автоматику на основі відводу порохових газів з каналу ствола із замиканням ствола поворотом затвора. Також як і у AAS/AA-12 пластиковий приклад зроблений порожнистим для того, щоб у нього при стрільбі відкочувалася затворна група. Дане рішення знижує темп стрільби і зменшує віддачу. Для забезпечення «двостороннього» вікна гільзоекстрактора, а також вирізи для рукоятки зведення затвора є на обох сторонах ствольної коробки. Трьохпозиційний запобіжник-перекладач режимів стрільби аналогічний такому в автомата M16. У ствольну коробку інтегрована ручка для перенесення.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]